Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti elmennétek a helyemben?

Ti elmennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Köszönöm előre annak aki végigolvassa és hasznos tanáccsal tud szolgálni a kérdéssel kapcsolatban.

Kicsit hosszú lesz.


Másfél hónapja elhunyt egy nagyon jó barátom.

Fiatal volt. Szülei, nagyszülei is élnek még.


Az elhunyttal rajtam kívül még 2 ember nagyon jóban volt. Igazából ők voltak a legjobb barátai, de én is nagyon szerettem őt.

Tehát négyen voltunk összesen, "A" 15 éve ismerte, "B" 13 éve, én pedig 10 éve.


Amikor megtudtuk a hírt, az anyukája először A-t értesítette, akivel épp akkor egy helyen tartózkodtam, tehát én is megtudtam.

A után B is értesítést kapott, szintén anyukától.

Én semmit, de nekem nincs is meg anyuka száma, csak facen vagyunk ismerősök.


Jó, nem is vártam el. Szörnyű dolog, A és B meg is beszélte egymással, hogyha egyikük beszél anyukával elmondja a másiknak. Nem zargatjuk feleslegesen.

Szintén A-val voltam aznap, mikor beszélt telefonon és felajánlotta, hogy amíg nincsenek otthon (Pestre kellett felutazniuk), addig ő és B (engem nem említett) nagyon szívesen segítenek amiben tudnak.

Ez egy kicsit bántott, mert A és B is tudja jól, hogy én is ugyanúgy barátja voltam a családnak is, de csak magukat ajánlották be segítségnek.

Facen nem akartam a szülőkre írni ezügyben mert tudtam hogy most rohadtul nem érnek rá üzeneteket olvasni és csetelni, másrész én sem akartam zargatni őket. Ilyenkor minden mobilcsippanás egy aggodalommal teli pillanat is lehet akár.


Szóval A-nak szóvá tettem, hogy legközelebb ha beszél a családdal, adja át az anyukájának, hogy én is ráérek, ha csak a kutyát meg kéne sétáltatni, vagy kitakarítani náluk, füvet nyírni vagy bármi, azt szívesen elintézem.

Sőt, főzök is valamit nekik, ha hazaérnek, nem kell azzal sem foglalkozniuk most.


De a következő telefonbeszélgetésnél szintén nem került erre sor. Csak A és B ment el a kutyájukat etetni, sétáltatni, füvet nyírni, leveleket bevinni...


Én semmi szerepet nem kaptam és most úgy érzem, hogy a szülők azt gondolják, nekem a gyerekük nem is számított. Hogy most leszarom őt is és őket is mert még csak fel sem ajánlom a segítségem.



A kérdés pedig most kezdődik, mert A-t megkérte az anyuka, hogy holnap délelőtt be tudnának-e ugrani kicsit beszélgetni vele.

A természetesen igent mondott, B is napot cserélt a munkahelyén, én pedig nem tudom mi legyen.


Nagyon szeretnék elmenni, mert rég találkoztam a szülőkkel és szeretném ha úgy éreznék, én is ott vagyok nekik támasznak.

Emellett nem szeretnék, mert csak hívatlan vendégnek érezném magam közben magam, sőt lehet hogy olyan szomorú leszek a barátunk házánál, hogy szóhoz sem fogok jutni. 2 hónapja jártam náluk utoljára és furcsa látvány lesz a bezárt szobája előtt lenni vagy a fekete keretes fényképét nézni az előszobaasztalon.


Nem tudom, hogy amikor A-nak azt mondta "gyertek le hozzánk" azt A és B-re értette, akikkel elejétől a végéig kapcsolatban volt telefonon, vagy rám is, elvégre én is mindig velük lógtam és 4-en voltunk a bandában.


Nagyon szomorú vagyok, de döntenem kell, elmegyek-e holnap. Nem vagyok biztos, hogy jó ötlet-e ha igen, de az sem ha nem.


2019. aug. 14. 11:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire nem számolnak veled, én a helyedben nem mennék el.
2019. aug. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem mennék és lezárnám velük a dolgokat. Az illető volt gondolom a barát. A többiek lehetséges, hogy nem kíváncsiak rád annyira. Miért erőltetni a dolgot?
2019. aug. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

No igen, ésszerűbb lenne megsértődve itthon maradni, de épp ez a dilemmám, hogyha nem megyek el, mit fognak szólni?


Ha tegyük fel, 10-en lettünk volna jóban, mind a 10 embernek egyesével telefonáltak volna? Kizárt.


A-ra kicsit neheztelek amiért vagy 3x kértem hogy adja át az üzenetem, ha már úgyis beszél vele, de nem tette.

Ennek ellenére a családhoz le lehet nézni és ott, végre személyesen is megbeszélni velük a dolgokat.


Nagyon fontos személy volt számomra a srác.

És baromira hiányzik.

2019. aug. 14. 11:44
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg azért nem hívnak a szülei téged, mert ahogy írtad is, A és B voltak a legjobb barátai. A gyász magánügy, mondhatni intim, a szülők tudják, hogy kivel akarják megosztani és kit engednek be, valószínűleg mégsem lehettél annyira közeli barát.


Nem akarok belemenni a részletekbe, de nálunk is történt egy ilyen sajnálatos esemény, és csak a legközelebbi személyt “engedjük be” családon kívülről, vagyis a legjobb barátot, aki tényleg mindenről tudott és tud. Mert igazából másnak nincs ehhez semmi köze.

2019. aug. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

4-es


Ez is jogos és igazad van.


De ennek ellenére hogyan tudathatnám a szülőkkel, hogy legalább annyira kedveltem őt, mint mondjuk B? (A volt a best az életében, én kb B-vel lennék holtversenyben).


Egyáltalán érdemes ezt tudtukra adni, hogy nekem is számított a barátságunk?

2019. aug. 14. 11:47
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az jön le az egészből, mintha versenyezni akarnál a másik két baráttal. Miért? Volt már temetés, ott voltál? Mert akkor azzal tudattad, hogy fontos volt neked. Nem tudom miért hiszed, hogy a szülők bármit is gondolnak rólad, ez az utolsó utáni dolog ami foglalkoztatja őket, hogy ott vagy-e vagy sem, hívod-e őket vagy sem.

Ne akard rájuk tukmálni magad. A családnak a legnehezebb, ha nem hívnak és nem üzennek, az nem véletlen.

2019. aug. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Gyász ide, gyász oda, nyilvánvaló, hogy veled nem foglalkoznak (és épp ezért neked sem kéne velük). Ha nem hívtak, akkor ne is menj. Ha pedig utólag kérdőre vonnak, csak mondd ki, hogy téged nem hívott senki. Egyébként meg ezen ne rágódj, az elhunyttal voltál jóban, szóval érte kell megtenned amit tudsz. Gondolok itt arra, hogy elmész a temetésére, csináltatsz egy kis koszorút, kimész néha a temetőbe, stb.
2019. aug. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Nem kell bizonygatnod senkinek, hogy mennyire voltatok jóban, úgy érzem bűntudatod van, mert azt hiszed nem voltál elég jó barát és most akarod ezt "pótolni".

Szerintem ne menj el, ha találkozol velük véletlenül, akkor elmondhatod, mennyire sajnálod és ha segítség kellene, nyugodtan szóljanak, akár telefonszámot is adhatsz.de kár ezt erőltetni, csak a visszájára fog elsülni.

2019. aug. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenkinek adtam egy zöldet.


Nem egészen azt érzem, hogy "versenyezni" akarok A-B-vel, hanem inkább el akarom érni azt a szintet a szülők szemében, amivel ők rendelkeznek.


Nagyon stresszes volt az az időszak, amikor minden infót csak másod-harmadkézből tudtam meg, sőt volt hogy emiatt falsh infót is kaptam.


Temetésen ott voltam, de nagyon nehezen nyögtem ki bármit is a családnak. Csak annyit láttak hogy én is sírok, hüppögve mondtam a "az őszintén sajnálom"-ot.


Annyi mindent el akartam volna mondani ott, de inkább ráhagytam, hogy majd ha lecsillapodnak a körülmények.

Egy személyes találkozáson, vagy valahol.


Most itt lenne a lehetőség és úgy érzem nem élek vele.


6-os válasza; "úgy érzem bűntudatod van, mert azt hiszed nem voltál elég jó barát és most akarod ezt "pótolni"."


Azt hiszem valahol mélyen lehet hogy ezt érzem. Ezzel most rávilágítottál valamire, amivel mintha kicsit tudnék azonosulni...

2019. aug. 14. 12:05
 10/19 A kérdező kommentje:
* bocsánat, 8-as válasz (6. válasz ugyan, de a 8. helyen van)
2019. aug. 14. 12:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!