Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akinek nincs érettségije az...

Akinek nincs érettségije az az ember kevesebbet ért?

Figyelt kérdés

Egy beszélgetés közben felmerült a kérdés kinek van és kinek nincs meg az a papir. Nekem nincs és úgy nézték rám mint egy idiótára mikor kiderült, hogy nekem pont nincs. Szakmám viszont több is van és mindegyiket kitűnő eredménnyel végeztem.

Másnak viszont csak egy érettségije volt azon senki nem akadt ki.

És azoknak akiknek van érettségije milyen sűrűn van szükségük arra a tudásra amit az érettségi adott? Milyen sűrűn elemeztek verseket vagy milyen sűrűn kérdezik tőletek a történelmet? Persze ha nem pont erre van orientálva a pályátok.

Matematika fizika az más tészta arra mindenkinek szüksége van, persze szakmai szinten.

És találkoztam már olyan emberrel akinek diplomája volt de olyan hülye az élethez hogy az már a környezetének fáj.



2019. dec. 13. 18:49
 1/7 anonim ***** válasza:
32%
Nem kell velül foglalkozni. Több szakma többet ér sokkal. Egy érettségi önmagában semmi. Ez azt jelenti hogy semmi nem érdekelte az égvilágon az illetöt. Egy fokkal jobb csak mint a 8 osztály. Persze ezt hülyéknek hiába mondod.
2019. dec. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Andizsuzsi ***** válasza:
90%
Szerintem nem. Egyik gyerekem szakmunkás, másik informatikus. Egyik sem különb a másiknál, mindkettő azt csinálja, amit szeret. Én tisztelem a kukásautó hátulján"lobogó" embert is, mert elvégzi azt a munkát, amit nem sokan csinálnának.
2019. dec. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
Nálam is neztek hogy miert nincs. 3 szakmám van.
2019. dec. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%

Nem ér kevesebbet!

Légy jó szakember (írod, hogy az vagy) és a munkaadód megbecsül, értékeli a tudásod. Nem lehet mindenki diplomás.

Az érettségiig tanult tantárgyaknak csak részben veszi hasznát az ember. Ki ennek, ki annak. Ki milyen céghez megy és ott mit használ belőle. Ezért kell széleskörű ismeretekre szert tenni. Nekem mérnöki oklevelem van, de sok barátom, jó ismerősöm van, akinek nincs érettségije: emgbízható unkatárs, beosztottam stb.

2019. dec. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
Határozott NEM a válaszom a kérdésedre! Mások hülyeségén ne őröld magad! Tudod, amikor olyan történéseket produkál az élet, hogy pont egy ilyen nyomoroncon tudnál segíteni - a szakképesítésednek köszönhetően, - akkor ráérsz átszellemült tekintettel közölni az illetővel, hogy te meg tudnál birkózni az adott feladat megoldásával, de sajnos nincs érettségid, - ne haragudjon!
2019. dec. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
71%

"Skills matter more than degree"

Elon Musk mondta ezt aki a Tesla elnoke.

Annyit jelent hogy a kepessegek jobban szamitanak mint a diploma.


Nekem megvan az erettsegi de soha nem vettem hasznat.

Szakmam is van ami viszont nagyon jol jon mert ezzel keresek penzt es barmikor talalok allast vele.


Erettsegi es diploma csak papir. Tudas is kell hogy legyen mogotte.

2019. dec. 16. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
75%
Azért a diploma sokszor több,mint egy papír.Én orvostan hallgatóként vért izzadok.Viszont nem érdekel,hogy kinek milyen végzettsége van.A lényeg,hogy legyen valami célja az életben,amit szívesen csinál és élvez.Mellette pedig legyen belső értékrendszere is.
2020. jan. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!