Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan változtassak az életmin...

Hogyan változtassak az életminőségemen, ha folyton görcsölök mindenen?

Figyelt kérdés

Viszonylag hosszú lesz, de nagyon fontos, és bízom benne hogy valaki hasznos tanácsokat tud adni. Köszönöm ha időt szánsz rá.


Szóval rettegek a változásoktól, nem tudom kezelni a stresszt, pedig tényleg mindent megpróbáltam már.

Próbáltam a relaxálást, a légzés gyakorlatokat, kiírni magamból a fájdalmat, a sportot, fürdést, alvást, zene hallgatást, bármit ami csökkenti a stresszt, de annyira görcsölök mindenen, hogy testi tüneteket produkálok, megy a hasam és erős hányingerem van ha stressz ér.

Nincs munkám, ha dolgozom is valahol, vagy hívnak interjúra, ideges leszek, hatalmas izgulás tör rám, nem tudok normálisan aludni legtöbbször mert kavarognak a gondolatok, éjjel is kínlódom, borzalmasak, kínzóak ezek a tünetek, de nem tehetem meg mindig azt hogy otthon ülök és óvjam magam a stresszforrásoktól. Tanulok még egyébként, májusban végzek, ösztöndíjas vagyok, de előre félek mi lesz.

Maximalista vagyok szinte mindenben, nem bírom lelkileg ha valami nem megy, vagy nem csinálok jól valamit. Egyedül az iskola megy nagyon jól, de semmi más. Úgy érzem senkinek nem felelek meg, és ez is idegesít, mert durván megfelelési kényszeres is vagyok. Félek a felelősségtől is. Normális életet akarok végre, de mit tegyek hogy menjen az élet? Járok pszichológushoz is, de az sem segít ezeken a tüneteimen.

Nem tudok görcsösség nélkül szinte semmihez hozzáállni, szeretném az egészet elhagyni és nyugodt lenni.

Mit tegyek?



2019. nov. 18. 21:42
 1/3 anonim ***** válasza:

A maximalizmus azt jelenti, hogy nem fogadsz el semmi kritikát. Ennek többnyire a gyerekkori elkényeztetés az oka és/vagy a megfelelni vágyás. Nem tűröd, ha bármilyen dologban bírálnak vagy "beszólogatnak". Ez nem egyszerű dolog, de meg lehet tőle szabadulni.


Amúgy én mostanában minden lelki bajomra sportolok, pontosabban futok. Tökéletesen működik, de nincsenek olyan kaliberű problémáim mint neked.


Az is fontos lenne, hogy dolgozz valamit, főleg olyat, ahol nem kell egy zárt helyen lenned, elmehetnél futárkodni vagy valami ilyen önálló munkavégzésű helyre, ahol önbizalmat gyűjtenél.


[link]

2019. nov. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Sajnos nem olyan családból vagyok ahol el voltam kényeztetve. 😕

Nagyszülők neveltek, és akkor feleltem meg (minden túlzás nélkül) ha mindent maradéktalanul elvégeztem, főleg ha nem is kellett szólniuk, felhívni a figyelmem a feladatokra. Gyerekként már arra tanítottak hogy az életben milyen feladataim lesznek, és amit csak lehetett meg is kellett csinálnom, így keveset is voltam gyerek. Lehet attól is féltek, hogy mi lesz velünk ha ők nem lesznek, és ezért volt olyan sürgős, nem tudom.

A maximálista dologra meg azt értettem, hogy elvégzek én mindent a világon, és nagyon igyekszem én mindent nagyon jól megcsinálni, de valóban igazad van abban, hogy a kritikát nehezen viselem.

2019. nov. 18. 22:01
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem mostanában az jön be, hogy nem izgulok hitelre semmin. Nekiálltam a jogsinak le**arom alapon, lesz ami lesz aztán lassan végzek is vele. Belekezdtem a lakásom felújításába, ott is hasonlóképp állok a dologhoz: majd kész lesz valamikor.


Összességében kb azt csinálom hogy kitűzök egy célt, elkezdem csinálni a többi meg majd jön magától. Közben meg próbálom élvezni a dolgot.

2019. nov. 19. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!