Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ilyen betörés van?

Ilyen betörés van?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A napokban betörtek hozzánk azalatt a kemény 3 óra alatt, amíg aludtam éjszaka.

A betörő célirányosan ment, rendet rakott maga után (nem vicc) és nem rongált meg semmit, nem kutatott. Egyből a pénzre ment, amit még a rokonaim sem tudnak, hogy hol tartok.


Az ablakot sem rongálta meg, simán kinyitotta kívülről (feszegettem, nyomkodtam, nem lehet). Éppen mázlija volt, mert a kamera még nem volt beüzemelve a riasztóval.


A kutyával is mázlija volt, aki éjszakánként a hátsó kertbe van zárva, csak a kerítést kaparta szét és gödröt ásott alatta, hogy ki tudjon menni.


Olyan mázlisorozata volt a betörőnek, hogy a rendőrök először bepróbálkoztak az önbetöréssel, ami nem tudom, hogy nevetséges-e vagy felháborító.


Ujjlenyomatot kerestek, de nem találtak. Az enyémet se. Pedig 20x kinyitottam és bezártam az ablakot.


Ha nem tűnt volna el a spórolt pénzem, akkor most marhára röhögnék, de így nem tudok. Se laptopot, se tabletet nem vitt el.


Nincsenek illúzióim, soha nem lesz meg a tettes, igazából csak dühöngök magamban.


Másnak is van hasonló "vicces" sztorija?


2019. aug. 6. 11:33
 1/9 anonim ***** válasza:
rajtad kívül tényleg senki nem tudta hogy hol van az a pénz? senkinek nem beszéltél róla véletlenül? szomszéd, akárki?
2019. aug. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Senki nem tudta. A férjemnek sem szoktam elmondani, mert ha nagyon kell valamire a pénz, akkor előkapom és abból tudjuk fedezni épp azt, ami kell.


Szomszédokkal köszönőviszonyban vagyok, de nem beszélünk semmi ilyesmiről.


Barátok pedig hiába jönnek, olyan helyen volt (az egyik szobában), ahova nem szokott idegen bemenni. De ha be is menne, akkor is át kellene túrnia mindent, hogy megtalálja.

2019. aug. 6. 11:43
 3/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok, ez nagyon furcsa, ötletem sincs hogy ez hogyan történhetett. Más nyoma is van egyébként annak hogy betörtek hozzád vagy csak a dugi pénz hiányzik? Bocs nem akarlak lehülyézni vagy ilyesmi, de ha más nyom nincs, akkor nem lehet hogy már nem volt félre tett pénzed, és csak elfelejtetted hogy már nincs?
2019. aug. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát nekem az a fura, hogy ha semmi nyoma a bejutásnak, akkor honnan veszed, hogy az ablakon ment be?

Kutya meg attól, hogy be van zárva, jelez, ha gyanús zajt észlel, arra felébredtetek volna.

Én a férjre gyanakodnék, hogy megszorult és nem meri elmondani.

(Amúgy miért nem bankban tartod a pénzed?)

2019. aug. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha én betörő lennék, akkor nemcsak a pénzt vinném el, hanem, minden mozdítható értéket, pl. a laptopot, tabletet is, mert egyszeri alkalom, akkor meg a maximális hatékonyságra kell törekedni.
2019. aug. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Vree ***** válasza:

Honnan veszed, hogy az ablakon jött be, ha nincs nyoma? Azt a részt nem értettem, hogy a kutya ásta-e az árkot vagy a betörő, akkor már lenne nyoma.

Ha csak úgy eltűnik a pénz, inkább arra gondolnék, hogy vagy egy látogató vágta zsebre, vagy én bolondultam meg. Talán gázszivárgás van a lakásban és amiatt felejtem el, amit csinálok (pl. hogy átraktam a pénzt).

2019. aug. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

-A környéketeken volt valahol betörés az elmúlt pár évben?

-Nem emlékszel semmi gyanúsra? Pl: ugyan az az autó a ház körül többször elment, vagy megállt és nem a szomszédokaid tulajdona

-Nem volt nálatok mostanában villanyszerelő, óraleolvasó, mit tudom én kamera felszerelő ember?

2019. aug. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Az ablak nyitva volt (estére mindig becsukom). A pénztárcámat kivette, gondolom kiestek belőle dolgok (a személyimet a kanapé alatt találtam meg). Viszont visszapakolta bele az iratokat, csak nem jól.


A nappaliban pedig tiszta sár és lábnyomos volt a szőnyeg. Csak a pénzt vitte, a tévé is maradt. Gondolom ezért is voltunk elsősorban mi az első számú gyanusítottak.


A szomszéd elmondása szerint ugattak nagyon a kutyák (az enyém is), az idős bácsi ilyenkor ki is szokott menni a kertbe, de azt mondta senkit nem látott.


1 szekrényajtó volt nyitva, de abban kabátok voltak, semmi nem tűnt el. Olyan, mintha valami álkutatást végzett volna.


Első körben bennem is az volt, hogy mi hagytuk nyitva az ablakot (bár sosem fordult elő) vagy a szekrényajtót. De nem szokásunk cipővel a szőnyegen mászkálni, pláne ha sáros.

2019. aug. 6. 15:35
 9/9 A kérdező kommentje:

A férjem biztos nem, elég jól keres és nincs rászorulva. :)


Azért nem a bankban tartom, mert pofátlan dolognak tartom, hogy a megtakarításomból ha le akarom venni az egészet, akkor megrövidítenek sok tízezerrel.


Mondjuk innentől az biztos, hogy veszek egy falra szerelhető páncélszekrényt. Csak sosem volt itt betörés, eszembe sem jutott, hogy jobban eldugjam.

2019. aug. 6. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!