Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek ez volt a helyes...

Szerintetek ez volt a helyes megoldás, vagy csak túlreagáltam a dolgot?

Figyelt kérdés

Van egy 50-60 év körüli fickó, akivel sokszor egy vonattal járunk és itt lakik a közelben. 3 évig még nem is köszönt annak ellenére, hogy elvileg ő ismer engem és a húgomat. De most tavasszal, amikor egyedül voltam a vonaton(máskor mindig tesómmal megyek) és ilyen húzós ajtó volt IC-n bejött oda, bemutatkozott és elkezdett beszélni. Ez nem is zavart, mert társaság osztályozó vizsga előtt stb stb. Aztán elkezdte fogdosni a térdemet. 40perces az út, abból 20 percen keresztül fogta a térdemet miközben beszélt. Aztán mondta,hogy neki mennyire csúnyák a kezei a munkája miatt és hogy az enyémek biztos szépek,puhák. Mondta hogy mutassam meg majd azt mondta hogy "de cuki, rágnivaló kezeid vannak" majd mielőtt bezárta az ablakot, megfogta a vállamat is. Utána találkoztunk vasárnap este is a vonaton, leült mellém és beszélgettünk. Azt hiszem akkor nem ért hozzám.

Majd a húgomhoz is odament és neki is fogdosta így a térdeit.

Egyébként a fickó szinte mindig pia szagú.

Emlékszek, hogy azon a napon csak később esett le hogy most szó szerint egy idegen csávó fogdosta a térdemet és nagyon kényelmetlenül éreztem magamat, a vizsgán se tudtam koncentrálni. Elakartam égetni mindent magamon, amihez hozzáért.

Mondtam anyának hogy mindig odajön beszélgetni, azt nem említettem hogy fogdosott is. Ő se kedveli a fickót az állandó piaszag miatt és beszélt vele hogy ne jöjjön oda hozzánk többet.

Szerintetek jól tettem, hogy szóltam anyának? Vagy csak túlreagáltam egy részeges férfit aki csupán társaságot akart a vonaton? Azóta ránk se néz, köszönni se köszön.

Egy részem megnyugodott hogy többet nem jön oda és nem hoz kényelmetlen helyzetbe, de ott van bennem a bűntudat hogy talán tényleg csak túl barátságos és ezért fogdosta a térdeimet.. de azért azt se akartam, hogy a 15 éves húgomnak is fogdossa a lábait.

Igazából hülyeségnek gondoltam ezt kiírni ide, de érdekelne más véleményt. Ti mit csináltatok volna a helyemben? 18/L


2019. szept. 4. 21:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Jól tetted hogy szóltál anyudnak. Pedofil állat.
2019. szept. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
17%

Elsö: Ez még véletlen sem pedofília, nézz utána a szó jelentésének.

Ennek ellenére jó, hogy a kérdezö szólt az anyukájának, remélhetöleg ö meg tesz feljelentést.

2019. szept. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
45%
60 éves fószer fogdossa a 15 éves gyereket. Ez mi ha nem pedofília?
2019. szept. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
39%

A pedofilia azt jelenti, ha valaki nemileg éretlen, fejletlen gyerekeket tart szexuálsian vonzónak.

Egy 15 éves lány kinézetre már fejlett nönek néz ki, nem pedig kisgyereknek.

Szóval ebben az esetben szó sem lehet pedofiliáról, "csak" zalkatásról.

2019. szept. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
39%
Amúgy jah, nem lenne rossz ismerni a pedofília szó jelentését, és nem mindenre ráhúzni.
2019. szept. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
63%
Akkor gondolom titeket nem zavarna ha a 15 éves lányotok lábát fogdosnák idegen férfiak a vonaton. Jó hogy nem már bevéditek a faszit.
2019. szept. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
29%

De zavarna, de attól még nem hívnám pedofíliának.

Sőt, nem is pedofíliáért jelenteném fel, hanem zaklatásért, illetve kiskorú zaklatásáért.

És igen, még egyszer leírom, csak a te kedvedért: 15 éves lányokat szexuálisan kívánni az nem pedofília!

2019. szept. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Most dugni akarsz vele, hogy hagyod a fogdosást?? Állj már ki magadért!! 🤦
2019. szept. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%

Téveszméket félrelökve:

A pedofília az jogi meghatározás. Nálunk a beleegyezési korhatár szabja meg. Eszerint 14. életévüket betöltöttek képesek eldönteni már, hogy kivel fekszenek össze, tehát onnantól kezdve nem beszélhetünk pedofíliáról, így ezen esetben sem.


Más szempontból viszont aggályos. Nyilván nektek lányoknak nem tetszett a fogdosás, de nem álltatok ellen, így hiába veszitek azt zaklatásnak. Ha ezt nem mondjátok meg a férfinak, akkor NINCS ZAKLATÁS!! Hallgatás=beleegyezés. Nem voltatok magatehetetlenek, nem lettetek beginázva, sem megfélemlítve. Önnön saját akaratok tudatában engedtétek odarakni a kezét! Innentől a ti felelősségetek, hogy mit engedtek meg. A térdfogdosást MEGENGEDTÉTEK!! Ideje tanulni belőle, és mint mondtam, KIÁLLNI MAGATOKÉRT!


Vagy mikor akarsz szólni, hogy ez nem jó? Amikor már benned van a farka??

2019. szept. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
69%
Hát mondhatom jól kiragadtátok a lényeget. Itt van két lány akik megijedtek mert egy idegen férfi fogdossa őket. Értsétek ahogy akarjátok a pedofíliát de akkor sem kéne egy 15 éves lányt fogdosnia egy 60 éves férfinak. Gondolom azért nem szóltak akkor semmit mert nem tudták kezelni a helyzetet.
2019. szept. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!