Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti is megosztjàtok otthon a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti is megosztjàtok otthon a házimunkàt?

Figyelt kérdés
A Te párod is segít Neked a házimunkàban vagy elvàrja tőled, hogy mindent Te csinálj?/Te is segítesz a párodnak otthon vagy inkább rá bízod és úgy gondolod, hogy ez az ő dolga? Nálunk ha a párom megfőz, én étkezés után általában elmosogatok, ha felporszívóz én kiviszem a szemetet. Én így tudok neki segíteni. Ti is megosztjátok az otthoni teendőket? F/34

2019. febr. 22. 14:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a munkarendem miatt ez sokkal bonyolultabb. Ha pihenős vagyok, mindent én csinálok. Főzök, kimosok, vasalok. De ha dolgozom, olyan fáradt vagyok mire hazaérek, hogy a lábtörlőre is rá tudnék dőlni, hogy végre pihenhessek. Ilyenkor a barátnőmé a pálya. 28f, 27l
2019. febr. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindent megosztunk és közösen csinálunk. Szerintem ez így helyes és ez alap.
2019. febr. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem osztozkodunk. Aki itthon van épp, az csinálja. Sokszor, eltérő munka rendben dolgoztunk. Nem vártuk el, hogy a másik hazaér és majd megcsinálja.
2019. febr. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen megosztjuk. Nálunk is az első válaszolóhoz hasonló a dolog, én néha itthonról dolgozom, ilyenkor alap, hogy én csinálom. Ha itthonról mókolok akkor az nem olyan fontos, szerkesztgetek meg tervezek. Ha lemerülök akkor arra pont jó ha főzőcskézek 1-2 órát vagy felporszívózok, csinálok valami fizikai munkát.

De ugyan így van vele párom is. Általában az csinálja, akinek több ideje van energiája van, nincs előre eltervezett felosztás. Meg amúgy amit lehet együtt csináljuk. Kicsit talán szánalmas, de nálunk a takarítás vagy bevásárlás is randinak számít. :D Persze kétszer annyi időbe telik mert elhülyéskedjük, de legalább közös program ez is. Nem hiszem, hogy tudnék olyan emberrel együtt élni, aki semmiben nem segít. Ha nem dolgoznék mondjuk akkor kicsit alap dolognak tartanám, hogy én vezetem a háztartást. De így, hogy mind a ketten dolgozunk azért szerintem elvárható, hogy segítsen. Neki meg alap dolog ez szerencsére.

2019. febr. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
38%

Nem,itt mindent en csinálok.Az elején persze bizonyítani akartam hogy majd jo feleség,jo háziasszony leszek és mindent megcsinaltam.Most meg amikor megkérem hogy segítsen csak néz rám.Nemrég betelt a pohár es elmondtam anyosomnak hogy a fia nem nagyon veszi ki a részét semmiből es evés után az ebedlo asztalról nem képes a m osogatoba eltenni a tanyerjat vagy a szennyestartoba a koszos zoknit.Anyosom erre:mert ez a nő dolga meg ő férfi ne is varjam el tőle hogy segít meg ilyen faszsagok.Ezután megis haragudott rám.

Nem ide tartozik de két fiunk van.Haziassagra nevelem őket és hogy a nő az nem csak a takaritasra van.

2019. febr. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel nem "neki segítesz", mert akkor segítenél neki, ha helyette csinálnál valamit. De mivel te ugyanúgy élsz ott, mint ő, ezért ugyanúgy kell rád mosni, teregetni, mosogatni, felsöpörni, port törölni, főzni, porszívózni, ablakot pucolni, virágokat öntözni stb.................
2019. febr. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én kifejezetten sokáig éltem egyedül így hozzászoktam ahhoz, hogy rendet tartsak magam után, hisz ha én nem csinálom meg senki más nem fogja. Igényem is van rá, hogy rend legyen körülöttem és bár nem vagyok se tisztaságmániás se megrögzötten rendmániás, de megvan a saját kis rendszerem és a saját kis módszereim ebben amikre kifejezetten kényes vagyok. Ezek miatt alapvetően én takarítok otthon, mert ha én csinálom az úgy van megcsinálva ahogy én nekem megfelelő(szeretek mindent logikusan csinálni és úgy, hogy a lehető legkevesebb utómunka legyen utána), de ha nekm éppen nincs időm, vagy energiám esetleg kedvem megcsinálni akkor a párom kérdés nélkül csinálja és sokszor van úgy, hogy ha mondjuk munka miatt utaznom kell azzal vár, hogy rendbe teszi a lakást. Ha meg én csinálom azért apróbb dolgokban ő is segít pl kiviszi a szemetet, vagy a főzéshez segít az előkészületekben ilyesmi. Nálunk ez bevált dolog és én sem érzem magam kihasználva, mert amúgy ő többet is segítene, ha nem lennék ilyen kényes a dolgokra.
2019. febr. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem várom el tőle, hogy mindent egyedül csináljon, hiszen dolgozó férfi.
2019. febr. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nálunk ez úgy megy, hogy én porszívózok, pakolom be és ki a mosogatógépet, sétáltatom a kutyát, takarítom a tűzhelyet, viszem le a szelektív hulladékot.

Főzést, szemét kivitelét 70%-ban én csinálom. Bevásárlást 90%-ban közösen.

Amit ő csinál az a felmosás, mosás-teregetés meg a WC takarítása. Nem mondom, hogy egyensúlyban van...

2019. febr. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Közös háztartásban a házimunka közös, a felosztás meg közös megegyezés kérdése. Ebben nőttem fel. Egyedülállóként, egyedül élőként megcsinálom magamnak, de össze sem jönnék olyannal, aki csak a nőre hárítja.
2019. febr. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!