Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Felnőtt, dolgozó emberek, ti...

Felnőtt, dolgozó emberek, ti is jobban szeretitek a jelenlegi életeteket, mint amikor még suliba kellett járni?

Figyelt kérdés

Mindenki azt mondja, hogy mennyire vissza fogja majd az ember sírni az iskolai éveket, de amióta dolgozom, magamnak keresem a pénzt, külön élek, arra költhetek, amire akarok, nem kell felesleges marhaságokat tanulnom (az esetek 95%-ában), sokkal jobb életem van.

Más is van így ezzel?


2019. okt. 22. 15:34
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Akinek szar élete van felnőttként, az nyilván vissza sírja a diák éveket, akinek jó, az meg nem.
2019. okt. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
68%
Igen, sokkal jobban szeretem, egy olyan pillanatom nem volt eddig amikor visszasírtam volna az iskolás éveim. Szar gyerekkorom volt, szar kamasz éveim, én felnőttként találtam meg a talajt a lábam alatt és kezdtem el úgy igazán élni. Nem mennék vissza az időben.
2019. okt. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
70%

Sokkal jobb a mostani életem. Szabad vagyok, azt csinálok, amit csak akarok, odamegyek, ahova akarok, amikor akarok. Szeretem a munkámat, hiszen ezt én választottam, meg is fizetik szerencsére.

A legjobb az egészben mégis, hogy nem kell anyámékkal élnem. Nagyon beszabályoztak, kicsi volt a ház, akkor kellett kelni, feküdni, amikor mondták, azt kellett enni, csinálni, amit mondtak, ki voltam téve a hangulatingadozásaiknak, szeszélyeiknek. Mennyivel jobb olyan emberrel élni, akit te választottál (esetemben a vőlegényem).


Ja, és az iskola nekem egymerő stressz volt, teljesítménykényszer, anyám elvárásai, tanárok elvárásai stb. Néha a mai napig álmodok vele. Szerinted mennyire viselt meg? :D

2019. okt. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
77%
1000x jobb a munkás élet mint az iskolában rohadós
2019. okt. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Nem. 40F
2019. okt. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 Sunshinedoll ***** válasza:
Az iskolás éveket nem sírom, de az egyetemi éveket kicsit azért igen. Tengernyi szabadidőm volt, csak tanulni kellett meg aludni és bulizni. Királyság volt.
2019. okt. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Nagyon visszasírom az iskolás éveket, de legjobban talán az óvodát.


Gyűlölöm a felnőtt életet!


Folyamatosan döntéseket kell hoznia az embernek, olyanokat, amiken nagyjából az élete múlik.

Rohanás, futás, nulla szabadidő.

Gimiben hosszú volt egy-egy unalmas 45 perces óra? Nos, akkor mit szól az ember a munkaidőhöz, ami 8,5 óra, vagy még több?! Ráadásul nemcsak ülsz és figyelsz (vagy lekötöd magad), hanem folyamatosan teljesítened kell.

Munka (és gyerekek és/vagy tanulás és/vagy másodállás) mellett tartsd rendben a háztartást is.

Állandó stresszforrás a pénz, az ember nagynehezen félretesz úgy, hogy spórol, ezen a cipőm még kicsi a lyuk, ezt a kabátot még meg lehet varrni, itt nem kapcsol fel a villany, de nem baj, felkapcsolom a másikat, valamennyire bevilágít a helyiségbe. /Nálam ezek most konkrét példák./

A munkahely borzalmas. Igen, tanulsz valamit, de igazából semmi garancia nincs rá, hogy el tudsz majd vele helyezkedni.

Elveszíted a munkahelyed... Ki tudja, éppen milyen a gazdasági helyzet, hány hónapig leszel munkanélküli...



Visszasírom a gyerekkort, a szabadidőt, a végtelen szabadságot, hogy nem kellett a pénz miatt görcsölnöm (és a zsebpénzemmel együtt is jobban álltam anyagilag, mint most :D), hogy játszhattam, hogy a felelősséggel teli felnőtt élet messzi homály volt, és inkább álmodoztam, nem félelem volt bennem.

Egyébként el nem tudtam volna képzelni a felnőtt életet olyan rossznak, mint amilyen.

2019. okt. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

A szabi 21 nap pl nekem, 1 db életkor utáni már jár.

Ennek a negyede kapásból elmegy arra, hogy mérőóracsere, egyéb szerelő 8-tól 12-ig, orvos, amire nem tudsz betegszabit kivenni, pl magán fogorvos, aki húzza a száját, ha mindig este 6 után akarsz menni; ügyintézés; ha suliba jársz, akkor vizsgák stb.

Marad 14-16 nap, abból kb 4 karácsony körül megy el... A maradék 10 az semmire se elég. Pláne, ha valaki nyaral. Akkor marad 5. Akár ha párkapcsolatban él, még egy wellness miatt hosszú hétvége toldása... El is ment mind a 21. Lehet parázni, hogy ne fájjon a fog, ne jöjjön újabb szerelő. Ha pedig az ember munkahelyet akar váltani, minden interjú dél körül van.



Elindultál otthonról 7:10-kor, hazaesel 17:50-re (és még örülsz, hogy ennyivel megúsztad, nem ingázó vagy illetve nem 1+ órát utazol Budapesten belül), majd ha képzést csinálsz, tanulhatsz, ha gyereked van, szállíthatod edzésről-edzésre-különórára, majd leülhetsz vele tanulni; ha rászorulsz, akkor mehetsz másodállásba.

Igazából otthon rendesen kellene takarítani, kellene főzni, mert az olcsóbb és egészségesebb, kellene sportolni úgy am-block a közérzeted miatt...



A gimiben a törióra és a fizika volt rossz. A biológiát imádtam, a matekot megszerettem a végére, sok órán nem is igazán tanulás volt, hanem tiniproblémákról való beszélgetés a tanárokkal.

Úgy emlékszem, amikor fizikán 1 percet 5-nek éreztem. Majd eltelt 4 év, és 8,5 órán keresztül (9 óra melóban rohadás, de abból fél óra ebéddiő) kellett ugyanazokat az adatokat másolgatni az Excel és az ügyfélnyilvántartó rendszer között; majd máshol Excel-táblában adattípust módosítani, majd Access-be betölteni, majd Access-ben makrót futtatni, majd az így kapott adatokat egy másik Excel-be betölteni, majd sablonmailt küldeni.

2019. okt. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

So-so.

Az önállóságot szeretem a felnőttlétben, viszont nagyon visszasírom az iskoláskornak azt az elemét, hogy akkoriban nagyon egyben volt a baráti társaságom. Sajnos mára sokan lemorzsolódtak, és akik megmaradtak, azokkal is csak nagy ritkán tudok találkozni :/

2019. okt. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
73%-os, igazából neked az a bajod, hogy fos az életed, nem fizetnek meg. Ha szeretnéd, amit csinálsz, és nem kéne a kiégett villanykörtén is spórolnod, nem biztos, hogy visszasírnád a régi időket, hanem élveznéd a mát.
2019. okt. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!