Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha másodpercre pontosan...

Ha másodpercre pontosan megtudhatnád hogy mikor halsz meg. Tudni szeretnéd?

Figyelt kérdés

A Halálod appja című film kapcsán kérdezem meg.


Ui: Nem tudnád megváltoztatni az időpontot. Bármit is csinálsz abban a pillanatban meg kell és meg is fogsz halni ahogy lejárt az időd.


Tehát pont úgy mint a filmben.



2019. okt. 26. 23:03
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Nem hittem volna hogy ennyien akarnák tudni. Azt hittem hogy inkább a nem tudást választják az emberek.


Ha szórakozásból ki akarjátok próbálni milyen "tudni" meg van erre az app is. Ugyan az mint a filmben. Nekem kicsit kevesebb mint 4 évem hátra. 😭🤣😂😅


[link]


Az 5* válaszát nem igazán értem. Azt akarod mondani hogy te már hallott vagy és így már nem érdekelne a dolog?

2019. okt. 27. 06:30
 12/27 anonim ***** válasza:

Most akinek meg lenne az idöpontja az addig halhatatlan akkor?

Ergo leugorhat egy sziklarol, meg kirohanhat auto elé?

Vagy hiaba elne egeszsègtudatosan agy vigyàzna magàa mert ugy is meghal 2 ev mulva?


Amugy én is visszaszàmlàlàsnak élném meg a tovabbi eletem az idöpont tudasatol kezdve.

2019. okt. 27. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Ez most jó kérdés.


Ha a filmben történteket vennénk alapul akkor a halál megakadályozná hogy bárki idő előtt haljon meg.

2019. okt. 27. 06:55
 14/27 anonim ***** válasza:
Igen, mert akkor igyekeznék azon dolgokat megtenni, amit csak halogatok, vagy nem merek megtenni.
2019. okt. 27. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
44%
Igy megnöne akkor a gyilkossagok bankrablasok szama is
2019. okt. 27. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Igen, és ha csak pár évem van hátra, akkor elkezdenék extrém sportolni.
2019. okt. 27. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
90%

Letöltöttem az appot és figyeltem a reakciómat.

1. Rémület

2. Megkönnyebbülés

Hirtelen fényesebben kezdett sütni a nap, úgy éreztem könnyebben elengedek pár dolgot az életemben.


Persze, nem vettem komolyan az egészet, de érdekes volt megfigyelni magam.:))

Szeretném tudni a halálom időpontját.

2019. okt. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Egyébként ha már filmek...

Sokféle szempontból dolgoztak már fel hasonló témát, és a téma jelentőségének okán akadnak köztük elég fajsúlyos darabok is. Néhányat ezekből is érdemes megnézni, mert egy ilyen kérdésre egy ilyen oldalon 2 perc gondolkodási idő alatt leginkább felületes dolgokat lehet írni, de egy forgatókönyv író, és rendező, akik több évet tesznek bele egy egy munkába, ennél mélyebb összefüggéseket is megmutatnak.

[link]


[link]


És akkor ezeket össze lehet hasonlítani pl azzal, mikor a Ponyvaregényben Vincentet sz-rás közben lövik szét.

2019. okt. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
91%
Igen,szívesen megtudnám.Úgy tervezném az életem,és több bátorságom lenne kipróbálni pl.extrém sportokat,stb,mert tudom,hogy nem az lesz,amikor meghalok.Szóval én örülnék neki ha tudnám,úgy alakítom az életem,úgy barátkoznék,és szerintem jobban értékelném ezt a földi létet.
2019. okt. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

7# vagyok.


Még egy dolog.


Lehet nem tudom megváltoztatni, hogy mikor halok meg, de ha aznap abban a pillanatra amit előírtak egy korhában vagyok és lefizetek pár orvost, hogy tegyen meg azt amit csak tud, akkor igaz meghalok, de lehet vissza hozhatnak.


(Persze tudom a filmben picit más a dolog, mert ott egy démon szerűség ől meg, de itt egy szívrohamra gondoltam meg hasonlókra amikből még vissza hozhatnak.)

2019. okt. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!