Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért látom az emberek nagyrés...

Miért látom az emberek nagyrészét szomorúnak?

Figyelt kérdés

Lehet nem egyedi eset amit tapasztalok, de sokszor látom utcán, tömegközlekedésen, hogy főként a 35 felettiek, javarésze szomorúnak tűnik, gondterheltnek, mintha sosem mosolyogtak vagy nevettek volna és egy életet szinte kötelező karótnyelve faképpel leélni. Vagy szimplán belül egyébként boldogak és csak a külvilág felé egy maszkot vesznek fel? Nem arra akarok kilyukadni, hogy mindenki vigyorogjon, de ha belenézek egy ember szemébe nem tűnnek túlzottan vidámnak. Netán ilyen korban esetleg annyi gond akad, hogy ki sem látsz belőle?

Nem vagyok egy mindenre teszek típus, de görcsösnek sem mondanám magam. A pénz sem vet fel, nincsen lakásom kocsim és csajom sem. Sötétben indulok kora reggel és 7-nél előbb sosem érek haza. De úgy érzem, mégha vannak napi gondok vagy komolyabban ura vagyok a helyzetnek és nem kattogok még ezen is, illetve nem követem ezeket a positive vibe marhaságokat, szimplán élek a világban, próbálok folyamatosan haladni és valahogy fejlődni bármiben is. Néha úgy érzem, én vagyok a hiba a gépben és fel kéne hagyni ezzel a jóérzéssel...


Válaszokat köszi!


2019. nov. 4. 16:21
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Mert nincs minek örülni. Mindenkinek tele a f**a mindennel
2019. nov. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert annyira nem könnyű boldognak lenni. Az átlag ember anyagi helyzete rossz, a többség bennragad egy munkahelyen amit nem szeret, de nem mer felmondani és inkább elfogadja. Ha az ember párkapcsolatban van akkor örökké meg kell felelni, dolgozni rajta, hogy jó legyen, ne unja meg egymást a két fél és hasonlók. Ha nincs párkapcsolat akkor a magány a baj. Ha ugyan van párkapcsolat de gyerek nincs akkor folyton kéretlenül beszédtéma lesz, ijesztgetnek hogy kiöregszel belőle, nem lesz aki gondod viselje öreg korodban és hasonlók. Ha gyerek van akkor az lesz a gond, a szomszédok utálni fognak mert este sír, te nem fogsz tudni aludni,ezer új dolgot kell venni stb... én személy szerint már egy normális munkahelynek örülnék, ahol nem azon gondolkodom minden nap, hogy mikor mondjak fel.
2019. nov. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk utcán, tömegközlekedésen nem lehet jó mintát venni, mert alapból egy kicsit kényszer helyzet ahol össze vagy zárva másokkal, fel kell adnod a személyes teredet, koszos, büdös, retkes az egész. Vagy lehet úgy vannak mint én. Elvagyok A pontban meg B pontban is. De a köztes utazás, közlekedés csak nyűg sokszor.


Meg ez egyfajta védekezés is. Igyekszik mindenki semleges, távolságtartó lenni, és kerülni minél inkább a kontaktot az idegenekkel. Ez valahol természetes dolog. Én például totál nem vágyom arra, hogy az utcán megszólítson bárki, meg beszédbe elegyedjen velem.


Amúgy az túlzás, hogy mindenki ilyen lenne. Általában ha valakinek van társasága, 2-3 fős csoportok vagy véletlen összefutások, akkor rögtön felderül mindenki arca és jobban érzik magukat, vidámabban viselkednek.


NA meg egyszerűen korán reggel még félig alszanak az emberek késő este meg hulla fáradtak, persze hogy nem veti fel őket a jókedv.

2019. nov. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha mindenkinek tele a f×a mindennel, akkor mégis miért születnek utódok?
2019. nov. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Miért figyelsz vadidegeneket és főleg miért nézel a szemükbe? Most ez letámadásnak hangzik, de tényleg nem értem.


Amúgy szerintem sokan csak semleges arcot vágnak és elvannak a gondolataikban. Az elgondolkozó, semleges arc összetévszthető azért.


Plusz amit F@T@L 3RROR írt, azzal is egyet tudok érteni.

Brutálsok ember, azt mondják, aki nem bírja a tömeget, az tömegiszonyos. Én ezt nem feltétlen írom alá, ez a tömegnyomor természetellenes dolog.

A BKV-n levegő semmi, állunk, mint a lovak, személyes tér 0. Az utcán az a benyomás, hogy nem kell lépkedni sem, hiszen a tömeg sodor.


Az ember igyekszik túllenni rajta.

2019. nov. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!