Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan segíthetek leginkább a...

Hogyan segíthetek leginkább a hajléktalanokon?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam első körben hogy létre kéne hozni hajléktalan szállókat amik minőségben az állami felett helyezkednek el, amiket bárhogy is nézünk elég silánynak. Bár ennek sem ismerem a pontos menetét hogy milyen hatóségokhoz kell fordulni ezzel, illetve már meglévő erre alkalmas épület blokkon kéne vásárolnom, illetve átalakítanom? Sajnos ez nem a szakterületem így a publikumhoz fordulok. Ami még eszembe jutott hogy oktatást, illetve munkalehetőséget szeretnék ajánlani nekik program formájában de ezeknek a megvalósítását még évekre érzem magamtól. Ti mit javasoltok?
2019. dec. 18. 11:45
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%
Én elôveszek egy százast és megmondom neki, akkor lesz pénz te csöves ha megfürdesz. Idegesek szoktak lenni. Egyszer pont volt ott egy ilyen szökôkút mondtam neki fürödjön és lesz many:D
2019. dec. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
62%

Nem tudom miért kell ezeket a lecsúszott embereket segíteni. A belvárosban vannak szállók. A környező utcákat összaszarják, okádják.

"Nem pénzt kérek, csak egy tál ételt itt a szemközti étteremben" ahaa 2500ft

Az ilyeneken nem segíteni kell, hanem összegyűjteni a kossuth téren. Állják körbe a parlamenti karácsonyfát és imátkozzanak viktorkához.

Ezeiet a csöveseket miért kell elviselnünk, szagolnunk? Kész fertő bmeg

2019. dec. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Amit elképzeltél az szép és jó, csak megvalósíthatatlan. Rengeteg engedély kell, terület és nagyon sok pénz. Vehetsz nekik akár egy Hilton hotelt is, kb 2 hét alatt úgy leamortizálják, hogy pont ugyanúgy fognak kinézni, mint az állami szállók.

A 99%-uk igénytelen magára is és a környezetére is.


Dolgozott ismerősöm szállón, az emberek többsége azért került oda, mert alkoholista lett, kivágta a felesége vagy verte a családot. Az a kis százalék, aki valóban érdemes volt bármire is, az minden erejével próbál kitörni és sokaknak sikerült.


De amúgy egy személyes példa: rendszeresen ült az irodám előtt nyitásig egy hajléktalan. Megsajnáltam, mondtam neki, hogy ha tisztán tartja a járdát (heti 2x este felseperni vagy felsózni ha esik a hó), akkor fizetek neki 5.000 forintot alkalmanként. Közölte, hogy "jajjjháténnemdolgozoook, csak pia kell".

:D pedig tudtam volna adni sokszor kaját is, kávét is, meg pénzt is. Jha, meg ruhát is. De úgy voltam vele, hogy akkor forduljon fel az ilyen, csak ne az én irodám előtt.


Azóta jár egy szegény, idősebb bácsi (nem hajléktalan). Érdekes, ő mindig szívesen beül hozzám egy kávéra, szoktam neki kaját is adni és ruhát is. És inkább akkor az ilyeneknek segítek.

2019. dec. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Jaj, annyira unom már ezt a "nem halat kell nekik adni, hanem megtanitani halászni" szöveget! Ba szki halászhat a szerencsétlen, ha nincs a tóban hal mert a döbrögiék már kihalászták! Meg ők amúgy sem férnének a halas tóhoz mert itt a hajléktalan, az elesett ember nem kell sehová még a takarót is elveszik tőle a közteresek. Felesleges őket bármire tanítani, ha reálisan nézve úgysincs sok esély rá, hogy munkát találjanak. Esetleg azt meg lehetne csinálni, hogy a meglévő üres álláshelyeknék őket kelljen előnyben részesiteni . Tehát ha van hajléktalan álláskereső, őt vegyék fel.

Érdekes mellesleg, hogy állítólag sok az üres lakás, de még szociális lakáshoz is alig jutnak. Ülnek rajta a hivatalok. Érdekes.....

Először is hatékony szociális háló kellene. De még az sincs.

2019. dec. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
#14 ezzel az a probléma hogy ha akarnának odaférnének ahhoz a tóhoz és halat is tudnának fogni. de ahhoz le kéne tenni az alkoholt, és felelős felnőtt módjára nem kéne 2 nap után feladni, hogy jaj de én utálok felkelni, én nem akarok 8 órát dolgozni, nem ihatok stb. egyszerűen nem képesek erőt venni magukon, mert egyszerűbb kötöttségek nélkül egész nap inni és ba/szni a világra, még akkor is ha nincs tető a fejük felett.
2019. dec. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Tisztelettel jelzem a 14. választ beküldőnek, hogy a magyar jogrendszer ha engedné is a munkaügyi központoknak ezt az eljárást, akkor is az történik, hogy a munkáltatók következetesen nem állnak szóba azokkal az emberekkel, akiknek nincs állandó, bejelentett lakcímük. Alternatíva lehet egy bentlakásos formula kidolgozása, hogy aki tanul ÉS teljesít, az a tanulmányai idejére ideiglenes, sikeres vizsga letételét követően szintén ideiglenes bentlakásra lenne jogosult, de az állandót így sem lenne az a hatóság, amelyik megkockáztatná, - továbbra sem nyílik meg a lehetőség arra, hogy legálisan, tisztán, bejelentve dolgozhassanak azok, akik hajlandóságot mutatnak arra, hogy "visszalépjenek" a társadalomba. Ez nem vitatkozás, hanem száraz tény, amivel nem tudunk polgári vonalon mit kezdeni, - akiknek tisztjük lenne, hogy menedzseljék a problémát, azok meg létráról tojják le, mert nem fűződik a megoldásához semmilyen személyes érdekük.
2019. dec. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
...Az pedig már csak hab lenne a tortán, hogy az előresorolások miatt keletkezne egy újabb ok, amiért még többen, még jobban gyűlölnék a feltörekedni szándékozók hadát!
2019. dec. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
57%

A Tesco is foglalkoztat néha hajléktalanokat, akik visszatologatják a kocsikat. Meg az OBI is. Nem az a baj, hogy nem kapnának munkát, hanem hogy nem akarnak dolgozni. Az egyik OBI-nál dolgozó hajléktalan is a virágok között rejtegeti a kannás bort és onnan issza. Aztán rágyújt, pöfékeli a pofámba a füstöt amikor nézelődnék. Ha ez nem lenne elég, akkor a 4. utántöltés után beszólogat a vásárlóknak és ráüvölt az autósokra káromkodva, meg kioszt mindenkit.


A Tescónál ugyanezt láttam.

2019. dec. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ha kéreget adsz neki egy jó erős, vastag kötelet.
2019. dec. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!