Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak én nem tudok felnőtteket...

Csak én nem tudok felnőtteket tegezni?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, és egyszerűen képtelen vagyok a nálam 10 évvel idősebbek tegezésére is, hiába ajánlja fel az illető. Félek, hogy emiatt bunkónak tartanak, vagy csak simán kellemetlen nekik, hogy ,,öregnek tartom őket". Próbálkozom, de nagyon kényelmetlenül érzem magam, hogy nem magázva beszélek hozzájuk. Ez normális?
2019. aug. 31. 19:48
 1/10 anonim válasza:
100%

Megértelek. Belém is világ életemben az lett nevelve, hogy felnőttet magázni kell, udvariasság, tisztelet blablabla. Aztán apám amikor mondta, hogy nyugodtan tegezzem Xy-t, akkor sem ment, mert ez rögzült bennem, amikor pedig próbáltam, kényelmetlenséget okozott. Volt barátnőm, akit nem mondom hova küldök már, az anyukája mondta, tegeződjünk, én meg hülyét csináltam magamból mert viszlát-sziával köszöntem, egymás után a kettőt... egyszerűen nem állt rá a számra, hogy 14-15 évesen az akkor 40-en valamennyi éves asszonyt tegezzem.


No már nincs ilyennel problémám, néhány kivétellel, de azok olyanok, hogy például a kettővel fölöttünk lakók, akik folyton veszekednek. Az iszákos férfi mondta, hogy tegezzem, de én akkor sem tegezem, nem akarok közösködni ennyivel sem. Szakmám miatt (gyakorlat, szoc. gondozó és ápoló), mert már néhány éve ezt tanulom, a gyakszi helyeken legtöbbször tegeződés van, így muszáj volt megtanulnom, végül nagyrészt, mint azt írtam, hozzászoktam.


18/L

2019. aug. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
En majdnem mindenkivel tegezodok,meg az orvossal is.Tegezd vissza,ha tegez teged.Engem neni is letegezett mar,azt mondta tegezodjunk,persze neki szervusszal koszonok.
2019. aug. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%

Nem, nem normális.

Szüleid nem kontrolláltak túlságosan? Vagy mi okozza nálad ezt?

2019. aug. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%
Én sem tudok. Gyermekotthonban nevelkedtem és hozzá voltam szokva, hogy még a 25 éves nevelőt is magázni kell. Egyszerűen nem szeretek tegeződni. Nem is tudok.
2019. aug. 31. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#3

Nem tudom. Persze mondogatták, hogy az idősebbeket magázni kell, de nem rémlik, hogy ellenkező esetben leszidtak volna

Viszont ahogy visszaemlékszem, kiskoromban sem tegeztem le az óvónénit, alsós tanárt, ahogy a normális gyerekek

2019. aug. 31. 20:53
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Találj ki rá valami elmetrükköt, pl gondold, hogy a fiatalabb énjükkel beszélsz.

Egyébként normális, hiszen neveltetés kérdése. Én pl a saját nagyszüleimet sem tegeztem soha.

2019. aug. 31. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
:))) Hát én 21 vagyok, de kb. 45-ig letegezek bárkit, foleg, ha nő. Utána ha nem, csak izélnek, hogy "Nem vagyok én olyan öreg". De neked meg milyen gondjaid vannak.
2019. aug. 31. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én épp tíz évvel vagyok idősebb a kérdezőnél, és nem esne túl jól, ha a 17 évesek már magáznának. :(
2019. aug. 31. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Bocsi :D
2019. aug. 31. 23:24
 10/10 anonim ***** válasza:

Soha nem értettem ezt az egész tegezés-magázás dolgot. Miért nem elég csak az egyik? Hónap végén 39 leszek, de nálam fiatalabbakat csak tegezni tudok, ezért én is megengedem, hogy tegezzenek. Akár kiskorúak is.


Azt viszont soha nem tudom, hogy ha nálam idősebb ember tegez, akkor visszategezhetem-e. Illik erre rákérdezni? Most, a 30-as éveim végén a 40-es korosztályt már egyre bátrabban tegezem vissza, de 50 felett még vannak kétségeim, hogy visszategezhetem-e az illetőt (ha egyértelmű, pl. mondta, hogy tegezzem, akkor akár még a 100 évest is könnyen tegezem, de ha nem egyértelmű a helyzetből, hogy visszategezhetem-e, akkor 50 felett már kezdődnek a gondok) és ilyenkor próbálok úgy beszélgetni, hogy se tegezni, se magázni ne kelljen az illetőt. Egész jó vagyok már ebben a semleges stílusban.

2019. szept. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!