Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik a nehezebb?...

Szerintetek melyik a nehezebb? Egy gyermeknek ertekrendet tanitani, motivalni pl tanulasra, elerni azt hogy vki legyen belöle nem egy antiszoc depis felnött, vagy pl epitöipari munka?

Figyelt kérdés

Szoval ket különbözö munkàt hasonlitok össze epp.


Pl van egy elfoglalt anya aki azon gürizik hogy gyermeke pozitiv beallitottsagu legyen, fel tudjon allni majd ha kudarc èri, nyitott maradjon majd a nehezsegek ellenere is, szocializalt legyen a gyermeke, meg tudja kamaszkent is tartani majd vele a hangot, es önallo sikeres felnöttet neveljen belöle, szoval ez miatt pl reszmunkaidöt vallal hogy gyermeket akar nyelvoktatasra hordja, vagy edzesekre ahol megtanulja a kitartast, vagy pl uszni hogy jo legyen az àllokepessege fizikai szellemi kapacitasa, es ezert van elhavazva alig er ra


Vagy aki mondjuk ffi es epitöiparban csaladi vallalkozasban nyomja szamtalan a megrendelö, hetvegezik, tulorazik, felfelé iveltetik kemeny munkaval a vallalkozast?



Csak nekem ugy tünik hogy az utobbi lenezi az elöbbit. Azaz a ffi munkaerö lenezi az anyai "munkàt"! Holott szereny velemenyem szerint egy ujszülöttböl egy igazàn sikeres felnöttet varàzsolni sokkallta kemenyebb feladat, azaz egy életet megalapozni egy elültetett èrtékrenddel ami alapjan kifejlödik az agya gondolkodasa egy embernek amit egesz eleteben végig fog vinni magaval, vagy lasd mennyien elcsusznak felnöve mert ez nem sikerült, mint 12 orazni epitöiparban hogy egy céget felfuttasson vki.




#Anyai munka #ferfi munka
2019. nov. 23. 15:18
 1/5 A kérdező kommentje:

Kerdes lenne

*csak nekem tünik ugy hogy az utobbi lenezi az elöbbit?

2019. nov. 23. 15:20
 2/5 A kérdező kommentje:
Hallottam egy beszelgest ahol az ambiciozus epitöiparos vallalkozo egy elhavazott anyànak ezeket mondja hogy ö sem ér rà mindig zürösek a napjai. De volt benne valami lenezes is mintha kimondatlanul ott lenne mellette, te csak gyereket nevelsz, de en..
2019. nov. 23. 15:24
 3/5 Metionin ***** válasza:

Szerintem ezt így nem lehet általánosságban megmondani. A munkahelyen ha vége a munkaidőnek akkor hazamész és szarhatsz bele másnapig. Gyereket nevelni 0-24-es munka, nincs szabi, nincs táppénz, nincs szünet. De! Ideális esetben a gyereket ketten vállalják, tehát nem az egyik szülőre (kérdés alapján az anyára) szakad minden. Másrészt attól hogy valakinek gyereke van, dolgoznia ugyanúgy vissza kell mennie idővel. Szóval ez úgy lenne igazságos ha mindkét szülő együttesen próbálja kivenni a részét a dolgokból, ketten varázsolják elő azt a bizonyos jövőbeli sikeres felnőttet.

Egyébként ha a konkrét kérdésre koncentrálunk, én inkább 12 óráznék építőiparban minthogy gyereket hozzanak a közelembe.

2019. nov. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Espesig csalàdoknal is ez megy hogy apuka nem akar az otthoniakbol részt vàllalni, mondvàn mert ö dolgozik es hozza a pènzt.

Csak a racionalis es logikus jozan gondolkodasu ffiak hogyhogy alàbecsülik az embernevelést mikor azon egy ember egesz elete mulik es nem a cég jövöje meg a fönöke jokedve.

2019. nov. 23. 15:54
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezt így nem lehet összehasonlítani.

De ha nagyon ironizálni akarnék, akkor azt mondanám, hogy házat építeni sokkal könnyebb, mint gyereket nevelni. Az utóbbi időben a házak még mindig nem dőlnek össze, de gyereknevelés címen amit művel a többség az kritikán aluli...

2019. nov. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!