Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi történik ha a magyar,...

Mi történik ha a magyar, magyarországin született gyermekemnek amerikai nevet adok, mint pl. :Sahrah, Nova, Theresa meg ilyesmik?

Figyelt kérdés

Vagy egyszerűen ilyen neve nem kehet csak így,hogy:Tereza,Szárá,Nóva?


Egyébként én még nem vállalok gyereket,csak felmerült,mert nekem a magyar nevek nem tetszenek..


Válaszokat köszi!



2018. okt. 20. 10:37
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Magyarországon* Lehet*
2018. okt. 20. 10:40
 2/15 anonim ***** válasza:
98%
Olyan nevet lehet, ami az MTA listáján rajta van. Kivéve , ha az egyik szülő külföldi állampolgár akkor azt adsz amit akarsz.
2018. okt. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
72%
Ne mondd már hogy nem tetszik a kb. 600 névből egy sem?! Pláne hogy sok olyan is van ami magyarul is ugyanaz, pl. Liza.
2018. okt. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%

600? Inkább 3600 név van, amit az MTA elfogad.

És nem, nem lehet a lányod Sarah csak Sára.

De most úgy őszintén. Szerinted a Kovács Ginger szebb?

A Theresa-Tereza bajt nem is értem. Angolban azért van ott a t mögött egy h, mert emiatt kicsit máshogy kelel ejteni. De magyarul nincs olyan hang. Akkor meg minek írjuk oda?

2018. okt. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Magyarorszagon az MTA listáján szereplő név adható. Ha ettoll eltérőt akar adni valaki, akkor kérelmezni kell. A kerelmezes elott nem art elolvasni, hogy milyen alapvet ő szabayloknak kell megfelelni. Ilyen pl a magyar írásmód.
2018. okt. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
44%
De ronda neveket írtál. Nem szebbek a magyar neveknel, hiába játszod itt magadat.
2018. okt. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
65%
Nem, nem lehet Szárá, de miért égetnéd a gyereked egy ilyen névvel?? Mert anyuci flancolni akar a gyerek szívjon?
2018. okt. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
16%
Én sem értem minek ennyire szabályozni a neveket. Aaron, Roger, Gregory nevet szerettük volna adni.
2018. okt. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
89%

Egy marék magyar eredetű nevünk van, a többi import. :)

Anita, Erika, Emma, stb. Ezek megszokott nevek itthon is, de bárhol Európában ugyanúgy adható.

A Dzsindzser és Dzsesszika leírva borzalmas. Igen, magyar kiejtés szerint lehet csak engedélyeztetni is.

Akkor már keress angolszász eredetű, ritka nevet, pl. Gvendolin.

2018. okt. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
82%

A Nova rajta van a listán, a Theresa pedig Terezaként adható.

Kis segítségként itt vannak a linkek a listákhoz. :)

Női:

[link]

Férfi:

[link]

2018. okt. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!