Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak szerintem vérlázító ez a...

Csak szerintem vérlázító ez a "Magyagyarországon a gyermek az első"?

Figyelt kérdés
2019. aug. 24. 15:00
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

#utolsó

örökösödési adót nem kell már fizetni, ha egyenesági leszármazottól örökölsz: Szülő, nagyszülő, dédszülő, gyerek, unoka.

Mellékági vagy nem rokonsági fokban álló öröklés esetén kell: testvér, egyéb családtagok, nem családtagok esetében

2019. aug. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ!!
2019. aug. 26. 11:10
 23/25 anonim ***** válasza:

20:

Van néhány komoly csúsztatás, ami miatt nem így van, de a tendenciában igazad van.

"Ha öröklöm a szüleim házát, akkor azután örökösödési adót kell fizetnem"


Nem kell fizetni egyenesági leszármazottnak örökösödési adót.


160-ért 3 fős, tiptop, felsőkategóriás lakást lehet bérelni Budapest belvárosában, nem egy "lyukat".

2019. aug. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
50%

20: És a válaszom:

"Nem a fiatalokat kellene támogatni (tanulmányok, lakás stb), hogy merjenek gyereket vállalni és ne csupasz seggel szüljenek, hogy legyártom a 3 gyerekety aztán lesz ami lesz?"


Nem, mert Magyarország gazdaságilag gyarmat és szalagsori munkásokat akarnak készíteni itt, nem szellemi elitet.

A szellemi elitnek az emigrálását támogatják. ;)

Sose volt ilyen könnyű országot váltani.

Egy budapesti ingatlan árából 3x akkora, egész évben meleg éghajlaton álló, tengerparti, nívós üdülőhelyi villát tudsz venni.

2019. aug. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

23! Nem tudom, múltkor segítettem az egyik ismerősömnek albérletet keresni és egy belvárosi garzon sokszor 120-160.000 forint körül van attól függően, hogy mihez van közel. Egy 8.kerületi lakás 21.000.000 forint, ami szerintem nevetséges, ennek a feléért láttam Pesttől egy kicsit kijjebb jó állapotú, kertes házat, jó közlekedéssel.


Ha agglomeráciíban néztünk albérletet (házrész pl), akkor ott simán 250.000 forintot elkérnek havonta.

Holott nekem kertes házban összesen 40.000 forint körül van a rezsim, szemétszállítással, adóval mindennel együtt.


Ezért is mondom, hogy ha valaki albérletet keres, akkor egyedül képtelenség fenntartani. Szobát persze lehet bérelni vagy ha nagy mázlija van az illetőnek, akkor ki tud fogni olcsóbb ingatlant.


Nem tudom mennyi az átlagfizetés, de számoljuk 200.000 nettóval (gondolom sokan nem keresnek ennyit sem), abból több mint 100.000 forintot kifizetni albérletre egyedülállóként nem túl vicces.

És akkor kell enni, mosni, van telefonszámla, van net stb.


Ezért sem csodálkozom, hogy sokan nem mernek gyereket vállalni, mert saját magukat is alig tudják eltartani.

2019. aug. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!