Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen papírokat érdemes...

Milyen papírokat érdemes elrakni a majdani nyugdíjhoz?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok és még csak egy munkahelyem volt hallgatói szerződéssel, onnan ezt a hallgatói munkaszerződést el is raktam. Ilyenkor érdemes még valamit el raktározni? Bérjegyzéket pl vagy ilyesmi?

2019. nov. 15. 11:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha kapsz papírt a fizetésről azt érdemes megtartani. Az a kis füzet is kelleni fog amiben benne van hol és mennyi időt dolgoztál a rózsaszín kiskonyv így hívják. A szerződéseket is érdemes megtartani amiből neked is kell legyen egy eredeti példány! Kb ennyi.
2019. nov. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
74%
Ha nem tűnt volna fel, az egész bolygó a pusztulásba halad. Mit akarsz te a nyugdíjjal? :D
2019. nov. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%

40 év múlva, mire nekünk esedékes lenne, addigra már nem fogunk élni, de én például az egész emberiség sorsát aggályosnak tartom.

Ha mégse jönne el a harmadik világháború vagy egyéb nagyobb gondok az édesvízhiány és egyebek miatt, akkor is...

40 év alatt sok dolog változik.

A 20. században se telt el 40 év változás nélkül.

2019. nov. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%

Egyrészt mire te idős leszel, Magyarországon egyáltalán nem lesz nyugdíj, vagy ha lesz is, ki lesz tolva a korhatár 90-100 évre, amit senki se ér meg.


Másrészt valószínűleg még legfeljebb 50 év, és nem hogy nyugdíj, de emberiség se lesz már.

2019. nov. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Kilépéskor kapsz egy marék paprírt = kilépő papirok + az a kis "rózsaszín kiskönyv". Ezeket majd a következő munkahelyen kérni fogják, amikor ott is megszűnik a munkaviszony, azoktól ugyanígy kapsz "egy kiló papírt+rózsaszín kiskönyv".... majd a legutolsó csomagot őrizd meg.

A kiskönyvből vissza tudod olvasni, hogy a 40-50-60 év alatt hol mettől-meddig dolgoztál, a többi papírból pedig, hogy mennyit kerestél 1-1 helyen...

2019. nov. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A rózsaszín kiskönyv még megy? Első melóhelyemen lett, utána sosem kérték többet.
2019. nov. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
én külföldön dolgozom, itt ilyen kiskönyv szerintem nincs
2019. nov. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%
Sztem engedd el a dolgot. Mire te nyugdíjas leszel vagy nem lesz nyugdíj, vagy nem nem lesz Föld:D
2019. nov. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

milyen papírokat? hát a húszasokat :D

elrakhatod a papírjaidat, de nyugdíj már nem nagyon fog járni nekünk

2019. nov. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Neked már nem lesz olyan, hogy nyugdíj.

(és nyugi, nekem sem)

(a magánt pár éve ellopták és az emberek semmit nem tettek, hagyták)



35n

2019. nov. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!