Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért utálom magam?

Miért utálom magam?

Figyelt kérdés
Eddig azt hittem csak a külsőmet utáltam mivel volt rajtam pár kiló felesleg. Azonban lefogytam és azután is ugyan úgy nem éreztem úgy mintha meg lennék magammal elégedve. Vannak barátaim ha nem is sok de vannak. Ezért nem hinném hogy az lenne a baj. Tanulmányaim is sikeresnek bizonyulnak. És van családom van hol laknom. Ezért nem értem miért utálok élni. És ha belegondolok hogy valakinek még háza vagy családja sincsen én nekem meg mindenem megvan mégis utálom magam akkor még jobban utálom magam. Ennek persze hangot nem adok.
2019. aug. 11. 14:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Fókusz váltás. Lehet ez gyerekkori sérülés, sérelmek/bántalmazás és miegyéb ami miatt úgy gondolsz magadra ahogy. Oka van annak hogy nem szereted és tiszteled magad. Lehet ez már csak megszokás, már olyan természetessé vált ez nálad, hogy ha azt hiszed hogy szereted magad/tiszteled akkor az önzöség..stb én is sokáig utáltam magam, de elkezdtem olvasni ,segítséget kérni, rájönni magamtól és tudás által az okokra és ez megváltozott. :) nem egyik napról a másikra, hónapok van akinek évek kellenek hozzá. Sok sikert! te tudod csak hogy mi a jó neked! Tiszteld magad!!!!!! 22/F
2019. aug. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

"És ha belegondolok hogy valakinek még háza vagy családja sincsen én nekem meg mindenem megvan mégis utálom magam akkor még jobban utálom magam."

:))) Pedig tényleg szerethető vagy, komolyan, ebből a mondatból is látszik.


"Ennek persze hangot nem adok."

De igen, legalább itt hangot adsz. Ami jó. Próbálj meg rájönni az okára, tényleg, az segíthet, hogy elfogadd magad olyannak, amilyen vagy, hogy kiegyensúlyozottan élhess. Nem kell szerelmesnek lenned magadba, de azért arról a holtpontról mozdulj el, hogy egyenesen utálod magadat. Barátaid is vannak, tehát másokban sem csak a rosszat látod. Akkor magadban se csak azt vedd észre. A barátaid is azért a barátaid, mert szeretnek, tehát mert szerethető vagy. Ismerd meg magad minél jobban, legalább annyira, mint a barátaid, akkor majd jobban kijössz magaddal. :)

Addig meg olvassál ilyeneket:

[link]

2019. aug. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Talán hasonló az eseted az önutálatta, nem érezted hogy szeretnek, mindig egyedül érzed magad, és tényleg nincs senkid aki éreztetne veled valami jót..
2019. aug. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!