Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti is vissza adtàtok volna...

Ti is vissza adtàtok volna vagy inkább megtartottátok volna a talált pénzt?

Figyelt kérdés
Hallottam néhány hete, hogy valaki talált kétmillió forintot egy borítékban, majd bevitte a rendőrségre. Aki elhagyta a pénzt, bejelentést tett, majd nemsokára értesítették, hogy egy becsületes megtaláló leadta. Ti mit tettetek volna? Leadtàtok volna ti is vagy megtartottátok volna magatoknak? Légyszi írjatok indoklást is.

2019. nov. 26. 08:01
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Én egy kapunyitót leadtam.


Házunk elött megállt egy kaputechnikás autó, csávó kiszállt, kiesett egy kapunyitó távirányító, és én meg megnéztem a kamerán mi volt a rendszáma meg ügye az autó márkát felismertem és mentem a rendőrségre leadni. Kérdezték, hogy kiadhatják e ki adta le meg stb. mondtam nem kell. :)


Érdekesség, hogy amikor meglett az ügyfélkapum meg a szuf rendszámos lekérdezős oldal megnéztem a kocsit mert emlékeztem a rendszámra, nos nem tévedtem, műszerfalon ott volt egy pont ugyan olyan kapunyitó. :) Boldogan bármit leadok legközelebb, kivéve szütyőt, mert lehet kábszi van benne és engem ültetnek le.


21/F

2019. nov. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Leadom, nem mondom, hogy nem jönne jól, de nem vagyok rászorulva sem, és szarul érzem magam, ha megtartom. Értéktelen dolgokat esetleg nem adok le. Pénzt, kulcsot, gyerekjátékot nem szoktam eltenni, valakinek fontos lehet.
2019. nov. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Rulett
2019. nov. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
91%
Ez egy esti mese, azt nem állítom nincs ember, aki nem adná vissza a borítékban talált kétmillió forintot, de aki azt mondja visszaadná, még azt gondolom 100%-nak, csak 50% hogy tényleg visszaadná, mert lehet "mi lenne ha-mozni" csak nincs értelme, mert ez csak elmélet, és gyakorlatban lehet máskép,döntenél amikor megátod azt az összeget, amit ha felveszel bankba azt kamatokkal együt a másfélszeresét fizeted vissza...és még azt is fentartom, hogy aki mondja simán eltenné sem venném kézpénznek, mert ki tudja, lehet nem tudna aludni, mert az a pénz nem az övé és talán előjönne a lelkiismerete...nem tudhatjuk, mert a gyakorlat dönt, amikor tényleg velünk történik meg élesben a dolog, addig csak egy elmélet.
2019. nov. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Őszinte leszek: nem adnám le. Hozzám betörtek pár éve, elvitték a megtakarításom (ami a szekrényben volt eldugva-legalábbis azt hittem). Nem lett meg a betörő természetesen és a pénzem sem. Szóval nem, nem adnám vissza.
2019. nov. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy adnám le.
2019. nov. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 Magic ***** válasza:
100%
#14 Ha eljösz a környékemre pénzzel teli borítékokat eldobálni akkor velem letesztelheted :D Nekem (#8 as vagyok) nem jelente gondot eltenni.... Ugyanis egyáltalán nincs lelkiismeretem
2019. nov. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
73%

Én csalók miatt anyagilag és ezáltal mentálisan is teljesen a padlóra kerültem, tisztában vagyok vele, hogy a sz..ros pénzért mire képesek az emberek.


Én gondolkodás nélkül leadnám, pedig nagyon nagy szükségem lenne most rá, de így helyes, ezt tanították, önerőből is meg tudom csinálni, nem kell elvennem másét.

2019. nov. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
80%

Leadnám. 17 éves vagyok. Nem tudnám mire költeni. Itthon megtudnák, hogy van hirtelen 2 millió forintom..nem is tudom mit gondolnának.

Mi is borítékba tesszük a sok pénzt, ha például futárnak fizetünk. Mi sem örülnénk, ha eltűnne 2 millió forintunk..valaki eltette magának.


De egy 5 ezrest nem sajnálnék jutalmul. :D

2019. dec. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
83%
Elraknám simán, csak az a gond, hogy amikor vennék abból a 2 millióból valamit, vagy beraknám a bankba, nagyon szarul érezném magam. Nem álszentkedés, de tényleg. Viszont az is igaz, hogy aki 2 milliót elhagy az utcán, az meg is érdemli, hogy valaki elrakja a pénzét. Úgyhogy fogalmam sincs. 10-20 ezret meg nyilván elraknék, bár akkor is lennének olyan gondolataim, hogy mi van ha valakinek ez volt az utolsó kuporgatott pénze stb.. nem jó érzés az ilyesmi, még sosem találtam pénzt csak úgy és nem tudom, hogy élesben hogyan reagálnak. Én ezt tehernek is látom, nem csak szerencsének egyben.
2019. dec. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!