Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az ellenőrök miért gyerekeket...

Az ellenőrök miért gyerekeket szivatnak leginkább? Milyen rossz tapasztalataitok vannak?

Figyelt kérdés

Én 4-edikes voltam amikor kicsit később indultam el és futnom kellet a buszra, a busz megállt és felszálltam, bemutattam a bérletem, nem tudtam hátra menni mert tömve volt a busz. Volt két férfi ellenőr, ők elkezdtek velem bunkózni elég megalázóan, amiatt, hogy futottam, én megkérdezem, hogy akkor miért álltak meg? Erre felkapták a vizet, hogy, hogy merek visszaszólni és elkérték a bérletem és megbüntettek 8ezerre mert elvileg valami nem volt rendben vele. (érvényes volt és ki is volt töltve, akár csak a diákom) Nagyon megalázó volt az egész busz előtt?

Nektek van ilyen tapasztalatotok? (tudom nem minden ellenőrre igaz, úgyhogy tisztelet a kivételnek!)



2019. dec. 2. 16:06
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
91%
Engem egyszer állítottak meg, hogy vegyem ki a diákomat, mutassam meg. 14 voltam, és nem is az, hogy szabálytalan volt, mert volt bérletem, csak a diákigazolványomra nem kaptam matricát. Nem tudom, most hogy megy ez, akkor minden félévben kaptunk a diákigazolvány hátuljára matricát, hogy érvényes. És akik bérlettel jártak be, mind egy csoportban lementünk egy hónapig mindennap a titkárságra, hogy adjanak már egy tetves matricát, de nem volt nekik. Akkor több barátomat is megbüntették, engem is.
2019. dec. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Sulival ki kellett volna fizettetni!
2019. dec. 2. 17:18
 13/21 anonim ***** válasza:
65%

Mert a BKK-nál a selejt dolgozik sajnos,csak rájuk kell nézni.


Egy norvég cserediáknak egyik se merne ugatni vagy a Hős utcánál se,behuzza mind fülét farkát.

Gyengébb emberek ellen mernek csak bármit tenni,egy ,,svéd cserediáknál" már semmit.

2019. dec. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
74%
Hát egyértelmű, hogy nem a 2 méteres emberekkel fognak nekiállni veszekedni, mert minimum ki lesznek röhögve vagy szájbavágva. És jogosan. Meg egy kisgyerek nincs még annyira tisztában a dolgokkal, el lehet velük hitetni, hogy szabályellenes dolgot csináltak (mint ez a pénztárcás sztori is). Egyébként írta valaki, hogy a matrica miatt, az mondjuk jogos volt, okt 31-én lejárnak a matricák ha jól emlékszem, ilyenkor mindenképp az iskolában kell szólni érte.
2019. dec. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Szóltak, csak nem volt. A sulinak kellett volna ezekről gondoskodni.

Oké de egyáltalán minek kötekedni? Vagy miért jó az valakinek, hogy a 10 éves a derékig erő hóban 0 fokban leszáll valami helyen, amit lehet nem is ismer. A szülőknek meg lehet nem is tud szólni mert lehet nincs teloja vagy valamiért nem tud hívni (pl nincs rajta pénz)?

2019. dec. 2. 17:58
 16/21 A kérdező kommentje:
Vagy egyáltalán minek lealázni egy gyereket meg megbüntetni?
2019. dec. 2. 17:59
 17/21 anonim ***** válasza:
72%
Mert lelki nyomorékok. És így valakinek legalább tudnak keménykedni. Ideges és feszült mert szar az élete. És gyerekeken vezetik le az ideget.
2019. dec. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
60%
Sosem tapasztaltam ilyet. Maximum megkértek, hogy vegyem ki a bérletet a tokból, Kivettem, megmutattam, aztán visszaraktam.
2019. dec. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
74%

Én is jártam így mikor még suliba jártam busszal, addig meg voltam győződve róla hogy ez az ellenőrös dolog előítéleten alapul és amúgy tuti jó fejek, aztán én is megkaptam a magamét és azóta tudom hogy vastagon van alapja.

Az volt a lényeg, hogy 30 km-es bérletem volt, éveken át jártam azzal a bérlettípussal, sosem volt gond vele, aztán egyszer csak ellenőrzés van, jön az ellenőr, nézi nézi, azt mondja nem stimmel ezzel valami, elővette valami könyvet, aztán kajánul felmutatta, hogy 30 km-esem van, és én ott szálltam fel ami a könyvecske szerint 300 méterrel korábban van mint amennyire a bérletem szól. Értitek 300 méterrel, nem 20 km-rel. Egy megállóról volt szó, de a slussz poén az az hogy korábban is felszálltam ugyanott, akkor is ugyanígy ellenőriztek, végignézte akkor a másik pasas a bérletem, azt mondja teljesen rendben van. Itt meg már nem volt rendben. Azt mondja 120 Ft lenne a jegy ami arra a 300 méterre kéne, szóval akkor 8000 Ft lesz a büntetés meg még mellé a 120. Fél órán át írta az adataim mialatt a fél busz nézett, aztán mosolyogva odaadta a csekket hogy fizessem majd be itt és itt, aztán szó nélkül elhúztak. Mondanom sem kell hogy a kisebbségieknek a busz elejében el sem kértek semmit, ott meg sem álltak. Erről ennyit.

Rendőrök amúgy ugyanez, azok is mindig az időseket, bicikliseket, rossz helyen parkolókat buzerálják, amikor meg éjjelente a részeg huligánok összetörik meg végighányják a fél várost, meg a drogügyleteket nyomatják a diszkóban, akkor sehol nincsenek. Ez amolyan hungarikum szerintem. Mindenki bunkó és mindenki a gyengébbel kezd ki, piszlicsáré dolgokon lovagolva, a keményebbekkel szemben meg fülük-farkuk húzzák be.

2019. dec. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
65%
Egyszer a nagymamámmal buszoztunk, ez egyik rokona (unokatestvére) volt a sofőr (én allergiás voltam ezért nagyobb a családi pótlék és van nekik külön, ingyenes bérlet.) Egyik megállóban felszál egy vén trotty ellenőr és "jegyeket, bérleteket" mi mondjuk hogy 7 éves korig ingyenes az utazás (1 hét múlva lettem volna 7) de az a trotty azt mondta hogy nem érvényes a másik igazolvány kell én elmagyarázták neki a szitut majd vágott egy fancsali pofát, gondolkodott egy kicsit utána csak annyit mondott a buszvezetőnek (rokonomnak) hogy következő megállónál szálljunk le de ő azt mondta hogy ezt ő nem tűri hogy itt vitatkozik velünk. A vén trotty úgy megsértődött hogy a következő megállónál leszállt de a nagy mamám még utána kiáltott a buszsofőr rokonomnak együtt: "Na ezt most megszívtad mi" aztán meg egy jó nagy dudált a sofőr és elmentünk
2019. dec. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!