Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Talált ma a férjem 20. 000...

Talált ma a férjem 20. 000 Ft-ot a postán (4 db 5000-est). , az egyik beadó ablak előtt. Eltette, mert senki a környéken sem volt, feladta a leveleket, amiért ment, hazajött, majd rövid tanakodás után visszavitte. Jól tette szerintetek?

Figyelt kérdés

Nyilván be van kamerázva a posta,senki nem szeretné utána magát viszontlátni a hírekben,de később jutott eszünkbe,hogy hivatalosan a jegyzőnél kellett volna leadni és ugye elvileg,ha 3 hónapig nem jelentkezik érte senki,a tiéd lehet.

Itt is írtak róla jegyzőkönyvet,de gondolom itt nem ugyanazok a szabályok vannak.Egyébként az eltelt kb.1 órában senki nem jelentkezett érte.



2019. okt. 21. 16:41
1 2
 11/18 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
26%

Becsületesség ide vagy oda, bekamerázott posta ide vagy oda, az a pénz vagy annál az alkalmazottnál landolt, akinek odaadtátok, vagy szétosztásra került az alkalmazottak között. Ha jelentkezne érte a tulajdonosa, akkor "itt soha nem történt ilyen", a kamerák felvételei meg 1 nap után törlődnek (habiszti). Különben is, hogyan bizonyítaná bárki, hogy az elhagyott pénz az övé volt? Vagy ti minden bankjegy sorszámáról, ami megfordult a kezetekben, excel táblázatot vezettek, fotómellékletekkel?

Ezzel nem becstelenségre akarok buzdítani, de sajnos így megy.

2019. okt. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Ó minket név szerint ismernek,szóval nem nagy kutatás lett volna.Minden nap van feladandó levelünk és csomagunk is.

Magamból kiindulva,van olyan nap,amikor boltról boltra járok és mindenhol vásárolok valamit és volt már olyan,hogy rácsodálkoztam,hogy mennyi maradt a pénztárcámban,de annak tudtam be,hogy sokat költöttem,eszembe sem jutott soha,hogy esetleg elhagytam valahol(aztán ki tudja).De legtöbbször azt sem tudom,mennyi van a pénztárcámban.Nem azért mintha olyan sok lenne,de nem számolgatom esténként.

Viszont egy dolgot már biztosan elhagytam,méghozzá a kulcscsomómat,a Tesco kocsiban,mert azon volt az érme.Még aznap visszamentem,bizti őrnek is szóltam,aztán még napokig bementem megkérdezni,de senki nem adta le.Pedig kinek kellhet egy rakás kulcs?Volt rajta egy kedves emlék a gyerekemtől,azért sajnáltam.Na meg azért,mert a biztonsági záras bejárati ajtónk kulcsa jó drága volt másoltatni.

2019. okt. 21. 20:08
 13/18 anonim ***** válasza:
73%

Egyszer gyerekkoromban találtam a földön takarék bélyeget, amit eltettem a tárcámba, amig a gazdáját kerestem, tehát szándékomban állt visszaadni, mégis én lettem tolvajnak titulálva a "kedves" tanárnő által is. Nos, akkor egy életre az eszembe véstem jól, hogy ha valaha is találok valamit, vagy otthagyom a francba, vagy zsebre teszem, de egy ba szott büdös szót nem szólok róla senkinek.


A férjed jól tette, mivel a postán az ember seggében is van kamera. Valami csajágaröcsögei kis utcában nyilván nincs lebukás veszély.

2019. okt. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Nekem az a történet a "kedvencem",amit pár hete olvastam,miszerint talált egy fickó egy pénztárcát.Kinyitotta,volt benne pár tízezer forint,meg iratok.Felvette a kapcsolatot az idősebb nénivel,majd amikor átadta neki a pénztárcát,vállveregetés helyett nekiesett a nő,hogy ugyan nem emlékszik rá pontosan,mennyi volt benne,de biztos hogy több és követelt rajta az összeget.Szerencsétlen pali köpni nyelni nem tudott.Ő is azt mondta,hogy ez volt az utolsó,hogy becsületes volt.
2019. okt. 21. 20:25
 15/18 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én úgy vagyok összerakva, hogy ha valakinek rossz miattam, akkor utána egy hétig azon gondolkozom és vergődöm. Ha mondjuk nem tudok apróval fizetni, és nehezen adnak vissza, vagy kilépek a sorból visszatenni valamit, és a barátom tartja a helyem, akkor is olyan furán érzem magam. Ha elraknám más pénzét, folyamat azon kattognék, hogy azért megdolgozott, azt valamire szánta, kajára, gyógyszerre, ajándékra; én totál átmennék Edgar Allan Poe-ba, és szanaszét kopácsolna a lelkiismeretem.
2019. okt. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Na hát azóta sem kereste senki a pénzt,megkérdeztem ma a postán.Szerintem már nem is fogja,ha eddig nem tette.
2019. okt. 25. 16:07
 17/18 anonim ***** válasza:
41%
Csak egy tipp a jövőre: ahová van kitéve kamera az nem jelenti egyben azt, hogy az be is van kötve. Így a jövőben ki-ki döntse el, mikor mit tesz el ;) üdv: egy volt postás :)
2019. okt. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Ez szerintem sok helyen így van,de amíg nem tudjuk,hogy melyik aktív,melyik nem,szerintem úgy kell kezelni,mintha mind az lenne.Már ha nem akarja viszontlátni magát az ember a rendőrségi rovatban a helyi újságban,vagy az interneten.
2019. okt. 27. 04:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!