Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak szerintem vérlázító ez a...

Csak szerintem vérlázító ez a "Magyagyarországon a gyermek az első"?

Figyelt kérdés
2019. aug. 24. 15:00
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
81%
A gyerek csak azért kell a kormánynak, hogy legyen kit berakni a rabszolgasorba, hiszen ők hosszú távon gondolkodnak. Hiába van pénzed, ha nincs kit kihasználni. Hiába van 10 gyárad, ha nincs ki dolgozzon bennük.
2019. aug. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
81%

Nem verlazitobb, mint kb bármi más, amit a kormány csinál. Csak hazugság az egész. Magának az országnak nem a gyerek az első,hanek csak a kormánynak, ami fosik a visszaeső születésszamok miatt,es ahelyett, hogy ezt rendesen orvosolná (elhetove tenné az országot), propagandákat ad ki.

Továbbá az is hazugság, hogy a gyerek az első. Mert a magzat az első nekik, pontosabban az, hogy legyen csinálva utód. Amint a gyerek megszuletik, onnantól boldoguljon maga. Az oktatás a béka segge alatt, az egészségügy a béka segge alatt, a kozbiztonsag a béka segge alatt... Megis ki nézi, hogy milyen körülmények között nőnek fel a gyerekek? Csak a legyartas a fontos.

2019. aug. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 Metionin ***** válasza:
81%
De az. Nem fogják fel, hogy amíg a társadalomban már jelen lévő dolgozó emberek és a már megszületett gyerekek számára nincs meg a megfelelő oktatás, munkahelyi környezet, egészségügy, közbiztonság stb. addig felesleges ezzel foglalkozni. Először törődjenek azokkal, akik már jelen vannak a társadalomban, ráérnek utána a még nem létező gyerekekkel foglalkozni.
2019. aug. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
72%

Az előző kommenteket még azzal egészíteném ki, hogy a fejlett, gazdag nyugati országokban is csökken a születésszám, pedig ott van pénz. Egyszerűen ez a jólét, és a kapitalizmus velejárója. Már van lehetőségünk tanulni, élvezni az életet, megismerni a világot,tehát élni, nem úgy mint régen, mikor a legtöbb ember egyetlen "vagyona" a gyereke volt. Már nem társadalmi elvárás a gyerek, mint régen (max a kormány várja el)... Sok ember inkább nem vállal gyereket, ha nem talál olyan társat, akivel hosszútávon is lehet gyereket nevelni, és ez teljesen jogos. Régen mivel "kötelező" volt a gyerek, így kevésbé voltak elvárások a társad részéről. Mindezek oda vezettek, hogy kevesebb a gyerek, és ezen nem fog változtatni a családi támogatás. Sőt, a régi családmodellek is kezdenek teljesen megvaltozni.


A kérdésre válaszolva pedig ez is csak egy hazugság, mint olyan sokminden a kormánytol.

2019. aug. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
62%

Itt soha nem volt és nem is lesz sem a gyerek, sem a fiatal az első.

Ha a gyerek lenne az első nem lenne 3 éves kortól kötelező óvoda(emlékszem, én 5 évesen mentem óvodába, addig a csalàdommal voltam), aztán most mi ez az éjszakai óvoda? Nincs normàlis oktatás, elvettèk a gyakorlati pénzt, megszüntetik az OKJ-t, ellehetetlenítettèk a felsőoktatàst. Megszüntetik a magàntanulósàgot.

Komolyan, mi jöhet még?

2019. aug. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
77%

Amíg hagyjuk, nagyjából bármi jöhet még.

Csak a kajánkat, meg a minimális szórakozást fogják meghagyni, mert ugye "kenyeret s cirkuszt"... és ha ezeket nem bántják, a magyar ember van olyan hülye és birka, hogy tűrjön. Morog, de nem tesz semmit. Akinek meg van esze és töke hozzá, az lelép - őket meg a langyos pisiben ülő többi ócsárolja.

Lehet dönteni, ki melyik tábor tagja szeretne lenni. Mert lassan más más úgyse lesz.

És nem, nyilván külföldön se kolbász a kerítés, de nekem az is elég, ha a munkámat értékelik, méltányosan megfizetik ÉS a munkatársaim nem azt nézik, hogy tudnak jobban beletojni, hanem mondjuk tényleg dolgoznak becsülettel. Ne én legyek már az egy szem hülye, akit kinéznek a lelkiismeretessége miatt.

2019. aug. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
90%

Értelmes ember nem vesz fel azért hitelt meg CSOK-ot, mert a tévében azt hallja, hogy ezt kell csinálni. Értelmes ember nem szül azért, hogy legyen háza meg kamatmentes hitele (majd meglátjuk pár év múlva mennyire szívják meg ezzel).


Magyarországon nem a gyermek az első, hanem az, hogy legyen utánpótlás az adózó állampolgárokból és megálljon a külföldre kivándorlás.

2019. aug. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
74%
Nem. Ha tényleg a gyerek lenne az első, élhető lenne az ország, lenne tervezhető jövő, európai életszínvonal, kiváló minőségű ellátás, oktatás és infrastruktúra. Egyik sincs, a gyerek csak addig számít, ameddig szépen mutat a statisztikákban. Ha nincs gyereked, semmit sem érsz, ha van, senkit sem érdekel, hogy miből és hogyan neveled fel.
2019. aug. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Ja, csak ha tömegközlekedèsin utazol, azt látod, hogy a kedves szülő totál nem foglalkozik vele...
2019. aug. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
93%

Költői kérdés:


30 éves nő vagyok, tanultam eleget. Jelenleg is tanulok munka mellett. 18 éves korom óta dolgozom, azaz adózom. Jól keresek, ezért sokat adózom.

Nincs gyerekem, ezért nekem nem jár kamatmentes hitel, nem jár adómentesség, nem jár adókedvezmény. Nem jár semmi.


Házat venni nem tudok, mert a jó fizetésemből nem tudok milliókat félretenni (azaz igen, csak kell hozzá pár év, évtized). Hitelt kaphatnék, 25 év alatt lehetne is egy saját házam, de ugye ez egy beláthatatlan időintervallum, nem tudom mi lesz velem, tudok-e 25 éven keresztül havi rendszerességgel több mint 100.000 forintot kiadni. Ráadásul ha megkapom a HITELT, akkor vagyonszerzési adót kell fizetnem az ingatlanom után, ami 25 évig a banké (miii vaaaan?).


Ha öröklöm a szüleim házát, akkor azután örökösödési adót kell fizetnem. Arra a házra, amit adózott pénzből vettek a szüleim, minden tégla után adóztak, ami a házba került. Fizetik a házadót, a garázsadót külön (ami a ház része, de mégis csak egy garázs, nehogy már ne kelljen külön adózni!).


Nyilván nem megyek albérletbe, hogy egy lyukért fizessek havi 160.000 forintot, ami nem is az enyém. Patt helyzet.


Ha akarnék gyereket, akkor előre léphetnék, vehetnék fel babaváró hitelt, de mivel 1 gyerek nem gyerek és olyan, mintha nem is lenne, ezért keltetőgépnek kellene lennem ahhoz, hogy előre haladjak.

És ha bedől a CSOK? Ha megszívom vele, mint ahogy anno sokan a CHF-es hitellel, ami nagyon jó és biztonságosnak mondott volt akkoriban és mindenkinek osztogatták?


Szóval értem én, hogy a gyerek az első, de a pályakezdőket, a fiatalokat ki támogatja, hogy el tudjanak indulni az életben? Nekem mázlim van, a szüleim/nagyszüleim segítettek, mert megtehették. De akinek nem tudnak segíteni?


Nem a fiatalokat kellene támogatni (tanulmányok, lakás stb), hogy merjenek gyereket vállalni és ne csupasz seggel szüljenek, hogy legyártom a 3 gyerekety aztán lesz ami lesz?

2019. aug. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!