Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak én vettem észre, hogy a...

Csak én vettem észre, hogy a fiúk sokkal elfogadóbbak tudnak lenni, mint a lányok?

Figyelt kérdés
Főleg kamaszkorban.

2019. szept. 8. 04:01
1 2
 11/12 anonim válasza:
Szerintem is inkább a lányok az elfogadóbbak
2019. szept. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt nem lehet nemre bontani. Mindkét nemben tudnak görények lenni kortól függetlenül az emberek, lányok között is megszokott lenni az elit banda, aminek a méhkirálynője szívatja azokat a lányokat, akik nem illenek bele az ő kis világképébe, és ugyanilyen alapon a fiú falkák alfája is rászáll azokra a srácokra, akik másmilyenek, mint amilyen az ő értékrendje.


Azt szokták mondani, hogy evolúciós alapon a nők empatikusabbak, tehát elfogadóbbak is... nem feltétlenül. De, ahogy írtam is, azt se mondanám, hogy a fiúk sokkal elfogadóbbak lennének, tényleg emberfüggő.


Ami pedig a meleg-témát illeti. Igen, rengeteg fiú/férfi viszolyog a melegektől, mert milyen "férfiatlan" az, hogy férfival van, amivel szemben rengeteg lánynak minden álma egy meleg legjobb barát. De szerintem ez sem jelenti azt, hogy a lányok elfogadóbbak a meleg srácokkal. Elvégre rengeteg olyan kérdés van itt a gyakorin is, hogy meleg fiúk akarnának-e barátkozni a kérdezővel. Tehát csak azért kell neki, mert meleg, az, az egyetlen szempont, nem a közös érdeklődési kör, nem a személyiség, hanem csak az identitás. Mintha csak egy kiegészítő lenne, amit felvehet a ruhájához. Szerintem ez se kevésbé gáz, mint a másik oldal mentalitása; elfuserált szappanoperák kliséiből felépített karakterek alapján akarnak egy ilyen ismerőst, mert lehet vásárolni, mert lehet lelkizni, lehet kibeszélni a többi fiút. Mintha a "meleg fiú" egy termék lenne, X vonásokkal. Arról nem is beszélve, hogy nagy százalékban a leszbikus lányoktól a csajok legalább annyira plafonon vannak, mint a fiúk a melegektől. "Biztos, rám akar mászni, biztos kukkolni akar, meg fog erőszakolni, ha nem vagyok résen! Biztos csak AZT akarja tőlem, és nem barátkozni!". A férfiak meg azért kevésbé elítélőek esetenként a leszbikusokkal, mert ők meg izgatónak találják, és remélik, beveszik őket harmadiknak. Ez a fajta ál-elfogadás is sokat torzít a képen.



Nem lehet statisztikát levonni.

2019. okt. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!