Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sokat költök hülyeségekre?

Sokat költök hülyeségekre?

Figyelt kérdés

Havi jelleggel szoktam venni 3-4 ruhadarabot, ami épp megtetszik, most például kötött pulcsikat.

Illetve viszonylag sok pénz elmegy hajápolásra is, most ilyen hajkefe, most amolyan hajpakolás...

Holott tudom, hogy nem leszek ettől szebb, teljesen mindegy, hogy 5 pulóverem/szoknyám/nyáriruhám van, vagy 25, vagy hogy 500Ft-ért veszek sajátmárkás hajápolókat, vagy 5000Ft-ért profikat, ugyanaz.

Csak azt nem értem, ha ezt így meg tudom érteni, akkor miért érzek késztetést a szabadidőmben ruhákkal és kozmetikumokkal kapcsolatos webshopokat böngészni, és kb külön listára elmentegetni, ami érdekel, mikor ezek olyan lényegtelenek nagyobb horderejű dolgokkal szemben....


2019. jan. 18. 11:39
 1/7 anonim ***** válasza:
68%

1. függő vagy

2. te keresed meg rá a pénzt?

3. mert nincs egy nagyobb cél előtted, amiért érdemes lenne félretenned, spórolnod


Amiket leírtál, tök fölösleges dolgok. Ruhát is csak akkor célszerű venni, mikor szükséges. Nem hiszem, hogy 1 hónapot bírna ki egy pulcsi. A kozmetikumok se fogynak el egy hónap alatt.


Van saját lakásod? Ha esetleg nem tudsz vezetni, akkor tanulj meg, spórolj erre.

2019. jan. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%
A pozitív emberek, állatok és növények sokkal több szeretetet adnak, mint a tárgyak, úgy is, ha csak minimálisan költesz rájuk, de sokat foglalkozol velük :)
2019. jan. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Úristen de szar válasz volt egy második.
2019. jan. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha neked nem hülyeség, és nem fogsz csődbe menni a költéseidtől, akkor no para, viszont sok felesleges cuccod lesz, amivel nem tudsz majd mit kezdeni :D
2019. jan. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Amíg nem megy az életed más területeinek rovására addig nem probléma szerintem. Én ennél sokkal többet költök autóra pl. A többségnek kiverné a biztosítékot, ha tudnák mennyibe került az ültetés, vagy a nagy felni éppen. De ettől még nem spórolok kaján, elmegyek ahova akarok, megveszem a ruhát amire szükségem van stb. Tehát normális életvitelt élek. Ha ez nem menne akkor aggódnék függőségen
2019. jan. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, ez inkább függőség.
2019. jan. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem is soknak tűnik. Darabszámra is, pénzben is - sok kicsi sokra megy. Ha már úgyis listázol, akkor érdemes lenne a költségeidet is vezetni. Esetleg várni a vásárlással, hogy mi az, amit csak a szemed kíván és mi az, amire tényleg szükséged van.


Illetve... saját bőrömön is tapasztalom, hogy nagyon könnyű az internet előtt ragadni, böngészgetni, csábulni. Szóval szerintem kellene neked valami hobbi, ami kimozdít a gép elől így csökkenne a kísértés is. Ha olyan hobbit találsz, ami fejleszt is, az még jobb :)


(Na megyek is olvasni inkább...)

2019. jan. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!