Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem igazán sikerült rájönnöm,...

Nem igazán sikerült rájönnöm, mi alapján tegeznek, magáznak, nincs semmi bajom ezzel csak néha irracionális?

Figyelt kérdés
52 éves vagyok, de jóval fiatalabbnak nézek ki, sokakkal ellentétben a tegeződés híve vagyok mindenkivel, azt közvetlenebbnek tartom, a tiszteletet máshogy is meg lehet adni. Előfordul, hogy 10 éves gyerekek tegeznek, de valami zavar. Van egy üzlet, ahol plázacica eladónők mindig jónapottal köszönnek, oké, utánam bejön egy nálam kb 10 évvel idősebbnek kinéző páros, heloszia...aztán boltban is volt ugyanilyen eset. Van egy szimpatikus eladó, mindenkit magáz, jókat röhógök, mikor utánam sziáznak neki, és ugyanúgy magázást kap vissza. De ez legalább nem diszkriminatív.
2019. aug. 4. 12:24
 1/6 A kérdező kommentje:
Sőt olyan is van, aki felváltva tegez és magáz, amilyen kedve van, na ez is kiakasztó. Aztán egy szomszédom, 20 éve tegez, tegnap váratlanul jónapottal köszönt.
2019. aug. 4. 12:27
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Őket lehet, hogy ismeri, vagy sűrűbben jár oda. En is dolgoztam boltba, a nálam idősebbeknek mindog jónapotot kellett köszönni, volt amelyik többször jött és mondta hogy tegezhetem
2019. aug. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, ez lehetséges...érdekes hogy vannak akik megsértődnek ha tegezik őket, engem ez egyáltalán nem zavar, sőt megtisztel, mert közvetlenséget sugároz, a magázódás olyan rideg. Nem azt mondom hogy én mindenkit tegezek, de amint mód van rá, áttérek erre a formára, aki felajánlja a lehetőséget meg külön hálás vagyok, de volt hogy én említettem meg, mert nekem így kényelmesebb, de ha nem, azt tudomásul veszem. Azt is tudom, sok sok fiatalnak nem áll rá a szája, idősebbeket tegezni, ezt is megértem.
2019. aug. 4. 12:58
 4/6 anonim ***** válasza:

Én bajban szoktam lenni azzal hogy kinek hogyan köszönjek, kit magázzak kit tegezzek.

Gyermekkorom óta ugyanabba a panellakásban lakom, minden idős néninek pici korom óta jonapottal köszöntem, ahogy elmultam 20 a szembe szomszéd mondta hogy tegezzem, egyszer ketszer tegeztem de újra magázom... megszoktam hogy mindig magáztam és fura tegezni, kicsit ugy erzem gogy bunkó vagyok. Van egy öreg házaspár szomszéd, a bácsi megkért hogy tegezzem, míg a -félesége nem mondta ezért egy darabig úgy ment hogy amikor külön találkoztam velük akkor a bácsinak sziával a néninek jó napottal köszöntem. Meg szeretnek megállni -beszélgetni, kerdeznek felőlem ezért néha nem tudom elkerülni hogy én ne érdeklődjek felőlük es akkor el kell döntenem hogy akkor most magázom őket vagy sem. Mert az úgy hülyén nez ki hogy ott vannak mindketten az egyikkel tegezve a másikkal magázvA beszélek. Szóval egyszerűbb ha továbbra is magázom. De néha ilyen szituációkban már nem tudom melyik a bunkóság ha a kérésének megfelelően tegezem vagy magázom továbbra is.

Boltban dolgozom és nekem eleg furának tűnik amikor tőlem 3-4 évvel fiatalabbak is magáznak..

De vegülis egyszerűbb ha minden idegent magázok és ha engedi hogy tegezzem az -oké. De mint a szomszédokat akiket 4 eves korom óta magázok nem tudom tegezni és a volt tanáraimat sem...

Azokat tudom tegezni akik új ismerősök pl kollega és még a bemutatkozásnál mondja hogy tegeződjünk.

Jelenleg tanárnak tanulok, belegondoltam abba is hogy majd milyen fura lesz ha mondjuk olyan suliba megyek tanítani ahol tanultam és azokat is tegeznem kell majd akik anno tanítottak...

2019. aug. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Na igen, érdekrs szitukat tud ez okozni. Sokan pl szinte fel vannak háborodva hogy bizonyos helyeken tegezik, pl. A mekiben, mert ez az amerikai bratyizás kultúra fúj meg minden. Nem tudom, nekem ez szimpatikus.A tisztelet megadásához, vagy meg nem adásához ennek semmi köze, sokkal inkább annak, hogy viselkedem a másikkal szemben egyébként. Az szerintem diszkriminatív, ha valaki a korosztályát tegezi, de mondjuk úgy jelzi hogy a másik idősebb, hogy magázódik, idegenekről van szó természetesen. Mondom ezt úgy, hogy én is magázom az idősebbeket, de csak azért, mert attól tartok megsértődik. Most az, hogy felajánlja valaki a tegezést oké, de ha nem találkozunk soha többé...ez csak akkor működik, ha valakivel bizonyos rendszerességgel találkozol. Haverom tanárcsaládban nőtt fel, neki a szüleit magázni kellett, megjegyzem kőkonzervatív szülők..nálunk ez sci fi kategória lett volna.
2019. aug. 4. 15:35
 6/6 anonim ***** válasza:
78%
De a magázás az nem csak a tisztelet megadása. Ezzel egy kis távolságot is lehet tartani két ember között. Ami azért egyes esetekben kell is..
2019. aug. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!