Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Melyiket adnátok fel a boldogs...

Melyiket adnátok fel a boldogságotok érdekében?

Figyelt kérdés

2 nagy álmom van. Szeretnék nyomozótiszt lenni és Kanadában élni.


Nem tudom eldönteni, mi a fontosabb.


Ha nyomozó lennék azt csinálhatnám, ami érdekel, ami leköt. Minden nap úgy mehetnék be dolgozni, hogy nem utálom azt, amit csinálok, csupán az országot, ahol élek.


Ha Kanadába költöznék, akkor ott élnék, ahol szeretnék, ahol minden jobb, de valószínűleg egy irodában lennék még 60 évesen is. Monoton, unalmas munkát végezve.


Melyik álmomat adjam fel?


A hivatást, ami érdekel vagy a helyet, ahol kiteljesedhetnék?


(Most azokat a válaszokat nem kérem, hogy hogy jutnék ki, meg stb. csak a szimpla válaszok érdekelnek)


2019. nov. 15. 22:23
 1/6 anonim válasza:
77%

Nem kell feladnod egyiket sem.....

Kanadában is lehetsz nyomozó tiszt

😃

2019. nov. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem egy arany-középút kéne. Ez így nem oké. Ha irodába gürizel 0-24-ben és utálod, akkor kiégsz. Ennél rosszabb pedig nem történhet senkivel. De az se jó, ha hazaesve azon kell rágódj mit tudsz kispórolni vacsorára, és közben bekapcsolva a tévét, vagy netre csatlakozva az országod legundorítóbb és felháborítóbb új törvényeit vagy politikáját kell lásd.


Esetleg egy olyan megoldás, hogy itt lediplomázol, kint mondjuk különbözetit teszel, vagy valahol érvényesíted a diplomád, és álomállásodat nyomod egy álomországba?

2019. nov. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%

Ne haragudj, de ez a kérdés kicsit úgy hangzik, mint amit egy 8 éves kisgyerek tett fel! Baromira a végletekben gondolkodsz, nálad valahogy minden fekete vagy fehér, és nincsenek közte árnyalatok.

Téged kizárólag csak a nyomozótiszt munka érdekel? Egyáltalán mennyit tudsz róla, hogy miből áll ez a munka? Mármint remélem többet, mint hogy végignézted a Helyszínelőket meg a Dr. Csont-ot.

Te kizárólag csak Kanadában szeretnél lakni? Egyáltalán mennyit tudsz róla, hogy milyen ott lakni? Voltál már kint valaha?

Kicsit tényleg sematikus ez az egész, hogy téged csak és kizárólag a nyomozói munka és Kanada tudna boldoggá tenni. Komolyan nem tudsz elképzelni bármilyen munkát, ami nem nyomozói, és Kanadában tudod végezni, és boldoggá tenne?

Egyébként ha mindenképp választ akarsz hallani, akkor inkább menjél ki Kanadába! Ott is rengetegféle munka van, nem feltétlen csak unalmas irodai melók, és egészen biztos lenne olyan, amit élveznél. Itthon meg nyomozóként nem keresnél túl sokat, ráadásul elég hamar kiégnél a korrupció és a túlzott adminisztráció miatt.

2019. nov. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Végezd el ami ahhoz kell hogy nyomozótiszt legyél, aztán menj ki Kanadába, biztos lesz ahol épp keresnek egyet. Szerintem pofonegyszerű a képlet (legalábbis az elmélet, de te mondtad hogy most csak erről beszéljünk).
2019. nov. 16. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Blade Bone ***** válasza:
Hát ha egyik sem tenne boldoggá önmagában, akkor mindkettőt és inkább választanék olyat ami azzá tesz... Egyébként evvel a két véglettel saját magadnak teremtesz akadályt.
2019. nov. 16. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

rossz iranybol kozelited meg a dolgot

a mostani eletedben kell megtalalnod a boldogsagot, onmagadban, a kornyezetedben, a csaladban, baratokban

ez igy onbutitas, hogy csak akkor leszek boldog, ha Kanadaban elek vagy nyomozo lehetek, vagy akarmi

belathatod te is hogy ez mennyire szuklatokoruseg, csak sajat magad korlatozod

raadasul ha meg sosem jartal Kanadaban, akkor h.lyeseg azt allitani, hogy csak ott tudsz boldog lenni

en az USAban elek, nem egy, nem 2 haverunk jott ide ugy, hogy Amerika az alom es csak itt lesznek boldogok, es altalaban par honap mulva haza is mentek, mert abszolut nem olyan, mint amit a filmekbol tanultak

a nyomozoi munkat a filmek romaticizaljak tul

birod a vert, lattal mar hullat, sot, szagoltal mar hullat? Ezek olyan dolgok, amiket atlagember nem visel konnyen. Sajnos mi talaltuk meg elhalalozott idos rokonunkat (1 het utan) es nekem kellett bemenni a lakasba ablakot nyitni... ennek mar 20 eve es amig elek nem felejtem el azt a nem evilagi hulla szagot, amit akkor ereztem. Es ez egy csendben elhunyt idos bacsi, aki bekesen elaludt. Mikor olyan helyszinre mesz, ahol keselt emberaldozatok fekszenek, vagy eroszakolt noi testek, akkor mindjart nem fog olyan izgalmasnak tunni a nyomozoi munka, mint a filmekben:(


Ami pedig reszletkerdes, de szamodra fontos lehet. Az USAban, Kanadaban (es szerintem minden orszagban) csak allampolgarokat (vagy zoldkartyaval rendelkezoket, akiknek az allampolgarsag mar folyamatban van) vesznek fel rendvedelmi szervekhez!

2019. nov. 16. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!