Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miert van az hogy nem tudok...

Miert van az hogy nem tudok semmit sem dícsérni és ha mégis ez rossz közérzettel jár? (Lent jobban kifejtem)

Figyelt kérdés

Nem tudok együttérezni senkivel sem és nem tudok senkinek sem semmilyen dícséretet mondani. Pl.: Megkérdezik tőlem hogy “milyen a hajam?” Én nem tudom dícsérni, vagy ha mégis ez nekem rossz érzés.

Testidegen nekem, hogyha valakit dicsérnem kell, vagy felköszönteni.. Amikor engemet dicsérnek akkor arra se nagyon szoktam semmit sem mondani, mert fura érzés, nem jó.

A másik meg hogy nem tudok együttérezni senkivel sem. Pl.: Pár hete “nyúltam bele” a lényegbe miközben beszélgettem egy csaj ismerősömmel hogy meghalt az apja és semmilyen együttérzést nem tudtam tanusítani, még annyit sem hogy részvétem..

Miért van ez? Senki felé nem tudok semennyi kedvességet “sugározni”..



2018. okt. 4. 14:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
24%
Kérdezd a szüleidet, hogy mit tettek veled gyerekkorodba, hogy belőled pszichopata ember vált. Ott lesz a válasz a kérdésedre. Az, hogy nem tudsz dicsérni, az nem gond. De a másik része a kérdésednek, az több mint árulkodó.
2018. okt. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Miért lenne baj, hogy nem tudok együttérezni?
2018. okt. 4. 14:49
 3/13 anonim ***** válasza:

Ez szerintem igenis baj, hogy semmilyen együttérzés nincs benned, még annyi se, hogy részvétem. Ha nem is érzed, legalább mondhatnád.. Mondanám, hogy gondolj bele, milyen lehet a lánynak, de felesleges.

A miértre szerintem egy szakember tudna válaszolni bővebben.

2018. okt. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Mansour ***** válasza:

Így vagyok én is, bár olyasmit, amit nagyra értékelek, azt őszintén, akár lelkesedve tudom dicsérni. Viszont a hétköznapi jópofizás szintjén nekem sem megy a dicséret, sem az együttérzés, sőt a sima udvariassági beszélgetés is nehezen. A családomon kívül az emberek iránt nem nagyon érzek semmit.

Pszichopata vagy szociopata biztos nem vagyok, mert szorongásból és lelkiismeretfurdalásból még több is van bennem, mint kellene, agresszivitás viszont szinte egyáltalán nincs.

2018. okt. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Mansour ***** válasza:

"Ha nem is érzed, legalább mondhatnád."

Persze, illendőségből mondja az ember, de annyira kínos ez az őszintétlenség, hogy szinte fáj.

2018. okt. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Én elnyomom az érzelmeimet. A tipikus “egy férfi soha nem sír” dolgog már belém van rögzülve. Már nagyon régen nem sírtam semmi miatt (nem még családtag elvesztése miatt sem, aki közel állt), de nem is érzek kényszert rá..
2018. okt. 4. 15:18
 7/13 anonim ***** válasza:
Furcsa erzes lehet, viszont legalabb valtoztatni szeretnel rajta, ami mar önmagaban is haladas! Probald apro lepesekben, tudatosan, lehet csak az elejen lesz kellemetlen erzes, de minel többet dicsersz, annal könnyebb lesz utana! Gond akkor lenne, ha a te valamelyik rokonod irant Sem ereznel semmit, ha meghalna pl.
2018. okt. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
A rokonokat sajnálom, de temetésen nem szoktam sírni. Mwg nem látszódik rajtam semmi, mert nem mutatom ki
2018. okt. 4. 15:26
 9/13 Mansour ***** válasza:
Velem inkább úgy van, hogy "éles helyzetben" nem érzek semmit. Aztán ha később eszembe jut, akkor meg esetleg igen. Mintha a kommunikáció kényszere tompítaná le az érzéseket.
2018. okt. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Mansour ***** válasza:

"Furcsa erzes lehet"

Egyáltalán nem furcsa. Semmilyen.

"viszont legalabb valtoztatni szeretnel rajta, ami mar önmagaban is haladas!"

Sehol nem írta a kérdező, hogy változtatni szeretne rajta! :)

"Probald apro lepesekben, tudatosan, lehet csak az elejen lesz kellemetlen erzes, de minel többet dicsersz, annal könnyebb lesz utana!"

A kommunikációs részét be lehet gyakorolni, de az érzés nem jön vele!

2018. okt. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!