Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Létezik olyan lány aki inkább...

Létezik olyan lány aki inkább fiúnak született volna?

Figyelt kérdés
És indoklást kérek hogy miért.
2019. szept. 2. 18:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
igen
2019. szept. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Létezik, bizony. Nincs olyan hét, hogy ne jutna legalább egyszer eszembe a "bárcsak" kezdetű mondat.
2019. szept. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
63%
Talán én. Úgy érzem, hogy akkor kevésbé lennék a külső adottságaim alapján megítélve, az emberek komolyabban vennének, ritkábban kérdőjeleznék meg a hozzáértésemet, elnéznék nekem a kocsmázgatást és a trágárságot. Plusz attól sem kellene tartanom, hogy fizikailag nálam jóval erősebb csávók szemet vetnek rám az utcán és zaklatni kezdenek. Transznemű nem vagyok, félre ne érts, ezek csak amolyan gyakorlati szempontok.
2019. szept. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Metionin ***** válasza:
66%
Igen, én is. Nem kellene félnem a teherbe eséstől. Életem legnagyobb félelmétől szabadulnék így meg.
2019. szept. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Ha 10 éve kérdezed, azt mondtam volna, hogy én ilyen vagyok, mert egész egyszerűen gyűlöltem lány lenni.

Azóta elég radikálisan atertekeltem magamban a helyzetemet, és rajottem, hogy minden indok amiért irigyeltem a fiúkat és férfiakat, a külvilágból jön. Hiszen minden lányokkal azonosított hobbi ostobaságnak van beallitva, a femininebb érdeklődési kör masodrangunak van kikialtva, az, amiben általában a lányok és nők jobbak nincs elismerve, csak az, amiben a férfiak jobbak. Ezen kívül kb mindenhol a férfi test van alapnak beallitva, az az "emberi test" a női test meg vak női test. Meg persze nekünk nem adatott meg a luxus, hogy szemelyekkent tekintenek ránk, szóval ha egy nő rossz valamiből, akkor onnantól az emberek leirjak magukban, hogy az egész női nem rossz azon a területen, míg a férfiak elkovethetnek hibákat úgy, hogy nem vetítenek rossz fényt az egész nemukre.


Azt, hogy ilyen a világ, és ebben kellett felnonom, így természetes is volt számomra fiatalon úgy dolgoztam fel, hogy kicseszesnek éreztem, hogy a "vesztes csapatba" születtem, és úgy éreztem, hogy márpedig én nem is vagyok igazán lány, hiszen nem éreztem magam selejtnek.


Sztem ezen a lányok jelentős része atesik (mindenki ismeri azokat a lányokat, akik vehemensen és látványosan gyulolnek mindent, ami egy kicsit is feminin, meg csak fiúkkal hajlandóak barátkozni) Vannak, akiknek sikerül rajonni, hogy az egész életüket mások véleményére építik, márpedig hülyeség ezzel foglalkozni, de vannak, akik egy életre leragadnak azon a szinten, hogy "a nők" hülyék, és csak ők az egyedüli kivételek.


Tudom, hogy nem feltétlenül erre irányult a kérdés, de ha egyszer igaz volt rám, hát igaz volt rám ¯\_(ツ)_/¯

Mindegy, mostmar szeretem magamat, és egy porcikamat sem változtatnám meg semmi pénzért.

2019. szept. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Én is férfi akarok lenni, mindég is az akartam. Mert nem vesznek komolyan az érdeklődési köreimben, mert nem csinálhatom azt amit szeretnék... Pl nem mehetek csak úgy el egyedül egy kocsmába hogy megigyak valamit, anélkül hogy ki ne néznének onnan, vagy éjjel meg ne akarnának támadni...
2019. szept. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
71%

Érdekes különben. Én nem irigylek igazán semmit a férfiaktól, nem azért lennék inkább az. Vagyis de, egy dolgot nagyon: a számomra ideális barátságot eddig még csak férfiak közt láttam, nők között nem. Azt a fajta bajtársias-testvéries összetartást, na azt egy kicsit irigylem. Helyesebben: részese szeretnék lenni. De nőként nehéz, mert ha velem barátkozni kezdenek akkor azt azért teszik, mert meg akarnak fektetni. Ha én kezdek barátkozni, akkor meg félreértik. Nem születtem elég rondának sajnos.

Inkább azt mondanám: nem irigylem őket, egyszerűen csak közülük való szeretnék lenni. Minden előnyével és hátrányával együtt. A személyiségemhez jobban illene.

Megszokni megszoktam már, hogy nő vagyok, szóval sokat enyhült ez az érzés. De sose voltam úgy igazán Nő. Inkább csak ilyen... félúton a kettő közt. Egy kicsit ez, egy kicsit az. És egyik se.

Legalább azt ki tudom mindenhol harcolni magamnak, hogy ne bánjanak velem különlegesen csak a nemem miatt. Nem érzem úgy, hogy jogosult lennék bármire is mert az van a lábam közt, ami. És ez most nem csak ilyen beböfögött hülyeség részemről, tényleg utálom a kivételezést. Nagyon. Bármilyen formában. És szeretek mindenért megküzdeni.

Nem vagyok én sem transznemű vagy tomboy vagy mit tudom én. Ezek a hangzatos elnevezések hidegen hagynak. Én is csak egy hülye vagyok a sok közül.

2-es voltam.

Tudnám még napestig mondani a magamét, de szerintem már így is unalmas vagyok.

2019. szept. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Azt amúgy én is baromira irigylem amit a 2-es és 7-es írt, azt az igazi férfias barátságot.
2019. szept. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

ma 20:48


"mert az van a lábam közt"


Azért még ott van a mell is,ami azért valjuk be isteni érzés simogatni..De értem én hogy azt szeretnéd ha egyenrangunak tekintenének téged..Azért most miért baj az ha vannak férfiak akik piedesztára emelik a női nemet? Bárcsak forditva találkoznék egy nővel aki ilyet tesz..Ilyen biztosan nincs nyugi..

2019. szept. 2. 21:13
 10/17 anonim ***** válasza:

Más nőket egész nyugodtan, ha annyira szeretnék. Engem viszont NE. Kizárólag a személyemet értékeljék és ne a nemem. Én is így teszek másokkal. És csak azt várom el, amit magam is nyújtok. Ez ennyire egyszerű.

Egyébként ez a másik, ami miatt inkább lennék férfi. Gyűlölöm ezt a hülye mentalitást a férfiak részéről, hogy csak azért mert nő, máris ájuldoznak tőle. Miért is?

2019. szept. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!