Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti realizáltátok már, hogy...

Ti realizáltátok már, hogy vége annak az életnek, aminek most az utolsó óráit rúgjuk és pusztulás lesz a Földön?

Figyelt kérdés
A médiából dőlnek a hírek, hogy klímaváltozás így, klímaváltozás úgy és nagy bajok vannak. Ezt hallja az ember, de igazából nem realizálja, mintha valami nagyon messzi jövőről beszélnének neki és igazából nem jut el az agyáig. Mint mikor egy életerős, fiatal rokonodról mondják, hogy hónapjai, pár éve van hátra, de hát te látod, hogy tele van vitalitással, és egyszerűen nem tudod elhinni, hogy a teste hamarosan összeomlik és már-már jobban hiszel saját szemednek, mint a doktoroknak, "nincs itt semmi baj, itt tévedés van". Én is ebben az állapotban voltam pár nappal ezelőtt, addig, ameddig egy környezetmérnök ismerősömmel le nem ültem beszélgetni. Egyszer csak odafordult hozzám a társaságban, ahol én voltam a huszonéves, és mindenki más harmincas, negyvenes, hogy "a te generációd lesz az első, akik bizonyítottan alacsonyabb életszínvonalon fognak élni, mint a szülei generációja". Megkértem, hogy fejtse ki és hát elmesélte részletesen, hogy neki hogy történt a realizáció - másodéves volt az egyetemen, mikor ült az iskolapadban és rájött, hogy innen már nincs visszaút. Még a legpozitívabb jóslatok is század végére jelzik előre a katasztrofális eseményeket. Azóta úrrá lett rajtam a klímaszorongás és olyanon is gondolkozom, hogy egyáltalán családot alapítsak-e, vagy minek tanulok ennyi pénzért Budapesten, miközben inkább el kéne húzódjak egy természetközeli helyre megtanulni az önellátást, akkor van némi esélyem az x% túlélő között maradni. A beszélgetés óta nap mint nap nézem Budapesten a pazarló emberi tevékenységeket, és teljesen kiakasztanak az emberek és legszívesebben ordítanék, hogy "hééé térjetek már észhez, a kis tyúkszaros életetünkből tekintsünk már fel, hogy ott lebeg a bárd a fejünk felett folyamatosan". Ti hogy vagytok ezzel?
2019. nov. 5. 21:34
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Tök felesleges ezen pörögni. A környezetünk megváltozik, aztán vagy tudunk alkalmazkodni hozzá, vagy leáldozik a fajunknak. Nem vagyunk semmivel sem kitüntetettebb faj a bolygón, mint a többi. Az utóbbi hosszú időszakban pont mi lettünk evolúciós siker, ennek örömére túl is szaporodtunk, ezután jön a hanyatlás, megfogyatkozunk, aztán vagy megmaradunk kisebb egyedszámban vagy kihalunk. A földi élővilág előttünk is így működött, velünk sem lesz másképp. Ha te a potenciális túlélők között szeretnél lenni, akkor ismerd meg minél jobban a környezetet, természetet, tanulj hasznos dolgokat, önellátást, ismerd ki az emberi viselkedést, tanulj meg jól manipulálni, szedd rendbe magad fizikálisan, élj egészségesen, aztán reméld, hogy mindig jókor leszel jó helyen és mindig jó döntéseket hozol majd. Persze, a körülötted élőknek néha megpróbálhatod felnyitni a szemét, de nem kell túltolni ezt sem. Nem lehet és nem is kell megváltani a világot. Én amúgy agrármérnök vagyok, lassan majd kertészmérnök is, tanultam ökogazdálkodást, érdekel a biológia, a növény- és állatfajok, a természetvédelem, szóval nem idegen tőlem sem a kérdésed témája, de sok-sok év után arra jutottam, amit már fentebb leírtam.
2019. nov. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Persze. Nem leszek emiatt depressziós, nem "várom" a világvégét, mindenesetre én megpróbálok minél tudatosabb lenni, és gyereket nem vállalok ilyen jövőbe. Azon túl igyekszem élvezni az életet, amíg lehet, nem szorongok, nem érzem hiábavalónak a tanulmányaimat, az életemet.

Mondjuk az emberek viselkedése engem is bosszant.

2019. nov. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!