Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Őszintén? Mennyit olvastok és...

Őszintén? Mennyit olvastok és milyen témákban, miért?

Figyelt kérdés

A kérdésem egy kisebb magánjellegű konfliktusból adódott, ami egy 500 oldalas könyvből adódott. Teljesen mindegy. Érdekelne, hogy Ti mondjuk egy évben átlagosan hány könyvet olvastok ki? Szerettek olvasni és ha úgy van, ha két oldalanként is, de kiolvastok egy könyvet, vagy inkább legyintetek, hogy nincs erre időtök? Milyen témák érdekelnek titeket, amiket szívesen olvastok?

Jöhet minden ezzel kapcsolatos gondolat, kíváncsi vagyok ti hogyan vélekedtek az olvasásról!



2019. dec. 13. 21:06
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
91%
Rendszeresen olvasok. Évente 10-15 könyvet. Műfaj mindegy, csak valamiért érdekeljen. Olvasok klasszikusokat, szépirodalmat, de mai könnyedebb könyveket is. Az újdonságokból a thrillereket és a kalandregényeket szeretem legjobban. De szeretem a sci-fit is, abból inkább régebbieket. Régebben nemcsak regényeket, de ismeretterjesztő könyveket is olvastam, de azok már nem igazán érdekelnek.
2019. dec. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
22%
Azt vettem észre, hogy az utóbbi években divat lett a könyv. Ideje nincs rá, sőt nem is érdekli, de ott van a táskájában. Cipeli, kerülgeti, halogatja. Néha megvillantja valaki elött. Aztán úgy elajándékozza mint a huzat. A könyvnél erősebb ingerek érik. Kispista instagramos pózer képén kellemesebb csámcsogni... :D
2019. dec. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 gublug ***** válasza:
84%

Évente 10 könyv minimum.

Engem vallások, filozófiák, ezotéria illetve ritkábban regények, novellák érdekelnek: fantasy, minimális scifi.

Több mint 20 éve olvasok rendszeresen, és szeretem is megvenni és megtartani a könyveim. A szekrénysoromat csak azért cseréltem le és vettem újat, hogy a könyveknek legyen hely.

Olvasás nélkül a szókincs nem fejlődik.

Viszont bölcsesség elérésében az olvasás csak egy ideig segít.

2019. dec. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
74%

Évi 2 könyvet kb. Szeretek olvasni, de valamiért mindig csak utazás közben szoktam a vonaton, szóval elég lassan haladok velük. Átlagosan fél évig olvasok egy könyvet. Főként az tudományos, ismeretterjesztő, a világról elgondolkodtató könyveket szeretem. Most pl Hararitól a Homo Deust olvasom. Regényt nagyon régen olvastam már, de gondolkozom rajta, hogy valamikor elkezdek egy fantasyt.


23/F

2019. dec. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
86%
Én szeretek olvasni. Évente kb 20-30 könyvet olvasok el. Történelmi könyvek illetve regények (Dosztojevszkij kedvenc), nagy ritkán valami tudományos is. Gyakorlatilag folyamatosan olvasok valamit, könyvet vagy történelmi magazint. Ha az egyikkel megvagyok akkor kezdem a következőt.
2019. dec. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
68%
Mióta dolgozom keveset olvasok, évente kb. 2-3 könyvet. Amik érdekelnek: történelem, közgazdaságtan, fizika. Regényeket szinte soha nem olvasok. Tekintve, hogy főleg információszerzés miatt veszek elő egy könyvet, simán átugrok részeket amik nem érdekelnek. Legtöbb könyvet könyvtárból hozom.
2019. dec. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
69%

Sajnos munka mellett már nem érek rá ilyesmire.

Gimnázium, egyetem alatt viszont sokat olvastam.

2019. dec. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
86%
Kb. havi egy könyv. Mikor épp mihez van kedvem: történelmi regények, pszihológia, szociológia stb.
2019. dec. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
86%
Havi szinten 3-5 könyvet szoktam olvasni. Főként este már az ágyban lefekvés előtt. Vegyesen hosszabb és rövidebb romantikus, fantasy regényeket vagy ritkábban valamilyen életrajzi, ismeretterjesztő témában. Szeretem a kortárs verseket is. :)
2019. dec. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
83%

Minden nap olvasok legalább pár oldalt. Kiskorom óta nagyon szeretek olvasni.


A legutóbbi könyv, amit kiolvastam Oscar Wilde The Picture of Dorian Gray-je volt, jelenleg Lev Grossman A varázslók című könyvét olvasom.


A DC/Marvel szuperhős képregényektől az Edda versekig bármit szívesen olvastam/elolvasok, ha a történet csak egy kicsit is érdekesnek tűnik számomra.


Mostanság egyre többet olvasok angolul és az érdeklődési köröm is megnyílt. Például elkezdtem érdeklődni a történelmi könyvek alapján és elkezdtem behozni a lemaradásomat az igazi klasszikusok terén. Mostanság például beleszerettem a viktoriánus angol irodalomba.


A jövőben szeretnék majd nyitni a horror műfaj után és más krimiírókat is megismerni Agatha Chrsitie-n kívül.


Egy éven hány könyvet olvasok ki? Ha csak a regényeket (vagyis novellákat, verseket, képregényeket nem számítjuk bele) nézzük, akkor általában 22-tőt. Legalábbis 2018-ban ennyit olvastam el.


Pár hete írtam össze egy listát az elolvasandó könyvekről, és jelenleg 327 darab van rajta. A legrégebben 1850-ben íródott, a legújabb pedig jövőre jelenik meg.


18/L

2019. dec. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!