Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Te mit tennél a helyembe?...

Te mit tennél a helyembe? Pályaválasztás!

Figyelt kérdés
22/f vagyok, csak egy érettségim van, ami kettes-hármas lett. Nem szerettem igazán sose tanulni. Most itt-ott dolgozom, de gondolkodtam már, hogy jó lenne egyetemre is menni, csakhogy aminek szerintem értelme lenne, az egy mérnöki szak, de ezek mind kemény szakok, egy gazdasági szaknak meg az esetembe sok értelme nem lenne, nem is igazán tenném oda magam, bár már mondták, hogy azokat kisujjból kirázza az ember, hát erre inkább nem is reagáltam. Külföldön képzelném el a jövőmet, bár végzettség nélkül nem tudom mit lehetne csinálni. Szakma kitanulásán is gondolkodtam, hűtőgép-mosógép szerelő szívesen lennék, csakhogy rengeteg a “veterán”, így munkám se biztos, hogy lenne. De még ez állna közel hozzám. Nem tudok egyszerűen dönteni.
2019. szept. 3. 15:49
 1/4 A kérdező kommentje:
Utólag mondjuk k.rvára bánom, hogy nem szakközépbe mentem a gimi helyett.
2019. szept. 3. 15:50
 2/4 anonim ***** válasza:

Mérnöki szakon tanulok, kemény nagyon. Ha csak azért jönnél ide, mert jó pénzt kereshetsz, akkor nem ajánlom. Muszáj, hogy érdekeljen és valamilyen szinten örömödet leld ezekben a témákban. De szerintem ez a többi szakra is igaz.


Ha mindenképp külföld a cél, akkor én a helyedben rágyúrnék a nyelvre és kimennék végzettség nélkül. Ha picit megveted a lábad, akkor kint is tanulhatsz, munka mellett valamit.

Több ismerősöm kint szerzett végzettséget és egyáltalán nem bánták meg.

2019. szept. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha külföld a cél, inkább keresett szakmát tanulj (ács, bádogos, hegesztő, pincér, targoncás stb). Ezek 1-2 éves képzések és könnyűek.


A mérnök nehéz, sőt ha nem érdekel, akkor esélytelen (később a fizudon is látszódni fog, mennyire tetted\teszed oda magad).


Pont múltkor volt lehetőségem összehasonlítani egy levelezőn, Győrben végzett, 2-3-as jegyekkel átmenő, kezdő villamosmérnök és egy nappalin, Pesten, kitűnő eredménnyel végzett, szintén kezdő villmérnök fizuját. Százezres különbségek vannak.

2019. szept. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Akkor lehet maradok itthon, mert a hűtőszerelő szakma, ami érdekel.
2019. szept. 3. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!