Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az emberek miért félnek a...

Az emberek miért félnek a haláltól?

Figyelt kérdés
Hiszen ez természetes , úgy mint például a születés.

2019. dec. 23. 21:28
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
63%
Azért félnek, mert mire odajutnak, hogy meghalnak néhàny százalék szerencsés kivételtől eltekintve, óriási szenvedésen, fájdalmakon, kínokon mennek keresztül. Láttàl már haldoklót az utolsó napjaiban? Rokonod halt már meg? Ha igen, akkor tudod miért.
2019. dec. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
66%

Attól, mert valami természetes, még nem kell, hogy vonzó is legyen.

Az is természetes (már ahol élnek), ha mondjuk egy medve letépi a kezedet. Mégsem hiszem, hogy bárkit kellemes érzéssel tölt el belegondolni, hogy egy állat letépje tőbe az egyik végtagját.

2019. dec. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
79%

Majd amikor te is fel tudod fogni, hogy egyszer csak nem létezel többé akkor te is összeszarod majd magadat.

Pl. amikor majd szól az orvos, hogy előrehaladott a prosztatarákod, és már csak x napod van hátra.

(És ez lehet akárhány évesen is.)

2019. dec. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
72%

1. Nem tudom elképzelni a nemlétezés állapotát.

2. Nem akarom itthagyni a szeretteimet.

3. Szeretném látni, hogy alakul a világ.

2019. dec. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
80%
Én érdekes módon nem attól félek, hogy "nem létezem többé", hanem az odavezető úttól sokkal jobban.
2019. dec. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
80%
Abban is van ráció amit Belgiumban, Hollandiában bevezettek, kegyes halál. Én ezt úgy tudom elképzelni, mint a műtéti mély altatást, amikor egyszer csak se kép se hang. Csak ebből nincs ébredés. Ez nem rossz, jobb mint egy előrehaladott rákos betegségen vègigmenni azt állítom. Nekem anyám az volt, tudom miről beszélek.
2019. dec. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

#16

Mit vezettek be?

2019. dec. 23. 23:07
 18/31 anonim ***** válasza:
48%
Kegyes halál intézménye. Adnak egy injekciót és örökre elalszol fájdalom nélkül, meghalsz. Ezt halálos, gyógyíthatatlan betegek kerhetik és egy bizottság bírálja el a kérelmüket. Most amire felfigyeltem az az, hogy egy 40 éves paralimpikon ment keresztül rajta, gyógyíthatatlan betegsége volt èvek óta, màr nem bírta a fájdalmakat.
2019. dec. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
69%
Kegyes halál intézménye.... szerintem ha leírtál volna annyit, hogy eutanázia hamarabb megerti.
2019. dec. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
Jön még vélemény?
2019. dec. 24. 10:01
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!