Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egyett értetek az eutanáziával?

Szunyo37 kérdése:

Egyett értetek az eutanáziával?

Figyelt kérdés

Sokan szenvednek betegségben, amik gyógyíthatatlanok pl: rák, és a végstádiumba sokat szenvednek.

Saját kutyáimat nem hagytam szenvedni, inkább elaltattam őket, mint hogy lássam a szenvedésüket.

Szerintem az ember is megérdemli, azt, hogy ne szenvedjen.

Valamint sajnos sokan önkezükkel vettnek véget az életnek, miért kell ezt engedni? Volt ismerösöm édesanya is kiugrott a 10. emeletről, mert már nem bírta a szenvedést ( rákos volt).



2019. nov. 15. 09:30
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
76%
Az eutanáziát egyébként sem nem gyilkosságnak sem nem öngyilkosságnak nevezném se jogilag se erkölcsileg inkább fogalomzavarba vagyunk.Szerintem semmit rossz nincs benne sőt segít megőrizni emberi mivoltunk .. Mert tudatosak vagyunk a cselekedte tehát csak a sorost gyorsítjuk fel..
2019. nov. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
79%
"Igen abban igazad van Kérdező hogy nem gyilkosság, de akkor is Istent játszol azzal hogy elveszel egy életet. Ha haldoklik, ha nem." Szóval ha én elveszek egy életet akkor Isten vagyok? Lol. És még azt hittem hogy a keresztények milyen erkölcsösek. Ha neked a gyilkosság egyenlő Istennel akkor keress fel egy pszichiátert.
2019. nov. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
93%
Én engedélyezném, mert sok esetben ugyan életben tartanak valakit amíg csak lehet, de ez emberkínzás, ha gyógyíthatatlan. Mellesleg ha beszámítható szerintem joga is lenne hozzá. És még annyi sokan inkább megteszik maguknak, na most mit élhetett át az a szerencsétlen ha inkább már megöli magát? Szintén emberkínzás.
2019. nov. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
92%

Igen. Hiszem, hogy minden embernek joga van emberi méltósággal élni és meghalni.


Nem kötekedésből, de kíváncsi vagyok: akik ellenzik, azok láttak már olyan beteget, akik érintettek lennének ebben? Látták már a szerettüket a rák végstádiumában?

2019. nov. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
88%

Ha létezne Isten és kegyelmes lenne, akkor nem szenvednének emberek például rákban hónapokat (akár éveket). Sokat jártam keresztyén, konkrétan református gyülekezetekbe, közösségekbe és rengeteg meddő szócséplést hallgattam arról, hogy Isten miért engedi a szenvedést. Nem, a továbbiakban erre már nem vagyok hajlandó.

Ha Isten engedi a szenvedést --> mit képzelsz, nem menthet meg mindenkit mindentől?

Ha küdelem árán elérsz egy nagy eredmény --> Istené a dicsőség!

Hagyjuk már!!


Egy kutyát, egy macskát el lehetet altatni, ha nagyon szenved...


Nagyszülők neveltek.

15 voltam, amikor Nagyapám elhunyt, Nagymamám gondozta, én annyiban tudtam segíteni, hogy a telket gondoztam (már amennyire, de legalább valamennyire igen...) közben. De azért láttam. Embertelen, elviselhetetlen szenvedés!

Nem tud enni, inni se nagyon, olyan fájdalmai vannak, amit (relatív) egészséges ember nem tud elképzelni, végüé... kár szépíteni, de meghülyül. Borzalmas szenvedés és borzalmas belegondolni, hogy embereknek ezt át kell élniük.


23 voltam, amikor Nagymamámmal is lezajlott ugyanez, Őt már nekem kellett ápolnom. Az utolsó 1 hónapban már külsőre se lehetett ráismerni. Enni kb az utolsó két hónapban se tudott, inni is alig (nővér járt infúziózni), pelenkázni kellett.


Miért kell engedni az embereket ennyire szenvedni?

Sajnos van olyan, amikor nincs remény. Amikor az ember szervezete tele van rákkal és már 2 hónapja nem evett (kb az az energiatartalom tartja életben, amennyi az innivalóban volt plusz ugye a szervezet leépíti önmagát), miért kell szenvednie?



Az eutanáziával összesen annyi a bajom, hogy visszaélésekre adhat okot. :(

2019. nov. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
55%
Én egyetértek vele és idősebb koromban olyan országban fogok élni, ahol engedélyezett.
2019. nov. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
26%
Néha még mindig megdöbbenek hogy mennyi rosszindulatú ember van.
2019. nov. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
34%
"Néha még mindig megdöbbenek hogy mennyi rosszindulatú ember van." Neked csak ennyi jött le belőle? Az igen. Tudod én is így vagyok azokkal akik Istent összekötik a gyilkossággal. Inkább egy rosszindulatú ember,mint egy gyilkos.
2019. nov. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
66%
Én engedélyezném. Szerintem az nagyobb "gyilkosság" hogy végignézem egy rokonomat, amíg pár hónapon belül elmegy, és nem tehetek érte semmit.
2019. nov. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok. Elnézést kérek ez alatt a kérdés alatt mindenkitől, a kérdezőtől is egyaránt. Én csak elmondtam a véleményem, mert ez volt a kérdés. Remélem nem probléma. Valamint tiszteletben tartom mindenki véleményét, de ez annak a velejárója hogy más is tiszteletben tartja az enyémet. Nem szeretnék, és nem is szerettem volna veszekedni. Még egyszer ha megbántottam valakit, annak a bocsánatát kérem.

További szép napot mindenkinek aki ezt olvassa :)

2019. nov. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!