Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Úgy érzem kihasználnak. Mit...

Úgy érzem kihasználnak. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Körülbelül egy éve kezdtem el dolgozni egy családi vállalkozásnál, én vagyok az egyetlen aki ott dolgozik és nem családtag. Mindig dicsérnek és azzal viccelődnek, hogy szinte már a család tagja vagyok, de már pár hónapja azon gondolkodok, hogy ezeket csak azért mondják, hogy tovább maradjak náluk dolgozni, mivel egyetem mellett csinálom és a fizetés nem olyan sok. Ezt abból gondolom, hogy csak akkor hívnak, ha segíteni kell és a szüleim, barátaim is azt mondják ne hagyjam magam kihasználni. Egy múltkori eset óta érzem azt, hogy tényleg csak kihasználnak, mikor egyedül dolgoztam aznap egy beugróssal, aki már az első napján több fizetést kapott, mint én és olyan dolgokat is meg kellett csinálnom, ami nem az én munkaköröm (pl.: segíteni ebédet csinálni) és a saját munkámmal is kellett foglalkoznom. Most nagyon rosszul érzem magam, amikor ott vagyok, a szükségesnél többet nem beszélek és látom rajtuk, hogy tudják, hogy valami gondom van és most én érzem magam rosszul, hogy lehet hogy megbántottam őket és nem voltam elég kedves. Amúgy az egészben az a vicces, hogy én nem vagyok ilyen, akit bárki kihasználhat, meg tudom magam védeni, de az ilyen emberekkel nem tudok mit kezdeni. Akik kedvesek, érdeklődőek a másik iránt, úgy tesznek mintha nagyon fontos lenne számukra az adott ember. Most nem tudom, hogy viselkedjek velük, mert engem visel meg jobban, ha nem beszélek velük, de csalódtam is és nem akarok velük lenni. Valakinek esetleg van hasonló tapasztalata?

Kicsit hosszúra sikeredett, köszönöm hogy elolvastad, legalább kiírtam magamból a dolgot.


2017. aug. 26. 03:58
 1/4 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy igazából magamra haragszok, amiért bedőltem a kedves szavaknak és elhittem, hogy fontos vagyok nekik és vártam volna, hogy esetleg a tetteikkel is bizonyítják ezt. Szerencsére vannak barátaim, akikkel jól érzem magam, csak most már gyomorgörccsel megyek dolgozni és amilyen hülye vagyok, arra gondolok, hogy nem akarom a kedvüket elrontani az én gondommal és rontani a levegőt. Néha azt érzem túl érzékeny vagyok ehhez a világhoz.
2017. aug. 26. 04:05
 2/4 anonim ***** válasza:

Hat ha ugy erzed, hogy nagy "falat" lenne ezt nekik elmondani amit itt leirtal, akkor keress masik helyet. Persze lehet hogy pont akkor kerdeznek majd ra.

Bar en azt hiszem megkerdeznem oket rendkivul normalisan, hogy tudnanak-e tobbet adni, mert neked tobb penzre lenne szukseged, es ugy tudod hogy a beugros is tobbet kapott mint te. Aztan ha kifogasokkal jonnenek elo "a beugros be volt jelentve" vagy "alkalmi munkasnak tobbet kell adni" vagy mittudomen akkor mondanam, hogy jo, nem baj, de akkor en megyek mert nekem ez sajna nem eleg. Slussz.

2017. aug. 26. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne az érzelmeid vezéreljenek! Olyan munkahelyen dolgozz ahol magasabb bért kapsz! Ha egy beugró többet kap (bár nem tudom, hogy ezt hogyan derítetted ki) , mint egy állandó alkalmazott akkor nem szabad ott dolgozni. Ez tipikusan az az eset mikor az új embert jobban megbecsülik mint a régit.
2017. aug. 26. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ne hagyd. Ne csinálj olyat amit nem kötelető, ha nem látod ésszerűnek, lérdezz fizetés dologra s e egészre. Ha nincs eredmény lépj ki.
2017. aug. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!