Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 20 évesen kell tudni a számlák...

20 évesen kell tudni a számlákat befizetni, ilyen-olyan papírokat rendezni?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, se igazolványt nem tudok csináltatni, se hosszabbítani. Számlákat befizetni csak gondolom, hogy hogy kell. Magyarul semmilyen papírt nem tudok elintézni.

Bátyám, aki 30+, ő valamennyit tud, mert szüleim megcsinálják ő helyette is.


Kell ezeket tudnom? Szüleimmel élek, mindent ők csinálnak. Mikortól "illik" tudni ezeket? Sose csináltam még, nem tudhatom.


2019. aug. 30. 12:50
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
46%

Ez elég gáz valóban.

Másfelől az emberek többsége irigyelne, hogy szüleid a felnőtt gyerekeiket ilyen szinten el tudják tartani, el tudják látni

2019. aug. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
97%

Nekem is sokáig mindent a szüleim intéztek. De nem azért mert kértem tőlük, hanem valamiért ők eldöntötték, hogy én annyira életképtelen vagyok, hogy elrabolnának a postán vagy a hivatalban, vagy személyiért mennék és vakvezetőkutya-igazolvánnyal jönnék ki :D


A lökés akkor jött, mikor 19 évesen koleszba költöztem. Magamra voltam utalva.

21-23 évesen mikor már el is költöztem, egyre több elintéznivaló zúdult a nyakamba. + még az egyéni vállalkozóit is kiváltottam hogy ne unatkozzak :D


Kérdező: a titok annyi, hogy ne pityeregj, hogy ez sem megy, az sem megy.

Valakitől elvárják a szülők hogy önálló legyenek, valakit pedig a nyugdíjbavonulásig is kísérgetnének.

A megoldás, ami nem biztos hogy tetszeni fog első blickre az, hogy ugorj bele a mélyvízbe. Ha valamit el kell intézni és belépsz a hivatalba, akkor úgyis kontaktba lépsz egy ügyintézővel, akitől meg tudod kérdezni hogy kell kitölteni valamit, mik a további teendőid az ügyben stb stb.


Ha előre láthatólag többlépcsős dolgod akad (pl. Autóvásárlás után, ahol az ügyintézési sorrend nem cserélhető fel semmiképp), arra ott van a telefonod, a google vagy a gyakori.

5\2 esetben előtte én is utánajárok a neten a dolgoknak, hogy hova milyen papírokat vigyek, hogy ne ott helyben derüljön ki, hogy x vagy y dokumentum nincs nálam, vagy még el sem készítettem.


Szóval ne riadj vissza, csak menj be és vágj bele.

Ha már elintézel egy ügyet, utána sokkal könnyebb lesz minden, mert emlékezni fogsz a menetére!


Ügyesen!

2019. aug. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Sunshinedoll ***** válasza:

Nem feltétlen, mert ezelőtt könnyen lehet, hogy sosem kellett ilyet csinálnod, de tanítani meg nem tanítják sehol.


Viszont szerintem elvárható már ennyi idősen, hogy olyan helyzetfelismerő és tájékozódó képességei legyenek valakinek, hogy ha bemegy egy postára, tudja, hol kell sorszámot kérni stb., de legalább neten merjen/tudjon utána nézni dolgoknak, ha máshol nem is.


Ezeket akkor fogod tudni, ha neked kell őket elintézni. Ha nem tudsz külön költözni, és a szüleid továbbra is megoldják helyetted, akkor lehet, hogy sose (mint most a bátyád).

Legközelebb menj el szüleiddel, vagy ajánld fel, hogy megcsinálod te.

2019. aug. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
58%

Számlát befizetni... 20 éves vagy. Az internettel nőttél fel. Nem tudsz utána nézni? Én 32 vagyok, 10 éve legalább online fizetek számlákat.


Illene tudnod, de leginkább az információ korában illene tudnod utánajárni ezeknek.

2019. aug. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Nagyjából egyetértek azokkal, akik azt írják, hogy nézz/kérdezz utána. Nem arról van szó, hogy ne lennél képes rá (elég nehéz volna elcseszni az ilyesmit...), hanem arról, hogy eddig nem csináltad, mert nem volt rá szükség. Ez pont az a fajta "tudás", amit bárki elsajátíthat viszonylag könnyen.
2019. aug. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Hát 20 évesen már illene tudni ezeket elintézni, vagy legalább bemenni az épületbe és segítséget kérni valakitől aki irányba rak, onnantól pedig legközelebb tudni fogod.


Nekem 16 évesen odanyomta apám a kezembe a számlákat meg a pénzt aztán mehettem isten hírével a postára. Annyit mondott, hogy figyeljek a sorszámra, hogy jót húzzak bár annyit se kellett volna mert elég egyértelmű lett minden onnantól, hogy beléptem.


De egyébként meg itt a Google, minden ilyennek a menetét meg lehet találni, kb csak az nincs kiírva, hogy melyik irányba menjél xy lépést. Legközelebb szólj a szüleidnek, hogy te szeretnéd befizetni a számlákat, elmész, meglátod, hogy mennyire baromi egyszerű aztán egyel kevesebb dolog lesz az életben amin izgulsz.

2019. aug. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
72%

Ha valami nem megy, merj kérdezni!


Sehol sem harapják le a fejed. ;)

2019. aug. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
58%
Nálunk is még mindig a szüleim (elsősorban anyukám) intéznek helyettem mindent, maximum elmegyek velük, de az a baj, hogy így mivel nem az én dolgom nem is igazán figyelek oda és nem tanulom meg mit hogy kell. Őszintén szólva eddig kb. semmit nem csináltam, boltba se mentem egyedül, buszra is kb. egy-kétszer ültem fel egymagam, de akkor is csak 15km-t utaztam. Mondjuk nálam ezekben nagy szerepet játszik a szociális fóbia is. Már kezd zavarni, hogy ilyen önállótlan vagyok, lassan rá fogom venni magam valahogy, hogy legalább a bevásárlást elintézzem vagy valamivel segítsem a szüleimet. 18/L
2019. aug. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!