Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Felnőtt, dolgozó emberek, ti...

Felnőtt, dolgozó emberek, ti is jobban szeretitek a jelenlegi életeteket, mint amikor még suliba kellett járni?

Figyelt kérdés

Mindenki azt mondja, hogy mennyire vissza fogja majd az ember sírni az iskolai éveket, de amióta dolgozom, magamnak keresem a pénzt, külön élek, arra költhetek, amire akarok, nem kell felesleges marhaságokat tanulnom (az esetek 95%-ában), sokkal jobb életem van.

Más is van így ezzel?


2019. okt. 22. 15:34
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Az iskolát nem sírom vissza, jobb túlleni rajta. Nyílván jó lenne pár évvel fiatalabbnak lenni, de az évek múlasával egyre inkább megbaratkozom vele és jobb!
2019. okt. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Én nem sirom vissza a diákéveket.
2019. okt. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
94%
Nem, sokkal jobb volt a sulikban.
2019. okt. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem suliban is szar volt, és most is az.
2019. okt. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2019. okt. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Én jobban szeretem ezt a felnőtt életet. Sokkal szabadabb vagyok, én osztom be az időmet, pénzemet, én alakítom az életvitelt úgy ahogy jónak látom. Nekem ez teljesen bejött, mondjuk mázlim is volt hogy egy elég jó karrierem van mert én az a fajta vagyok aki szereti a kihívásokat és szeretek újat tanulni ami érdekel is persze. Nyilván olyanba nem kezdek bele ami nem érdekel.


Egyébként tőlem még szeptember elején az egyik kollégám megkérdezte hogy lennék-e újra gyerek és iskolás. Én erre annyit mondtam hogy NEM. És meg is indokoltam neki kb azt amit már leírtam előbb ide. Erre ő mondta hogy igazam van. Ő néha visszamenne iskolásnak amikor még nem volt semmi gondja, és mindent megcsináltak helyette a szülei, meg nem kellett azzal foglalkoznia hogy mikor mire költsön hogyan stb... De ő belegondolt abba amit mondtam neki belátta hogy mégis csak igazam van mert sokkal szabadabb az ember felnőttként mint gyerekként.

Persze az megint más ki hogyan alakítja az életét hogy jó is legyen neki.

2019. okt. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg nem dolgozom, egyetemista vagyok. Bár volt, hogy egy-egy szemeszterben dolgoztam is mellette.


De igen, jobban szeretem ezt a fajta felnőtt életet. Sokkal jobb, mint amilyen az általános suli és a gimi volt.

2019. okt. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
82%

Sokkal jobb már,hogy nem csak suliba járok,bár én egyetem alatt végig dolgoztam.

De mióta építem a karrierem mérföldekkel jobban érzem magam,nem 5000Ft-okat kell rakosgassak meg fillérre pontosan mérni a pénzt.


Én soha nem sírom vissza sokkal jobb mióta dolgozok imádom,jut mindenre amire kell.

2019. okt. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
82%
A penz miatt nyilvan nem sirom vissza, a sok-sok szabadido miatt viszont igen. Sokkal tobb szabadidom volt diakkent, mint dolgozo felnottkent.
2019. okt. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
77%

SOKKAL.

Egy nemrégiben feltett hasonló kérdéshez írt válaszom:


Először is: ugyanúgy bent kell lenned egy fix helyen napi x órát, és azt kell csinálnod amit más mond, de itt KAPSZ PÉNZT. Évek óta dolgozok, de nekem még mindig annyira hihetetlen ez, hogy kb ugyanazt csinálom, mint azelőtt, de most havonta hozzám vágnak csak úgy egy x összeget maguktól... Oké, nem ilyen 500 nettót, de hát basszus, ez még mindig mennyivel királyabb már a nullánál, meg annál, hogy még nekem kell fizetnem!



Másodszor: lazább az egész... mármint egyrészt a mindennapok, ilyen apróságok hogy ha pisilni/telefonálni/postára menni kell, akkor felállok és elintézem, nem kell könyörögni, meg órákat várni... Plusz az, hogy ha végképp nem tetszik, akkor fogom magam, felállok, és lelépek, utána meg keresek egy másik munkahelyet, válogathatok és kiválasztom, ami tetszik. Nem pedig törvényi kötelességem ide járni, meg anyukámnak kell könyörögnöm, meg várni x időt, mire válthatok egy tök ugyanolyan másik intézményre.



Harmadszor: a szabi. Nekem ez hasonló a fizetéshez, csak még felfoghatatlanabb... a munkaadóm fizet azért, hogy ne menjek be dolgozni, hanem otthon vakarózzak, vagy elmenjek valami programra, stb...????? :DD



Negyedszer: felnőtt emberként kezelnek, nem pedig anyukámat hívogatják, ha "rossz voltam" :D



Ötödször: egyszerre sokszínűbb és behatároltabb, mármint változatosabbak a mindennapok, nem arról szól, hogy ülj kussban és hallgasd a felnőttet, viszont jobban szól egy szakterületről, ami az embert érdekli, nem kell tudom is én, nyelvész ambíciókkal kovalens kötést tanulni, vagy nem kell fizikusi vénával Petőfit elemezni.



Hatodszor: kicsit jobban a saját ízlésedre alakíthatod, itt arra gondolok, hogy suliban ha a matekpéldát megoldottad a saját módszereddel, és jó eredményt kaptál, de nem az órán tanult lépéseket alkalmaztad, akkor simán ház méretű karó járt érte. Most hogy dolgozok, a kutyát nem érdekli, hogy hogyan oldom meg a gondokat, legyen hatékonyan és gyorsan megoldva, legyen jó a végeredmény, és kész.



Hetedszer: ha hazamegyek, akkor vége a napnak. Nincs házi feladat, nincs kötelező olvasmány. Persze bátorítanak, hogy végezzünk plusz dolgokat, de ezek önkéntes alapon mennek, és mivel szakmába vág, egyből érdekes, motivált is az ember arra, hogy csinálja.



Nyolcadszor: plusz juttatások. Suliban járt az oktatás mellé valami moslék ebéd, aztán jószerencsét. Munkahelyen fizetik az utazásom, biztosítanak jó kaját (meg ilyen apróságokat, mint WC papír, szappan, stb - a sulival ellentétben), van zárható hely ahol hagyhatom a dolgaim, van hűtőszekrény, mikró, fizetnek évi több külföldi utazást konferenciákra, van kedvezményes nyaralási lehetőség, meg ott van még egy csomó lehetséges juttatás, ami nekem speciel nem jár, de adhatja a munkahely (lakhatási támogatás, konditerem, egészségkártya, stb).



Hirtelen ennyi jutott eszembe.


Pedig én előre r0hadtul majréztam a munkától, szüleim kicsi korom óta riogattak, hogy majd így vért kell izzadnom, úgy visszasírom majd a sulit, hát.... ég és föld a kettő, fegyverrel se lehetne többé visszakényszeríteni az iskolába. :D

2019. okt. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!