Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az ilyen durván spórolósok...

Az ilyen durván spórolósok mit éreznek?

Figyelt kérdés

Van egy házaspár a rokonságban, aztán nem keresnek rosszul, de mégis mindenre sajnálják a pénzt és mindenből a legszarabbat veszik.

Semmilyen családi ünnepségre nem jönnek el, mert akkor hozni kellene egy üveg piát vagy bármit.

Ők szintén nem rendeznek soha semmit.

Hiába lehet tudni, hogy az olcsóbb egy szar, inkább megveszi a gyökér 3*, ahelyett hogy egyszer megvenné és élettartam garancia.

Volt hogy annyira minőség nélküli terméket vettek, hogy használhatatlan volt.

Oké, van is pár milliójuk, bár nekünk is, szarrágás nélkül.

Hová spórolnak vajon?

A gyerekek azt se tudják hogy mi az a mozi, fagyi, a füzeten spórolnak, amibe ír a gyerek.


Mi értelme ennek?

Vajas kenyér reggel délben este?



Nyilván nem azokról van szó, akik gazdaságosan próbálnak meg élni, de szem előtt tartják az egészségüket, szoc kapcsolataikat stb


2019. okt. 8. 18:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Kérdezd meg a rokonodtól, ne idegenekkel tippeltesd mások érzéseit és indokait. Vagy szemtől-szembe beszélgetéshez nyuszi vagy, inkább a kibeszélést választod?
2019. okt. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Ez ugyanúgy betegség mint mikor valaki fizut kap, aztàn 3 nap mùlva nincs belöle semmi. És megy kéregetni összevissza. Ez is betegség csak ezek az ellenkezöjét müvelik. Egyik se jó. Gondolom nincs betegségtudatuk.
2019. okt. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Kérdeztem, de mindenre azt mondja hogy semki értelme.
2019. okt. 8. 19:08
 4/11 anonim ***** válasza:
Még hányszor kérdezed meg?
2019. okt. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Látom sokan magukra ismertek :)
2019. okt. 8. 19:37
 6/11 anonim ***** válasza:
54%
Így érzik jól magukat és kész. Nem kell velük foglalkozni.
2019. okt. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%

Anyósom vállalkozó, mióta az eszèt tudja vállalkozó, eddig könyvelőirodàja volt, havi nettó 800 ezer-1millió között keresett, most büfèje van, NAPI nettó 30-50 ezret keres, nyáron akár nettó 100 ezret is. És tudod miken spórol? Nem vesz tisztítószert(még 100 forintos hypot sem), nem vesz mosószert, nem vesz mosogatószert, ha valami elromlik akkor azért nem pénzzel fizet, hanem inkább termèszetben(sajnos nem viccelek, fül és szemtanúja voltam sok mindennek), így általában ilyen 60 éves nagyapàk jönnek akiknek vègzettsège sincs így csak rontanak a helyzeten. Ha a kocsinak van baja, akkor azt is így "fizeti", de persze akkor is olyan kontàrhoz viszi akinek végzettsége sincs és nem is ért hozzá, így a kocsi is szar mindig. Például a burkolat a házban olyan, hogy a jàrólapok fele eleve összetörve került a talajra, nyilvàn az anyagból is a legolcsóbb jutott így van ahol a járólapból egy-egy darab letört a küszöböknèl, mert a ragasztó vagy elengedte, vagy nem is volt alatta anyag!!! A PVC szintén csak le van hànyva, undorító. A festés szintén, úgy festett ki a "festő", hogy nem is csiszolt, nem is javított, csak ràkente a neonzöld falra a HALVÀNY rózsaszín alacsony minőségű szar festèket, így ilyen hányás színű lett a fal, mert nyilván alatta látszódik a neonzöld festèk. A büfèjèben pedig eddig nem volt étlap, mert 50 forint kinyomtatni a boltban, mert természetesen nyomtatóra sem "telik". Van kb 20 étel az "étlapon" és ebből szokott lenni kb 2, mert nem vesz sem hamburgerzsemlèt, sem virslit, sem hotdogkiflit, sem húst, szóval úgy akar pénzt, hogy nem is fektet semmibe. Az autó SOHA, de tényleg SOHA nincs sem kiporszívózva, sem lemosva, sem àttörölve, még az ablak sem. Az a válasz, hogy "Majd az eső lemossa", ha 100 galamb szarik rá, az se erdekli, DRÁGA. De nem vesz tusfürdőt sem, például munka utàn nem fürdik, mert ő így spórol a vízzel, hajat még nem láttam soha, hogy mosott volna. Tusfurdő, fogkefe, fogkrèm és sampon úgy van, hogy az anyja kapja ingyen és ő adja neki szintén ingyen, a fiának megtiltotta azt, hogy làbsprayt, arcszeszt, tusfürdőt, vagy sampont vegyen, ha hajat akar mosni, akkor csak azzal moshat amit a nagyanyja küld(ami persze női), ha ha az sincs az a válasz, hogy "mosd ki tusfürdővel"(ami szintén női). Van, hogy nem vesz wc papírt sem, zsebkendőt soha nem vesz, olyankor a büfèből hoz fel egy papírtörlőt, ő meg szerintem nem törli ki, mert ő ezzel is spórol(nem viccelek, szerintem tényleg így van). Ruhát soha nem vesz magàra, ès a fiára sem. Puffasztott rizs és sima rizst esznek reggel-dèlben-este, mert az az "olcsó". Olyan koszos a nő, hogy tetves volt, és vennie kellett tetűirtösampont, és egyszer mosta ki a haját vele, mert ő azzal is spórolt. Persze fertőtlenítőt és tisztítószert akkor sem vett, az anyjàtól kapott arcszesszel mosott fel ès ennyi.

A mosógèp nagyon büdös, fekete, ezt szóvá tettem, vettem bele trisót és lecseszett, hogy ez a gép tiszta, a trisó meg drága, nem kell azt kitisztítani. Hozzáteszem 800 forintért vettem, és kb 10 alkalomra elég. Innivalót soha nem vesz, max csapvíz van.

Nem egyedi eset, de ezek már beteges dolgok, mint amit te írtál az is az.

2019. okt. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Fuuuj utolsó ez nagyon durva :S szegény fia, bocsi hogy ezt mondom de ha még fiatal a gyerek akkor ezt jelenteni kéne a gyámhatóságnál. Undorító.
2019. okt. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Viszont úgy tűnik a válaszok alapján, hogy ezek tényleg beteg emberek.

És valahol tisztában vannak ők is azzal hogy betegek, de nem tudják a kényszert legyőzni.

2019. okt. 9. 05:53
 10/11 anonim ***** válasza:
50%
Apukám mondta egyszer, hogy abból a pénzből lehet meggazdagodni, amit nem költesz el. Rajtam sosem lehetett látni, hogy gazdag szülők gyermeke vagyok és egyébként nagyon örülök neki, mert megtanultam bánni a pénzzel. Amiből lehet, használtat veszek, gazdaságosan főzök. Pár kivétel van, amire nem sajnálom a pénzt, pl minőségi autóalkatrészek, magánorvos, házépítés. És rólunk is mondták már ezt az üveg piás dolgot, de őszintén szólva baromira nem érdekel. Valóban van olyan ember, akire sajnálok egy üveg piát. Akire meg nem, azzal éreztetem az ellenkezőjét.
2019. okt. 10. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!