Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak szerintem szánalmas ez a...

Csak szerintem szánalmas ez a felhypolt környezetvédelem?

Figyelt kérdés
Értem én, hogy fontos védeni a környezetet, de nagyon szánalmasnak tartom, hogy olyanok jártatják a szájukat róla, akik lósz@rt se tesznek érte. Arról nem is beszélve, hogy divatbajötte egyik pillanatról a másikra változást vár, de ember, te a régi, évek óta tartó szokásaiddal fel tudnál hagyni, csak mert ez a “menő” és ez a legújabb társadalmi elvárás?
2019. dec. 12. 08:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%

Az a tényleg gáz, ha valaki csak a száját járatja, de tenni nem tesz semmit.

A mai generációk teljesen másképp vannak szocializálódva mint a régiek. Régen ha valami tönkrement akkor megjavították, illetve olyat gyártottak, ami sokáig működik. Most meg ha valami elromlik, elszakadt vagy csak ki megy a divatból már repül a szemétbe és vesszük az újat.

Ezen szemlélet változásával már többet tehetünk a környezetért.

Amúgy most kezdenek beválni azok a jóslatok, amiket 30-40 éve még kinevettek. Olvad a sarkköri jég és egyre szélsőségesebb az időjárás.

Ha most kezdünk cselekedni már akkor is késő. Én is nehezen mondok le jó pár szokásokról, de igyekszem tudatosabb lenni és a gyerekem is úgy nevelni. Nem sötétzöld gondolatokra kell itt gondolni, hogy zero waste, már az is előrelépés, ha szelektíven gyűjti a szemetet és nem pazarol.

2019. dec. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
34%

"How dare you!" 😂😂😂


De amúgy egyetértek. Ne az állandóan magángéppel röpködő celebecskék meg politikusoscskák pofázzanak már, amikor ők szennyeznek a legjobban... már a multikat és Kínát leszámítva.

2019. dec. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%

Engem az zavar benne, hogy az emberek 95%-a lusta részletesebben utánaolvasni, nem is fogalmaznak meg egyéni gondolatokat, hanem mennek a csorda után. Természetesen, aki önállő gondolatokat fogalmaz meg, az ki van vetve.



A mainstream meg 2 szót ismer, szén-dioxid és klímaváltozás... :(


Rendszerszemlélet, önálló, logikus gondolkozás, minimális ismeretek (pl édesvizek szennyezéséről, vagy mit okoz egy olyan dolog, ami az egyik oldalról környezetszennyező, a másik oldalról meg...)

Ha ezen ismeretek, gondolatok nélkül beszél valaki erről a témáról, az ebgem egyenesen felmérgel.



Amúgy a legtöbbünknél van 25-27 fok a lakásban, hőérzetünk tönkretéve, irodában szintén 25, számítógépen dolgozunk, világítás kell.

Az egész világgazdaság a termelésen és a fogyasztáson alapul, lehet, hogy kevesebb pólót veszek, de akkor holnaptól én se menjek be dolgozni, mert az én munkám is az, hogy terméket állítok elő (közvetve vagy közvetlenül) vagy adok el.


Túl sok az ember és túl fejlett a technológia.

2019. dec. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
50%

"Régen ha valami tönkrement akkor megjavították, illetve olyat gyártottak, ami sokáig működik. Most meg ha valami elromlik, elszakadt vagy csak ki megy a divatból már repül a szemétbe és vesszük az újat."


Jó, csak ha megint visszaállnánk erre, akkor neked meg nekem, meg még sokaknak nem kell dolgoznia holnaptól.

2019. dec. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem az szánalmas, hogy a nagy olajfinomító cégek és egyéb multik a fogyasztókra hárítják a probléma megoldását, és megvezetik őket az újrahasznosítás fogalmával. Pl. Gyűjtik a műanyagot az emberek, de annak 80% nem újrahasznosítható, és az erre specializálódott gyárak ki szortírozzák vagy szimplán át sem veszik. Tehát ugyanúgy egy kukában végzik.


Egyébként a nagy környezetvédelmi szervezetek mögött olajcégek vannak, akik x dollárral támogatják azt, azért, hogy bevédjék magukat, csökött nép meg el is hiszi, hogy a környezet érdekét szolgálja.


A zero waste-es személyek a legröhelyesebbek, a többségük ugyanolyan fogyasztó mint a többi, de kiemeli magát mert nem vesz műanyagot. De attól még autója van, laptopja és telója, műanyagpaneles háza, gombokkal telített kabátja, eszi a tengeri halakat stb...


Az államnak kéne lépnie valamit, de tudjuk, hogy a pénz beszél.


Sajnos a kutatások még gyerekcipőben járnak, próbálnak olyan anyagokat létrehozni, ami lebontja a különböző műanyagokat úgy, hogy közben nincs káros melléktermék, csak ugye a támogatást inkább a műanyagok fejlesztésére adják, mintsem az elpusztítására, mert abban van a pénz.



Egyébként az emberek már azzal sokat segítenének, ha csak a saját házuk tájékát tisztán tartanák, és a maguk dolgával foglalkoznának. Egyáltalán nem lenne megeröltető az, hogy ne szemeteljen, ne égessen olyan dolgokat, amik károsítják a környezetet. Ha nem is másért, de legalább saját magukért megtehetnék az emberek ezt.

Tehát ha lenne egy kis nevelés e célból, az senkinek sem ártana meg, ha már ember képtelen magától összefüggéseket látni. De pazarolni tud ezerrel.


Nem kellene lemondani semmiről sem, csak mértéket tartani, és felelősségtudatosan használni a dolgokat. Ha mindenki ezt tenné, nagyon sok problémaja a társadalomnak leredukálódna, és nem lenne ekkora globális vészhelyzet sem.



Egyébként már mindenki bhaszta, tele vagyunk műanyag darabkákkal, ami már bizonyítottan is eü problémákat okoz. Másról nem is beszélve még. Egyébként meg nem tudod miért vagy annyira kiakadva, kb. semmi sem történik az érdekében, hogy javulás történjen. Minden ugyanolyan kaki mint 10 évvel ezelőtt, csak néha az iskolák, önkormányzatok szervezet vmi programot ez ügyben. De senkinek sem tartanak kést a torkához, hogy nehogy zacskót merj venni.


Szánalmas ez az emberiség, nem tanul a hibájából, és egy fiktív értéket többre tart, mint az éltetőjét, a Földet.

2019. dec. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
54%
Nem baj ha felhypeolt. Nyilván ilyenkor vannak divatkörnyezetvédők, meg hangos, de buta emberek, de legalább foglalkozik a témával a világ.
2019. dec. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 nemaRendőrség ***** válasza:
57%

Én képes vagyok változni, folyamatosan fejlődök egy általam kijelölt úton.

Nem kell sokat tenni a környezet védelemért, csak tudatosan vásárolni, nem kocsival járni és szelektíven gyűjteni.

2019. dec. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
52%

Miért lenne baj? Így legalább sok emberhez eljut.


"+te a régi, évek óta tartó szokásaiddal fel tudnál hagyni," - persze, egy csomóval fel is hagytam már.

Ha pedig megkérdezem anyukámat, hogy az ő korában mi volt, akkor megint jön, hogy közel sem volt ennyi fölösleges csomagolóanyag, hulladék, csak valahogy átállták rá, amikor még nem is sejtették, mennyire káros. Szóval vissza lehet szokni.

2019. dec. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Plusz a divatvegánoktól is hánynom kell, akik állatkínzásnak veszik, ha egy HASZONÁLLAT által “előállított” terméket fogyasztunk.
2019. dec. 12. 10:53
 10/16 anonim ***** válasza:
75%

Nem a környezetvédelem a baj, hanem a mögötte lévő képmutatás, és a hibás tettek.


Örök kedvencem, mikor azért próbálnak kinézni, mert egy 30 éves autóval közlekedek, amiben se részecskeszűrő, se EGR szelep, se közvetlen befecskendezés, se turbó... Viszont 30 év alatt alig kellett benne dolgokat cserélni és felújítani, nem kokszolódik, és ha jól használom, 4,5 liternél többet nem eszik. Eközben a támadó fél meg 3 évente veszi az új autót hitelre mert a mostaninak xy hibái vannak, drága a javítás, meg hát már unja is. De természetesen az EGR szelep az elsők között kerül ledugaszolásra mindig (ami röviden és tömören: Kib*szott környezetszennyező, és az egészségre káros dolog).


De szót lehetne ejteni még a butaotthonokról, a 80 ezres bevásárlásokról, aminek a fele a kukában köt ki, mert nem is kellett volna venni, meg sok más dologról is.

2019. dec. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!