Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy telik egy napotok social...

Hogy telik egy napotok social media platformok nélkül?

Figyelt kérdés

Tudom tudom, mai világban már mindenkinek van Facebook és Instagram meg a többi ahogy nekem is viszont próbálom visszaszorítani az ezeken eltöltött felesleges időt.

A facet néha végiggörgetem, egyik kedvenc előadom aktív ott ezért miatta legfőképp, de inkább a Messengert használok kapcsolattartás céljából.

Instára néha feltöltök egy képet és ennyi plusz akiket követek azoknak nézem a képeit ha van új.

A valóságban akarok élni és produktívabb lenni, nem egy online felületen.

A valós, papíralapú könyvolvasás is kezd háttérbe szorulni, ezért is tértem vissza az olvasáshoz hisz mindig imádtam csak elhanyagoltam, de ma már minden reggelt és estét olvasással kezdek és végzek már ha a munkám enged rá időt.

Ti hogy vagytok ezzel az egésszel?



2019. dec. 1. 09:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%
Én napokat végig olvasok...
2019. dec. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
28%
Én még “analóg” vagyok, Face-em ugyan van de nem használom, Instám egyáltalán nincs is. A való világban élek nem a virtuálisban, a barátaimmal esténként találkozunk és beszélgetünk ahelyett hogy írogatnánk egymásnak. A neten is szeretek olvasgatni, de azért még tudom hogy mi az a könyv, közösségi médiát viszont egyáltalán nem használok, nekem szükségtelen.
2019. dec. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%

Van facebookom, mert az egyetemen muszáj volt, mert a tanárok oda raktak fel anyagokat. Nem jelölök be senkit, csak néha visszaigazolom, hogy ismerem.

A munkahelyemen az egyik feladatom, hogy Facebook posztokat írjak a munkahelyem oldalára, ez nekem elég is.

Instagramom 1 hónapja van, mert a barátnőm minden nap kitesz egy képet a kutyájáról és kötelező lájkolni :)

De általában elfelejtem, és 2 naponta kapok jelzést, hogy új képek vannak, 2 másodperc alatt lájkolom és annyi. Viszont az ebook okkal nincs bajom, sokat letöltök.

Meg ide is szeretek járni. Néha vannak tök érdekes kérdések.

2019. dec. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%

- Chat-elni nem szoktam. Jó, minimális Messenger-használat van, de tényleg minimális. Tegnap 1 embertől 1 db fotót fogadtam (arról, amit sütött) és arra reagáltam 1 mondatban. Egész nap.

- Facebook-on közlekedéssel, fotózással, háziállatokkal kapcsolatos oldalakat követek, csoportok tagja vagyok. A legtöbb ismerősöm megosztásai meg se jelennek az idővonalamon.

- Instát nem használok.



Elég social media-mentes így?

2019. dec. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
09:12: Természetesen nem baj ha mások többet lógnak ezeken a platformokon. Ez csak egy szimpla kérdés volt, a válasz miatt senki nem lesz megkövezve, hogy hát de te miért használod többet a facet, mint én szóval nyugi:D
2019. dec. 1. 09:18
 6/14 anonim ***** válasza:
19%

Pár éve regisztráltam FB-re, sose osztottam meg semmit, nem használom. A Messenger-nek nagyon örültem, amíg azt nem tapasztaltam, hogy hiába írok rá ismerőseimre, hamar leráznak, nem mintha dolguk lenne, mert inkább Fb kommentekben aktívak... Akár Messenger-en akár Viber-en olyan kapcsolataim vannak, melyek azért élnek, mert én keresem az illetőket.

Ezen alkalmazások használata nélkül is ugyanolyan egyhangúan telik a nap. Jó ha 2 havonta belépek FB-re egy pár percre (webes felületére). Nem hiányzik, segíteni nem segít barátokat találni, úgy tűnik.

2019. dec. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Igazából tök kellemes nem lógni a közösségi médián, és nézni, hogy mi a szar folyik kinek a szájából, egyszerűen megnyugtató. Foglald el magad filmekkel, vagy kutatgass, a valóság majdnem annyira unalmas, mint a közösségi média, a kettő között kell maradni, nem baj, ha az interneten tevékenykedsz, és kinek van kedve kimenni ilyen p**sa fagyasztó hidegbe, meg szemet fájdítóan olvasni, úgy, hogy mindjárt kiszakad a szemed a helyéről.
2019. dec. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Idő meg nem létezik. Kicsit bővebben kifejtenéd? Nagyon deep megfogalmazás volt.
2019. dec. 1. 09:42
 9/14 anonim ***** válasza:
40%
Gyakori is social.
2019. dec. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
51%
Más kérdéshez is odaírta, hogy az idő nem létezik. Egyszer sem kapcsolódott a kérdéshez.
2019. dec. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!