Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi lett a nagy álmokkal? Csak...

Mi lett a nagy álmokkal? Csak azt vettétek észre, hogy elment mellettetek az élet és végül nem alkottatok nagyot? (hosszú)

Figyelt kérdés

Most tipikusan arról, a média által suggallt ferde képről beszélek miszerint nagyon fiatalon kapd el a fonalat légy gazdag vállalkozó, legyen nagy házad, egy egészséges család, egészséges mentális állapot, luxus autó, kirándulások stb..

Szerintem mindenki eljátszott ezzel a gondolattal, de nagyon keveseknek adatik meg. Miért? Hisz úgymond mindenkinek itt a lehetőség akinek van keze lába.

Valóban az emberek nagy többsége akár a szociális minta miatt is, egyszerűen nem is gondolkodik el ezen, nem is hiszi el magáról, hogy lehet sikeres és akár vállalkozó, mert sokszor nincs is miből. Marad a "rabszolgasors".

De aki egy kis tőkét összetud gyűjteni és befekteti annak is 90%-a bebukik Magyarországon az első 2 éven belül (statisztika-kezdő vállalkozások).

Én magam is vállalkoztam. A kellő jóhiszeműséggel áltam neki, de a kőkemény valóság, hogy a bőrt is lehúzzák az emberről és kiszámíthatatlan a jövőkép. Mondhat nekem bárki bármit, ideggel jár. Minden szinten stresszel jár ha 100 milliók forognak, ha csak pár millióval sakkozik az ember.

Az életstratégiám közt mindig az szerepelt, hogy alkalmazotti lét mellett összegyújtök pici pénzt amit majd egyszer befektetek, össze is gyújtöttem de sok esetben "elbuktam". És eközben mindent megvontam magamtól mert spóroltam.

Most úgy állok neki, hogy dolgozok inkább alkalmazottként. Amit félrerakok azt elköltöm magamra, utazásra stb.. Akkor eszerint egy tipkius céltalan fogyasztó lennék, aki megalkudott? És feladta a harcot? Vagy igazából nincs is harc és lazán belekéne szarni mindenbe, mert gazdag csak az lehet aki annak született? Mert kemény munkával, alkalmazotti fizuból később akár család mellett elég lehetetlennek tűnik kockáztatni vállalkozni.

Nehéz kilépni ebből a vállalkozói felfogásból, de úgynézki szüneteltetem és kimegyek külföldre dolgozni.

Ti hogyan látjátok az életet? Hasonló korú fiatalok véleményére is kíváncsi lennék.

26F


2019. okt. 3. 11:54
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Jól van balazska
2019. okt. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az alkotás a család. Pénzt hajszolni felesleges, úgyis itt hagysz mindent.
2019. okt. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
Nem foglalkoztam ilyenekkel. Harmincas férfi.
2019. okt. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Csak hogy a pénz nem ad boldogságot. Az pedig nem igaz hogy aki szegény csak ezzel vigasztalja magát. Hiszen aki minél többre vágyik az elégedetlen. Végül addig elmegy hogy észreveszi csak hajtotta saját magát és teljesen boldogtalan lett. Az élet nem arról szól hogy minél többre törsz hanem hogy megtanulod élvezni a kevesebbet.
2019. okt. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

NAGYOT nem alkottam, nem is ez volt a célom, azt meghagyom az irreálisan álmodozóknak.

38 éves vállalkozó vagyok, jól élek a családommal együtt és nem tudom miről beszélsz!

2019. okt. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
47%

Úgy tudom ha mindenben tisztességesen csinálsz mindent, akkor nem lehet jól élni vállalkozóként. Vannak kivételek, de őket is sok "támadás" éri a konkurenciától, mert sikeresek. És az alaptőkén túl szerencse is sok kell, vagyis az tud kockáztatni, akinek eleve van miből, részben ez is igaz.

Luxusdolgokra soha nem vàgytam, mindig azt gondoltam, hogy bizonygatni, kompenzálni akarnak valamit ezzel ezek az emberek. Ami azt jelenti, hogy van valami probléma az életükben, amit nem sikerült megoldaniuk, feldolgozniuk. Inkább sajnálni szoktam őket ezért.

Az igaz, hogy mindenki szeretne kényelmesen, biztonságban élni, de szerintem tényleg úgy van, hogy a világon semmi sincs ingyen. Valamit beáldozol a plusszokért, és nem biztos hogy megéri hosszútávon. Pl. az anyagi javakra való törekvésben pusztul a személyiség, az egyediség, a valódi emberi kapcsolatok megélése. Olyan önbecsapás, amit még több önbecsapással lehet csak leplezni magad előtt.

Lehet többen vágynának jobb életre, de nem azon az áron ahogyan az a mai világban (és ebben az országban mindenkor) elérhető lenne. A legtöbben nem is a pénz miatt mennek külföldre, hanem az emberek mentalitása miatt. Valahol meg tudom érteni őket. Itt szinte mindenhez boríték vagy megfelelő összeköttetés kell, az állami intézmények egészében meg legalis maffiaszervezetek működnek. Nehezen veszi be ezt az emberek gyomra. De igen, sokan tűrnek, megalkusznak és nem vergődnek tovább ez ellen. Ők fizetik az adót.

2019. okt. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A földi élet véges, max 70-80 évig tart, és aztán teljesen mindegy, hogy mid van illetve már csak volt. A másvilágra senki nem visz magával semmit. Ezért én a felesleges harácsolásnak nem látom értelmét. Minek? Elvesztegeted vele az életedet. Annyi kell, hogy legyen hol laknod, legyen mit enned, innod, ki tudd fizetni a számlád, ha néha nèha el akarsz menni nyaralni, akkor megtehesd. Nem kell feltétlenül nagyon távoli tàjra, Magyarországon és a környező országokban is vannak nagyon szép helyek. Túl rövid az èlet ahhoz, hogy kifele azt mutasd, hogy Neked mennyi mindened van, közben meg nem vagy tőle boldog, stresszelsz a munkáddal járó felelőssèg, nehézségek miatt és alig éled meg az ötvenet. Akkor minek kell ez a sok menő cucc, főleg ha úgy alakul az életed, hogy még gyereked sincs. Akkor kire hagyod azt a sok mindent?-33f
2019. nov. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!