Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Komolyan megéri hogy mások...

Komolyan megéri hogy mások döntsék el hogy milyen életünk legyen?

Figyelt kérdés

Hogy munkára vannak kényszerülnek az emberek mert anélkül éhen halnának. Hány olyan kétségbeesett ember mondta már nekem hogy nem látja értelmét mert hogy minden napját a munkahelye tölti ki.

Ráadásul az idő valjuk be hogy nem csak az öregeknek telik gyorsan. Nem rég léptünk be 2010-be most még 2020-ba fogunk. Hu még leírni is furcsa.

És azt is hozzáteszem hogy fiatal vagyok. De már most borzasztóan látom az egész életét , amik az emberek csinàlnak. A másik dolog az hogy valami kegyetlen ami a halál után történik és csak pazaroljuk a drága időt.

Hogy mi történik velünk ezután a rövidke élet után? [link]



2019. dec. 22. 13:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%

"Nem rég léptünk be 2010-be most még 2020-ba fogunk"


Az 10 éve volt.


10 év rengeteg idő, ha kihasználod és nem elpazarlod feleslegesen.


Ennyi idő alatt gyökeresen meg lehet változtatni egy ember életét.

2019. dec. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
15%
Mivel az idő nem létezik. Csak egy illúzió. És nem megy se előre se hátra ezért csupán az egész az agyszüleménye. Mindig is a jelen volt. Ami a múltban volt,az már nincsen csak az agy emlékeiben.
2019. dec. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

#1

Semmit sem lehet ezalatt csinálni.

Ennyi idő semmire sem elég !!!!!!!

2019. dec. 22. 13:46
 4/14 A kérdező kommentje:

#2

Csak az a baj hogy ezek a számok múlásával épül le a testünk , megy tönkre.

2019. dec. 22. 13:47
 5/14 anonim ***** válasza:

„Hogy munkára vannak kényszerülnek az emberek mert anélkül éhen halnának. Hány olyan kétségbeesett ember mondta már nekem hogy nem látja értelmét mert hogy minden napját a munkahelye tölti ki.„

Ha pár évezreddel korábban születsz, akkor is mindennap küzdened kellett volna, hogy valahonnan kaját szerezz. Csak még a mai „kényelem” is hiányzott volna. Persze azzal egyetértek, hogy magát csalta csapdába az emberiség a pénz kitalálásával, és totál felesleges dolgok szükségesnek beállításával.

Azt mondjuk végképp nem értem, miért zavar, hogy 100 évvel a halálod után mi lesz a testeddel. Próbáld meg másképp felfogni: visszaolvadsz a természetbe, táplálékként szolgálsz más élőlényeknek. Lehet, hogy sokak életében ez a legnemesebb cselekedet. :)

2019. dec. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
64%

Te pazarlod a drága időt azzal, hogy valami hasznos elfoglaltság helyett butaságokon gondolkozol.

1. Senki nem kényszerít munkára. Kukázz, kéregess!

2. Tanulj, hogy olyan munkád lehessen, amit szeretsz, és már az se lesz szenvedés.

3. Van sok hétvége, ünnep, szabadság, amikor lehet pihenni, kikapcsolódni, a hobbidnak élni.

Azt meg pont letojom, hogy a halálom után mikor barnul meg a bőröm a vas oxidációjától.

2019. dec. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Sejtettem hogy csak ilyen érzéketlenek fognak írni.

Ha azt kérdeztem volna hogy miért kell meghalnia valakinek fiatalon , akkor is olyan válaszok jöttek volna hogy "tojok rá , ez az élet rendje"

Ti egyszerűen nem tudtok belegondolni hogy ha valaki meghal az Soha Többé nem élhet , véglegesen megszűnik számára minden , az egész világ.

2019. dec. 22. 14:27
 8/14 A kérdező kommentje:
Na ennyi volt.
2019. dec. 22. 15:18
 9/14 anonim ***** válasza:

Csak akkor döntenek mások az életedről, ha hagyod nekik. Az életnek akkor van igazán értelme, ha aszerint éled, ahogy te szeretnéd.


10 év pedig rengeteg idő. 10 éve egy budapesti általános iskolában bénáztam matekon és adtam elő színjátszón. Ma pedig Firenzében vagyok egyetemista, és már annyi mindent elértem, amit el szerettem volna, és továbbra is annyi tervem van.


Az idő amúgy szerintem az időseknek telik a leglassabban. Mármint mondjuk az én elmúlt 5 évemben rengeteg változás és újdonság volt, míg a nagyszüleimében semmi.


Rettegek a haláltól. Épp ezért nem szeretném arra pazarolni az életem, hogy emiatt aggódok. Nem foglalkozok azzal, hogy mi lesz a testemmel, miután meghalok. Nem foglalkozok az idő telésével, mert minden napot úgy kell megélni, mintha az utolsó lenne. Nem fogok a halál tényével árnyékot vetni az életemre.


21/L

2019. dec. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

#9

Ha olyan rengeteg a 10 év akkor nekem miért tűnik rövidnek?

Több emlékem is van 2010-ből és tiszta mostnak tűnik.

Ezt mivel magyarázod? Most 22 éves vagyok.

2019. dec. 22. 16:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!