Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy telik egy napotok social...

Hogy telik egy napotok social media platformok nélkül?

Figyelt kérdés

Tudom tudom, mai világban már mindenkinek van Facebook és Instagram meg a többi ahogy nekem is viszont próbálom visszaszorítani az ezeken eltöltött felesleges időt.

A facet néha végiggörgetem, egyik kedvenc előadom aktív ott ezért miatta legfőképp, de inkább a Messengert használok kapcsolattartás céljából.

Instára néha feltöltök egy képet és ennyi plusz akiket követek azoknak nézem a képeit ha van új.

A valóságban akarok élni és produktívabb lenni, nem egy online felületen.

A valós, papíralapú könyvolvasás is kezd háttérbe szorulni, ezért is tértem vissza az olvasáshoz hisz mindig imádtam csak elhanyagoltam, de ma már minden reggelt és estét olvasással kezdek és végzek már ha a munkám enged rá időt.

Ti hogy vagytok ezzel az egésszel?



2019. dec. 1. 09:00
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
67%
Az Fb-t csak célzottan használom (pl. egyetemi csoport információszerzés), máshol nem vagyok fenn. Fb-t csak akkor pörgetem meg, ha nagyon unatkozom, és nem éri meg egy könyvet elővenni (pl. hosszú sor egy kasszánál).
2019. dec. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
73%

Nincs Facebookom, sem Instám, se másom. Ezt az oldalt és még egy hasonló külföldi fórumot használok, ha nem tudok másokkal beszélgetni. Ja, és Imgurt nézek még, de csak általában, ha mémezős kedvemben vagyok.


Jobban elvagyok nélkülük, mint velük. A barátaimmal más platformon is tudom tartani a kapcsolatot, ha meg vmire konkrétan kíváncsi vagyok, utánanézek. Csak „ismerősökre” meg nincs szükségem a hétköznapi életem során, nem is akarom velük a kapcsolatot tartani. Az más lenne, ha pl. a munkahely vagy iskola miatt szükséges lenne az Fb, akkor újra csinálnám, de csak ezen okokból.


Amióta nincsenek, kevesebbet használom a telefonomat, jobban odafigyelek arra amit csinálok. Az utcán sem, sem a családi-baráti összejöveteleknél nem bújom a telót, tehát nyitottabb lettem. Nem hanyagolom el miatta a páromat, és ha megyünk vmerre csak arra koncentrálok. Ha ne adj Isten otthon felejtem a telefonomat, v vmiért nincs internet, nem kezdek el elvonási tüneteket produkálni, ahogy egyesek, és nem önt el az eufória, amikor újra kezembe vehetem a telót...


Nagyon bunkó viselkedésnek találom azt, amikor van vmi találkozó, és az egyik fél az egyik szociális oldalát folyamatosan csekkolja és nem figyel a többiekre. Így nincs értelme pl. beülni vhová.


Egyébként, hogy egy ideje nem telózok az utcán, észrevettem azt, hogy mennyire röhejes a sok zombi (és, hogy én is ilyen lehettem). Simán belédgyalogol mert nem tudja levenni a szemét a kijelzőről, átbukik dolgokon. Ha hozzájuk szólsz, azt sem tudják, hogy hirtelen hol vannak :D


Nagyon kevés embert látok nap mint nap, akiknek ne lenne a kezében a teló, és a legrosszabb, hogy a sofőröknek is ott van vezetés közben...


Egyszer egy hosszabb távon utaztunk, amikor annyit látok, hogy párom a telón elkezd vezetés közben fészezni, azaz, megnézni egy megjelölést. Akkor nagyon elborult az agyam, addig sosem förmedtem rá senkire sem az Fb miatt. Tiszta függő, pedig nem ilyen volt, és ilyet még sosem csinált legalábbis mellettem, még hívás miatt sem...


Tehát nem tartom gondnak, ha vki használja mértékkel, csak sajnos nem lehet ilyen könnyen behatárolni... Az lenne az ideális, ha mindenki addig/akkor nézegetné az oldalait, amíg az nem megy másnak a rovására, legyen az tanulás, vagy egy húsvér barát melletted. De első sorban a kifogásokról kellene sokaknak leszoknia...

2019. dec. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
51%
A Facebookról 4 évvel ezelőtt töröltem magam, azóta sem regisztráltam vissza. Nincs kedvem mindenkinek azt mutogatni mennyire tökéletes vagyok, ez nem csak fárasztó, hanem egyáltalán nem is igaz. Lehet, hogy elesek ezzel sok lehetőségtől, de már egyáltalán nem érdekel. Pl. ha beszélgetek valakivel és mutatok neki képet, utána szinte azonnal felszívódik, akkor is ha már több mint fél éve kapcsolatban voltunk és mindent megígértünk egymásnak. Odakint a világban viszont pont fordítva működik, több lány is szerelmes belém azok közül akikkel találkozni szoktam, sőt, szinte már meg is van közülük az a Drága Kis Csillag akiről úgy néz ki egész további életünkben közünk lesz egymáshoz. Az internet, de főleg a közösségi portálok világa egy feje tetejére állt torz valami, bizonyos szempontból jó hogy van, de más szempontokból viszont kifejezetten ártalmas. Azt tartom helyesen, ha a valóságos világban éljük az életünket, nem pedig rideg és torz virtuális terekben. Tisztelet a kivételnek persze. #9: A Gyakori szerintem nem kifejezetten közösségi oldal, habár az más kérdés, hogy egy speciális underground szubkultúra találkozóhelyévé vált és tulajdonképpen azt csinált belőle magának. Inkább publikációs felületnek mondanám ahol ez mellett nyíltan véleményeket is lehet ütközetni a bedobott témák keretei között. Pont az a jó benne, hogy sokan sokféleképpen használják, természetesen figyelemben tartva a szabályzat és a mindenkitől elvárható kölcsönös tisztelet betartását. Aki meg trollkodni jár ide, az előbb–utóbb úgyis koppanni (Kop Panni :-D) fog...
2019. dec. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Gratulálok. Öröm ilyen olvasni.
2019. dec. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!