Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van itt olyan rajtam kívül,...

Van itt olyan rajtam kívül, aki nem akar tovább ebben a civilizációnak nevezett valamiben élni?

Figyelt kérdés

Titeket mi juttatott el ide, hogy így lássátok a helyzetet?

Lenne kedvetek erről beszélgetni?



2019. nov. 4. 19:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
55%
Én és én tudnék is kiutat belőle, így még jobban szorongat az érzés, mert a felelősséget semmire sem tudom hárítani, minden tőlem függ. Ugyanakkor néha az is eszembe jut, hogy lehet csak irreális romantikus képeim vannak a "vissza a természethez" életstílushoz és közel s távol nem tenné olyan harmonikussá és boldoggá az életem, mint ahogy fantáziálok róla. De kétségkívül radikálisan kéne változtatni az életmódomon ha a mai kor hátrányait le akarom vetkőzni.
2019. dec. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok. Még annyit hozzátennék: bennem az fogalmazódott meg, hogy szerintem nem jó irány, hogy teljesen visszamenjünk a gyökerekhez. Mert én hiszek abban, hogy az emberiség nem véletlenül tapasztalja meg azt, amit a történelem szelei idesodortak. Itt nem ellenkezni kell a modern ellen, hanem egy szintézist kreálni. Nem hiszek abban, hogy nomádként kell éljük tovább az életünket. Én abban hiszek, hogy tudatosan végiggonduljuk, hogy mi az ami rossz a társadalomban, mi az amit elveszítettünk a régi korokból, és mi az ami érték a mai korban.

Mondok egy példát. Szerintem az internet egy érték. Soha ennyire nem volt még ilyen könnyű információhoz hozzáférni. Régen egy kérdésre napokig kereshetted a könyvtárban a választ, már ha volt a faludban könyvtár, most meg egy kattintásra egy algoritmus kidobja neked a keresett infót. Nem beszélve arról, hogy az információt régen nem csak hogy keresni volt nehéz, de a gazdag réteg privilégiuma volt. Én ettől nem válnék meg. Viszont azt érzem, hogy az rossz, hogy ennyi függő ember van, és inkább a sz.géppel foglalkoznak, mint egymással és teljesen elveszett az emberek életéből a hagyományos értelemben vett, rítusokkal teli ünnep. Én például tökre el tudom azt képzelni, hogy ennek is van egy szintézise: az otthonokban nincs PC, viszont a városban van internetkávézó. Elképzelem magam, amint belovagolok vagy bebiciklizek a városba, hogy gépezzek. És máris sokkal egészségesebb kapcsolatom lenne a sz.géppel, mint most, mert nincs korlátlan hozzáférésem, így alapból is rá lennék kényszerítve, hogy tudatosan használjam. Nem megvetni kell a modernet, hanem felismerni azt, hogy nekem mire van valójában szükségem, mi számomra a kényelem, melyik az a találmány, ami valóban javítja az életszínvonalat. És egy ponton túl a kényelem lesz kényelmetlen az ember életében, szóval nem igaz, hogy a gépek elvezetnek minket a boldogsághoz. Például mennyivel jobb buli a szőlőt lábbal préselni, taposni, mint hiper-szuper automata gépekkel. Akkor meg minek öljünk annyi energiát hiper-szuper gépekhez? Viszont az már nem buli, hogy 200km-t sétáljak. Ahhoz viszont kell az a fránya busz.

2019. dec. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Én viszont imádom azt, ami ma van. Mármint, hogy nyilván szr, de én mégis szeretem, mert eléggé modern, ugyanakkor még annyira mégsem. Mondjuk az okostelefon nem hiányzik egyáltalán. 24 éves vagyok, úgyhogy még úgy nőttem fel, h nem volt az internet a kezemben az utcán, meg hallgattunk lemezeket stb. Ezek azért hiányoznak.
2019. dec. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
54%
A lényeg az, h jó társaságban az apokalipszis is tök jó hangulatban telik, és lehet szépen is meghalni. Rengeteg érdekes ember van, és amíg vannak ilyenek addig van miért élni.
2019. dec. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
55%
Én! Ezért nem figyelem, követem már azokat a dolgokat amik szerintem gázok. A világ pozitív részére koncentràlok. Egészen másképp lehet látni mindent attól függően, mivel tömöd az agyad napi szinten...
2020. jan. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Emgem az zavar hogy a korombeliek az esélyt se látják olyanra hogy saját ház, család mert a fizetések és ingatlan/albérlet árak ott tartanak hogy azért dolgoznak hogy ne kerüljenek utcára és legyen mit enni, olyan hogy nyaralásra gyűjtés vagy valami "luxusra" félrerakás nincs de leginkább semmire se tudnak gyűjteni. Az emberek nem a boldogságért dolgoznak hanem az életbenmaradásért, akinek nem segítenek otthonról és nincs iszonyat jól kereső állása kb egész életében más méregdrága lakásában élhet reménykedve hogy nem megy tönkre semmi mert nincs pénze újra. Minek így élni, a mindennapi túlélés az állatok dolga, nem pont azért másztunk le a fáról hogy többről szóljon az élet?
2020. jan. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!