Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egyett értetek az eutanáziával?

Szunyo37 kérdése:

Egyett értetek az eutanáziával?

Figyelt kérdés

Sokan szenvednek betegségben, amik gyógyíthatatlanok pl: rák, és a végstádiumba sokat szenvednek.

Saját kutyáimat nem hagytam szenvedni, inkább elaltattam őket, mint hogy lássam a szenvedésüket.

Szerintem az ember is megérdemli, azt, hogy ne szenvedjen.

Valamint sajnos sokan önkezükkel vettnek véget az életnek, miért kell ezt engedni? Volt ismerösöm édesanya is kiugrott a 10. emeletről, mert már nem bírta a szenvedést ( rákos volt).



2019. nov. 15. 09:30
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
77%

Ha valaki olyan helyzetben van, így legalább többé-kevésbé méltósággal, és saját döntéséből távozhatna. Ahelyett hogy akár évekig kínlódjon és teljesen tönkremenjen egy olyan helyzetben, amire nincs befolyása.

Szerintem teljesen alapvető kéne legyen, hogy az ember ezt eldönthesse magának.

2019. nov. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Egyetértek vele
2019. nov. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
78%
Aki nem ert vele egyet meg nem latta a tenyleg gyogyithatatlan rokonat leepulni es meghalni
2019. nov. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Nem tudom eldönteni.
2019. nov. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
66%

Passzív eutanázia tulajdonképpen már létezik Magyarországon, mert a gyógykezelés visszautasítása mindenkinek szíve joga.

Egyébként igen, a kérdésben felvázolt szituációban (gyógyíthatatlan, biztos halállal végződő betegség) engedélyezném egyértelműen, ha rajtam múlna. Csak úgy, "bemondásra" valószínűleg nem, ezt mentális zavarokkal küszködőként mondom.

2019. nov. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenkinek szíve joga a saját élete felett dönteni csak kényes kérdés ...
2019. nov. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
75%
Isten nem létezik! Semmi bizonyíték nincs a lètezésére. Aki tiltja az eutanáziát az szimplán szadista vallási fanatikus . Rossz ember. Még egy kutyát is elaltatunk ha gyógyíthatatlan beteg, egy embernek miért nem adjuk meg ehhez a jogot? Annyit sem érdemel egy halálos beteg aki szörnyű kínokat él át mint egy kutya? És mindezt mire hivatkozva? Egy 1000 éves mesekönyvre, aminek semmilyen tudományos alapja, bizonyítékkal való alátámasztása nincsen!
2019. nov. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Ja és én láttam az édesanyámat szörnyű kínok között szenvedni, amikor semmilyen esélye nem volt az életre!(Áttétes ràk). Úgyhogy az emberkínzókat, akik mindenáron életben tartják a beteget hagy szenvedjen még pár hónapot egyre jobban értelmetlenül, egy vallási baromságra hivatkozva (igen az, mert semmi bizonyíték nincs rá!) Mélyen elítélem és megvetem.
2019. nov. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Nem, és elsősorban vallási ok miatt. Az ugye mindenkinek leesett, hogy ez öngyilkosságban való részvétel, az öngyilkosságért több vallás az örök kárhozattal büntet. Csak gondolj bele mit jelent ez. Egy örökké valóságon át szenvedni. Ha nem is vagy keresztény, muszlim vagy zsidó, gondolj bele, mi van, ha mégis létezik menny és pokol. Nem tudhatod biztosan, hogy nem létezik. Szóval inkább menj a biztosra, a beteg inkább szenvedje le a maradék éveit a földön, mintsem, hogy egy örökké valóságon át szenvedni kelljen. Azt pedig gyenge kifogásnak tartom, hogy "amúgy is megölné magát, tegye hát kultúráltan.". Na azért ne inspiráljuk rá. Mi van akkor, ha mégsem ölné meg magát? Akkor, ha létezik menny és pokol, ha csak plussz egy embert az örök kínra juttatsz, aki amúgy nem ölné meg magát, az mondanom sem kell, sokkal súlyosabb, mint hogy sokan mások "kultúrálatlanul" vetnek véget az életüknek, akik eutanázia nélkül is megtennék.
2021. máj. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!