Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek ebben az...

Ti mit tennétek ebben az esetben? Nem tesznek semmi törvényelleneset, nem molesztálnak, de kellemetlenül érezzük magunakt a társaságukban mert kéretlen megjegyzéseket tesznek.

Figyelt kérdés

Szóval, 15-19 éves lányokról van szó, élsportolók. Egy nagyon népszerű és a magyar sportot meghatározó sportról van szó, ezért nem szeretnének botrányt kavarni. A helyzet, hogy a szövetségnél van két férfi, akikben nagyon nem bíznak meg, mert mindig kétértelmű, néha szexuális tartalmú megjegyzéseket tesznek és kellemetlenül érzik magunkat miattuk. Ezeket mindig csak akkor teszik, amikor néhány lány van jelen, több ember előtt sohasem. Soha nem értek hozzájuk "úgy", nem zaklatják őket fizikailag, az egyetlen ilyen eset az volt, amikor az egyikük az egyik lány füléhez hajolt és pár mm közelről belesuttogott, szinte hozzáért az arcához, a lány meg nem tudott elhúzódni. Ezen kívül többször bámulják az érintetteket, vagy többszöri kérés ellenére is elkísérnik őket valahova. Nem nagy dolgokra gondolok, hogy pl követik hazáig, hanem pl egy rendezvényen direkt kikísérik a büfébe, hiába mondják neki hogy kicsit egyedül szeretnének lenni, megy velük és közben beszél, sokszor fura megjegyzéseket téve. Szóval nem bíznak bennük, de nehezen lenne megoldható hogy elkerüljék őket, mert a szövetségnél fontos és rangos emberek.

Az edzőjükben maximálisan megbíznak, de mégsem szeretnék elmondani neki ezt a szituációt, mert az edző biztosan botrányt kavarna, feljelentést tenne a szövetség elnökénél stb, és a lányok nem szeretnék, hogy emiatt az egész szövetség és számtalan fiatal sportolói álma (köztük az övék is) összeroppanjon. Hab a tortán, hogy az egyik férfi anno egyetemen jogot tanult,ügyvéd végzettsége van, így valószínűleg bármilyen fellépés esetén a sportolók járnának rosszul, mert megvádolná őket rágalmazással, hiszen semmi bizonyítékuk nincsen ellenük, csak tartanak tőlük. Sőt, ők sem biztosak az igazukban.

A többség azon a véleményen van, hogy amíg nem lesz belőle komoly, esetleg fizikai zaklatás, addig nem szólnak a feletteseknek, viszont az első ilyen alkalommal jelentenék. Ti mit tennétek ilyen helyzetben? Van egyáltalán jó megoldás?



2019. okt. 9. 21:04
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

#7 ez ebben a sportban nem igazán úgy működik hogy na betöltötted a 18at, felnőtt vagy. Hivatalosan igen, de attól még ugyanúgy ki lehetsz szolgáltatva a magasabb rangúaknak csak ezt sokan nem akarják észrevenni. Amúgy meg nem szeretnénk feljelentgetni, pont ezért mert nem nagyon tesznek semmi törvényelleneset, csak félünk velük egy térben vagy pl egy autóban maradni.


#9 Az edzőm férfi és még a saját családomnál is jobban bízom benne és nagyon sokat jelent nekem, de nem szeretnénk botrányt kavarni, ezért nem vagyok benne biztos hogy jó ötlet neki szólni.

2019. okt. 15. 06:40
 12/18 anonim ***** válasza:
28%

Külsösre gondoltam.

En egyszer nem tudtam leràzni egy sràcot megkèrtem egy roma srac ismerösöm. Ök szinte örülnek a meg kell vedeni vkit. Ugy kezdte,na mondjad csak kisapàm mit akarsz a felesègemtöl?!!mondjad csak nekem a szemembe!most legyen nagy szàd elöttem!!Stb(közben sehol nem voltam csak ismeröse)

Egyszerüen csak vmi kemeny sracnak kell szolni.


Vagy. Apànak szolnék. ö meg mint intelligens férfi (cégvezetö népszerü nagyember)szépen kulturàltan elbeszélgetne vele az biztos, hogy mit akar a lànyàtol.

2019. okt. 15. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%

Jut eszembe iskolabuszos sztori!

A buszsoför ràszolt a gyerekekre hogy maradjanak a helyükön es ne hangoskodjanak.

Erre hàtulrol az egyik kiscsaj elöre kiabàlt neki hogy a szüleinek merjen pofàzni ne neki.

Es mi történt? A buszsoför összehuzta magàt es csendben maradt. Csak lestem.

2019. okt. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
*es kb 12 éves "fenyitett be" egy 40 évest akinek ràadàsul igaza volt. A kérdésben meg felnött nök mulyàskodnak ràadàsul molesztàlàs témàban. Vicc
2019. okt. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Ne legyetek már birkák! Ez tipikusan az a helyzet, mikor egyesek visszaélnek vélt befolyásukkal. Ezt bűn lenne annyiban hagyni. Undorító alakok. Nem kell félni, van más sportszövetség is, lehet váltani, de az ilyesmit jelenteni kell. Nem akkor jajgatni, mikor már "vér folyik".
2019. okt. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, jöhetnek még!
2019. okt. 25. 15:31
 17/18 anonim ***** válasza:
Van fejlemeny ebben az ugyben azota?
2020. dec. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Igen, az egyikük nagyjából egy éve felmondott, a másik pedig már csak a vezetők hivatalos megbeszélésein vesz részt, ami évente kétszer van. Ott a sportolók nincsenek jelen, ő meg nem jár más eseményre, így kb. egy éve őt sem láttuk, csak az edzőnk mesélte hogy ott volt.
2020. dec. 5. 10:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!