Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ki volt itt nagyon szűkös...

Ki volt itt nagyon szűkös anyagi helyzetben? Tippeket, saját praktikákat kérnék.

Figyelt kérdés

Most összesen 95 000 forint van a számlámon. Június 24-től tudtam menni csak dolgozni (elhúzódtak a vizsgák), aztán voltam 5 napot egy baráti társasággal utazni az Őrségben (ez volt a nyaralás), azután vissza diákmunka melóba. Itt ott kiesett egy nap mert mentem szakdoga miatt laborba (ott nincs pénz).


Lényeg a lényeg, 95 000-ret sikerült egyelőre megspórolnom, ezt a hónapot pedig próbálom még meghúzni, hogy mondjuk 140 ezerrel tudjam kezdeni a tanévet.

Eladok még egy bakancsot, azzal még plusz 15000-hez jutok.


Az a baj hogy kemény szakon vagyok, különösen szivatós félévben, így legfeljebb havi 3-4 napot tudnék menni majd diákmelózni (már ha lesz munka. Tavalyi félévben is volt alkalom amikor rákérdeztem diákszövetkezetnél hogy van-e munka, és mondták hogy szpmbat-vasárnap már nincs szabad hely).


szóval a következő 4 hónapot ebből a saccper 160 ezerből kéne megcsinálnom, amit néha ki tudok egészíteni havi 10-15 000-rel.


Tippek?

Valaki esetleg tud jó pályázatokat, amiket 21 évesen meg lehet pályázni? Ha minimális összeg akkor is jó.


Esetleg valaki vezetett spórolós naplót, hogy miket főzött, hogyan élt?


Nem ez az első ilyen évem, de a főzeléket és májkrémes kenyeret már picit unom...

Hogyan dobtátok fel a mindennapi kosztot, hogy legalább hetente néha változatos legyen?


Néztem hogy van ingyenkonyha is a városban (jól eldugva), ott hogyan szokás jelentkezni ételért?

Azzal is spórolhatnék.


(egyelőre próbálok kollégiumi helyet szerezni, de még az se biztos).


Köszi ha végigolvastad.



2019. aug. 12. 17:35
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

"Azt meg nem hiszem el, hogy nem tudsz menni teszkóba éjszakásnak, vagy leltár, vagy gyár, vagy bármi fos alljameló. Mindig van ezeknek a diákszövetkezeteknek valami, csak nyaggatni kell őket picit jobban! Illetve nem csak diákként lehet dolgozni. Host munkák is jók, keress azt is."


Most erre visszaírhatod ugyanezt, de továbbra is az a tényállás, hogy vannak időszakok amikor nincs szabad meló.


És nagyon szívesen megmutatom például a tavalyi második féléves órarendemet ha érdekel:


[link]


Egyedül talán péntekre lehetett volna bezsúfolni még egy 8 órás űszakot 14:00-22:00 időpontba.


De ha megnézed végig tömve van minden nap.


És 3 meg 4 órába senki nem alkalmaz diákot.


Úgy hogy egész nap ugrálok egyik gyakorlatról a másikra, meg állandóan katalógusos órák vannak...

Én elhiszem hogy van mondjuk 100-ból 3 szuperember aki képes még elmenni egy jót leltározni tescoba este 8-kor mondjuk éjfélig, vagy éjjel kettőig, de én nem ez vagyok.


És akkor még egy percet nem tanultunk otthon.

Nem mártírkodás, de ezek nem olyan tárgyakj amiket két buszmegálló közt érdemes tanulgatni.


Szóval marad a havi 2-3-4 meló nap.


Magyar könyhát meg lehet feleannyi zsírral is csinálni, és a só tekintetében is ismerni a mértéket.


A sok gyümölcs-zöldség nem tűnik egy spórolási tuti tippnek.


Még most nyár közepén is nézem hogy 700 ft a paradicsom kilója...

Télen vagy nincs, vagy van 1200ft/kg-ért az ízetlen üvegházi.

2019. aug. 12. 23:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!