Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egyett értetek az eutanáziával?

Szunyo37 kérdése:

Egyett értetek az eutanáziával?

Figyelt kérdés

Sokan szenvednek betegségben, amik gyógyíthatatlanok pl: rák, és a végstádiumba sokat szenvednek.

Saját kutyáimat nem hagytam szenvedni, inkább elaltattam őket, mint hogy lássam a szenvedésüket.

Szerintem az ember is megérdemli, azt, hogy ne szenvedjen.

Valamint sajnos sokan önkezükkel vettnek véget az életnek, miért kell ezt engedni? Volt ismerösöm édesanya is kiugrott a 10. emeletről, mert már nem bírta a szenvedést ( rákos volt).



2019. nov. 15. 09:30
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
89%
Igen én is elérhetővé tenném. Egy vesebeteg férfi...
2019. nov. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
0%
Nem mert ember nem vehet el életet, csak Isten.
2019. nov. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Ez nem gyilkosság, hanem kegyelem, egy beteg számára.
2019. nov. 15. 09:43
 4/29 anonim ***** válasza:
87%
De mivel isten nem letezik igy megkell adni az embereknek az eselyt🤔egyebkent igen, ha valaki vegstadiumban van, vagy 20 fele attetes, engedelyeznem. Szenved es kozben a csalad is ahogy igy latja.
2019. nov. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
89%
Egyetértek, szinte csak bigott vallásosok ellenzik. Nem is értem miért kérdés ez még.
2019. nov. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
0%

Igen abban igazad van Kérdező hogy nem gyilkosság, de akkor is Istent játszol azzal hogy elveszel egy életet. Ha haldoklik, ha nem.

És hogy érted azt #4-es hogy Isten nem létezik? Megértem hogy ha te nem vagy vallásos, de ne hangoztasd hogy Isten nem létezik mert ez annak aki vallásos nagyon rosszul esik. Én nem vagyok mélyen vallásos, templomba se járok rendszeresen de Istenben hiszek.

És az eutanáziát nem támogatom. Ha nem létezne eutanázia, nem lenne a Mielőtt megismertelek című film vége olyan szomorú...

2019. nov. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
91%

Abszolúte! Épp ma reggel jutott eszembe. A világ összes országában be kéne vezetni az aktív eutanáziát, és nemcsak a testi, hanem a lelki betegségek elviselhetetlensége ellen is.


Egy halálosan beteg kutyát, macskát el lehet altatni, de a bigott és ostoba vallások szerint az embernek végig kell kínlódnia - minek is? - a totális testi iszonyig mindent. Holott egyetlen vagy kettő injekció megoldana mindent, szépen, nyugodtan. Plusz nem kéne a végletekig szenvedő lelki betegeket arra kényszeríteni, hogy öngyilkosok legyenek, mert egyébként semmiféle ÉLETRE nincs többé esélyük.

2019. nov. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
70%
Jó nyomorék lehet Isten ha hagyja szenvedni a rákos betegeket. Igazi szent! A Bibliában annyira szent hogy megemlítette az amaggedont. De igen szent!
2019. nov. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
72%
Igen én alapjoggá tenném! Mivel aki véget akar vetni az életének annak oka van.És emberhez méltóan...
2019. nov. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
71%
"Nem mert ember nem vehet el életet, csak Isten." Ja mert a 10 parancsolat azt mondja; Ne gyilkolj. De ha Isten elvesz egy életet akkor nem gyilkos? Szent! Mert Isten!
2019. nov. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!