Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Melyik mellett döntenétek és...

Melyik mellett döntenétek és miért?

Figyelt kérdés

Hosszú lesz, előre egy pacsi és köszi aki végigolvassa.


Szóval 18 éves vagyok, van egy 25 évvel idősebb barátom (nem kell a negatív komment) akiről anyum nem tud mert kiakadna mivel ismerik egymást.. Meg am is a kor miatt is.. (nem, nem anyum párja) akivel együtt vagyunk 2 éve. Van barátnője, de nyitott kapcsolatban élnek, náluk ez megszokott.. Még egy év van a gimiből, de elhatároztuk h gyermeket szeretnénk majd egyszer. Elakarja hagyni a barátnőjét, de mivel félt az elején h mivel fiatal vagyok elhagyom nem rúgta fel a kapcsolatát.. Nem vagyok naiv liba, nyilván nem 2 év után lesz gyerek meg stb de neki már ketyeg a biológiai órája és nyilván nem 80 évesen akar apa lenni, én pedig igazából én is szeretnék anya lenni. adott két lehetőségem. Ezek közül melyiket választanátok?


1. Vele maradtok minden fizetés nélkül egyetem elkezdésével és odaköltöznétek hozzá (ő ragaszkodna hozzá h oda költözettek) és gyereket vállalnátok miközben próbáltok dolgozni és egyetemre is járni (ami azért is nehézkes mert az nem olcsó és nem tudsz végig dolgozni gyerek mellett és am is ha lenne gyermekem ő lenne az első) , ami ha nem sikerül egy szipla érettségivel szakma nélkül megszívjátok. Mindig függenél a férfitól szinte és ott lenne a gyermeked akit egyedül nem tudnál eltartani. Sőt.. Még magadat sem biztos.

A FÉRFI NEM GAZDAG, de nem keres rosszul. Eltudna tartani valószínű, de lehet h nehézkesen és függenétek tőle teljesen...


2. Az egyik rokonotok, akinek több cége is van, és a városban egy háza ahova járni fogtok, felajánlja hogy költözzetek hozzá amíg tanultok,szívesen finanszírozza a tanulmányaidat, aztán a cégénél munkát is kaphatsz, ami egyébként elég neves.

Tehát nem kell költeni a lakhatásra, gyermekre, a tanulmányidra, nem kell utazgatni mert közel vagy a sulihoz, biztosan befejezed az iskolát és fix munkahelyed is lesz ahol jól megfizetnek.


Ez majdnem 5-6 év mire megcsinálom mindenestül és még nem is dolgoztam. Nyilván nem várhatod a férfitól h megvárjon, pláne h most barátnője van, így a férfival szakítanod kellene,mert tanuás és munka plusz a távolság ami lenne köztetek (messze lakna akkor) am is kevés találkozót eredményezne.


Melyik opciót választanátok és miért?

(tudom,visszaolvasva elég kamu szagú, de nem az:D) negatív kommentelők kíméljenek, ne itt éljétek ki a frusztráltságotokat. Köszönom aki normális kommentet ír.



2019. aug. 13. 06:02
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%
A gyereket felejetsd el. Gyerekként nem szülünk gyereket, ha nem tudod eltartani még magadat sem akkor a gyereket sem fogod tudni, úgyis egyedül nevelnéd fel ami megint nem menne, nem lenne semmilyen végzettséged stb., stb....konkrétan tönkretennéd vele az életed. Nekem ez a kapcsolat is gázos a férfival együtt, el nem tudom képzelni, hogy ez így normálisan működik és működne. Viszont felőlem folytasd, de járj egyetemre, tanulj, dolgozz és ne 18 akard játszani a háziasszonyt meg a kismamát, mert annak még rohadtul nincsen ott az ideje. A második választás sokkal jobban hangzik, gyerek nélkül. Viszont személyes véleményem szerint a legjobb az lenne, ha elfelejtenéd ezt az idiótát, maradnàl otthon és továbbtanulnál.
2019. aug. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm h rám szánta az időt, elolvasta és válaszolt.

Látom elég egyetértőek a kommentek.


Ment a zöld kezecske.

2019. aug. 13. 10:46
 23/31 anonim ***** válasza:
93%

Figyelj ide, kislány.

Egy kommentet sem olvastam végig, lehet megfogsz sèrtődni azon amit írok, de hát akkor is válaszolok.

Naív vagy, és végtelenül buta. Szerinted hozzád egy ilyen idős pasi illik? Veled van, mert van egy kis hülye aki bedőlt a szövegènek, téged dug, mert fiatal punci, jól esik neki, kapuzàràsi pánik. Azt hiszed, hogy csak téged és a felesègèt dugja? Tévedsz, az ilyen embernek nem elég ennyi.

Belegondoltàl, hogy mibe màsztàl és mibe akarsz tovább belemàszni? Tönkreteszel egy hàzassàgot/èlettàrsi kapcsolatot? Mennyire vagy biztos abban, hogy nincs gyereke? És ha van? Elmartad a gyerekeket az apjuktól és majd ott maradnak a nőre.

Te meg 18-19 évesen akarsz gyereket? Mellette munka, egyetem? Belegondoltàl abba, hogy mi az, hogy gyerek? Mennyi energia, pénz, odafigyelès, felelőssèg? És ha meglèp, mint ahogy most készül a másiktól? Mit fogsz kezdeni 20-21 évesen EGYEDÜL egy gyerekkel? Mentek az utcára, vagy beadod az árvahàzba? Neki nem fog kelleni! Ebben biztos lehetsz!

Ne legyél már idióta, kérlek! Ha egyetemre készülsz biztos nem vagy az, csak elvette a pasi az eszedet, de kérlek gondolkodj, ne csak beleugorj egy akkora hülyeségbe, amiből életed végéig nem màsznàl ki.

Eleve nem hozzád való, gondolj már bele...HA együtt is maradtok, Te leszel 30, ő meg 55, akkor már mit fog veled kezdeni? Akkor leszel èleterős fiatal nő, akinek kelleni fog szex, meg minden egyéb, ő már nem biztos, hogy ezt meg fogja tudni adni neked.

De nem hinném, hogy addig együtt lesztek. Most csalja a pàrjàt, jó neki a tiszta ing, főtt étel, de a fiatal punci is, ezért nem lép egyelőre, nem is hiszem, hogy fog. A legtöbb pasi ezt megszokja, és marad minden addig, míg ez ki nem derül.

Hidd el, bolondít és rosszul járnàl, nagyon.

2019. aug. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

Hajajj. Hajajajajajj.


Nézd, csinálj amit akarsz, de ilyen döntéseknél hogy gyerek meg együttélés rettentően hidegvérű, számító embernek kell lenni. Végiggondolni pontosan hogy egy nálad 25(!!) évvel idősebb ember mit ehet benned annyira hogy veled akar élni..

Úgy kell meghozni a döntést hogy ha gyerek lesz a vége akkor az egy ~22-23 éves terv, és a pasi egyáltalán nem biztos hogy végig melletted marad.


18 évesen élvezd ki az életet, TANULJ, építs karriert. A párkapcsolat, gyerekvállalás bőven megvár még. Most vagy még "szabad".

Van egy pár ismerősöm aki 18 évesen gyereket vállalt csak érettségivel, gyakorlatilag pénz nélkül. Persze egy gyerek hatalmas boldogság, de ma már sokkal inkább előre kell gondolkodni. A majd megoldjuk az nem jó hozzáállás.


Azt javaslom hogy előbb valósítsd meg a saját terveid aztán majd utána gondolkodj a többin! Szakíts a faszival. Szar érzés tudom, de a te jövődről van szó.

Ha elmennél tanulni állítom úgy is az lenne a vége hogy féltékeny lenne, elkezdene kontrollálni téged. Rengeteg ilyen sztori volt már itt GyK-n. És valljuk be elég valószínű hogy veled is ez lenne. Egy 43 éves pali aki egy éppen csak 18 évessel akar lenni annak odabent nem okés valami.



TL;DR: szakíts vele, használd ki a rokonodnál a lehetőséget, tanulj mint a gép, építs karriert (ha tudsz láss világot) aztán majd 10-15 év múlva térj vissza a gyerekvállalásra :) Hidd el, megvár! Sokkal jobb úgy tervezni ha tudod hogy már pénzügyileg okés a dolog.

2019. aug. 14. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki őszinteségét!


Annyit hozzáfűznék még a többek által vajon mire kellhetsz nekihez, hogy a szexet sosem siettete, mikor megismertem szűz voltam és 8 hónapot várt rám, majd még ő halasztotta neh megbánjam. Messze lakik, de mindig jön ha tud és sokat avgyunk együtt.. elvoltunk beszélgettünk, randiztunk, ismerkedtünk. Régi ismerőse a családnak (ezért volt fontos részlet h anyum tiltana tőle ha tudná) (senkinek nem a párja a családból, se anyumnak senkinek szóval nem ezért leginkább a kor miatt) de anyum szerint is jó ember (régen szóba került) ebből kifolyólag tudom biztosra h nincs gyermeke.

Rengeteget beszélgettünk és őszintének tűnik. Mesélt az életéről, arról h rajtam kívül egy lánnyal érzett ugyanígy és az nem a barátnője (nem házasodtak össze)

Régen elhidegültek, de mint mondtam azért nem hagyta ott mert jobb mint két szék között a padlón. És ha odaköltözök majd elhagyja a barátnőjét.


Azt mondta egyszer feleségül venne ha odajutnánk és tőlem szeretne gyerekeket. A haverja is azt mondta rég látta ilyen boldognak.

2019. aug. 14. 03:17
 26/31 A kérdező kommentje:

Azt mondta támogatna abban h befejezzem az egyetemet stb. De azért egy fizuból minden nélkül mégis egy kisbabával.


Szóval szerintem a szándékai valódiak, és szeretem őt, de mégis van pár hátulütő ugye


Ezekkel tiszában léve is úgy döntenétek ahogy az előbb?

2019. aug. 14. 03:20
 27/31 anonim ***** válasza:
Igen, ugyanugy döntenék.
2019. aug. 14. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Én is lépnék, ezek után is (már csak azért, mert mögé látok azoknak, amiket az előbb írtál).
2019. aug. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Abba gondolj bele hogy mire 22 éves körül lenne a gyereketek a pasi már nyugdíjas lenne. És akkor csak 1 gyerekről volt szó. Mi van ha bevállaltok még egyet (vagy kettőt) ? Addigra már lassan 70 éves lenne mire kirepülnek otthonról. Erre is érdemes gondolni. Te kb 45 lennél mire újra teljesen szabad leszel, de gondoskodni kellene egy 70 éves emberről is akinek az egészségi állapota valószínűleg bőven leromlott a mostani 43 éves korához képest.


Én ugyanúgy azt választanám hogy szakítás és foglalkozz a saját karriereddel. Ne függj mástól mert soha nem lehet tudni mi lesz 5-10 év múlva. Persze végső soron úgy döntesz ahogy te szeretnél.

2019. aug. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
56%
jaj,istenem..xd
2019. aug. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!