Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az emberek miért félnek a...

Az emberek miért félnek a haláltól?

Figyelt kérdés
Hiszen ez természetes , úgy mint például a születés.

2019. dec. 23. 21:28
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Én nem tudom elképzelni, hogy egyszer csak nem leszek, és vannak dolgok, amiket sosem fogok megtudni, mert egy emberi élet kevés arra, hogy megismerjem azt a helyet, ahol élek, és sok minden érdekel, és kicsit lehangol a tudat, hogy annyi minden van, amire most lehetőségem van, hogy megtegyem, viszont időm nincs és tudom, hogy vannak dolgok, amiket soha nem fogok megvalósítani.

De igazából nem is a haláltól félek, hanem attól, hogy hamar eljön, mert az idő rohadt gyorsan telik.

Meg attól tartok, hogy hogyan fogok meghalni, és nem fizikai értelemben, hanem hogy el fogom-e érni a céljaimat az életben.

2019. dec. 25. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 szunyo37 ***** válasza:
A halál mindenki számára félelmees. Én is félek tőlle, de elöbb vagy utobb elér mindenkit.Szeretném hinni,é s hiszem, hogy nem tününk el nyomtalanul. Van létünk valahol máshol. Sajnos nemré ment el egy hölgy ismerösöm, aki még hatvan se volt. Pár éve derölt ki, hogy rákja van. Kezelték, műtötték stb. Szenvedett. Én is egyetértek a kegyes halállal. Miért hadjuk szenvedni egy olyan embert, akinél tudjuk, hogy mi a végkimenetel? Sajnos itt, ebbe az országban mindig a pénz volt a lényeg. Skandináv országokban sokkal inkább az érzelmek, és az ésszerűség alapján döntenek. Nálunk is be kellene vezetni a kegyes halált, persze szigorú ellenőrzés mellett. Nekem voltak kutyáim, és amikor a család látta, hogy csak szenvednek, akkor búcsut vettünk töllük. Nehéz döntés volt, de így nem szenvedtek a fájdalomtól. Ha mlékeztek a feketeözvegyra, aki a Nyírő kórházban 8 beteggel végzett, akik menthetetlenek voltak. Persze ahogy ő csinálta az gyilkosság(morfium túladagolás), de nem hagyta őket szenvedni.Remélem lesz egy olyan vezető, aki ezt belátja, és nálunk is bevezetik. Másrészt meg azok a betegek, akik nem bírják öngyilkosak lesznek. Egy kedves barátom anyukája szintén rákos volt, és már annyira nem bírta, hogy kiugrott a 10. emeletről. De dolgoztam kórházban nem egészségügyisként, és ott is láttam nem egy öngyilkost, akik halálos betegek voltak. miért kell ezt hagyni? A kegyes halál méltóságot ad az embernek a tisztességes halálhoz, és a hozzátartózok lelke se sérül. Bocsánat a sok szövegért.
2019. dec. 25. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

#21

Az élet rendje hogy ami megszületik az előbb utóbb meg is hal.

#22

Az emberek életét mindenáron még kell menteni , mert nem lesz másik lehetőség életre.

2019. dec. 25. 09:54
 24/31 szunyo37 ***** válasza:
87%

Minden áron?

A szenvedéssel, és fájdalommal járó élet szerinted minőségi? Telenyomva nyugtatóval, és fájdalomcsilapítóval, milyen élet? Láttál már haldoklót? Ha igen, akkor szerintem a minden áront nem írtad volna.

2019. dec. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

"Az élet rendje hogy ami megszületik az előbb utóbb meg is hal."


Mint tudjuk -a híresztelések ellenére- ez nem pont így van.

Minden élőlény kapott egy genetikai programot a születésekor, ami meghatározza, hogy milyen betegségekre hajlamos, és nagy eséllyel meddig fog élni.

Pl. a tiszavirág 1 napig, az elefánt akár 100 évig, a grönlandi cápa akár 500 évig is képes elélni, amíg pl. az amőba -elvileg- halhatatlan a kutatások szerint.


A kérdés, hogy hogyan lehet az embereknél is átprogramozni a várható életkort első lépésként.

[link]

2019. dec. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

#25

És kinek lenne kedve 100 év után is élni tiszta öregen?

Amugy meg sokan meghalnak fiatalon is.

Ahogy ő is: [link]

2019. dec. 26. 14:59
 27/31 gublug ***** válasza:

Az emberek az ismeretlentol felnek es attol h nem tudnak kontrollalni esemenyeket.

Ezert.

2019. dec. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

"És kinek lenne kedve 100 év után is élni tiszta öregen?"


Pl. nekem!

2019. dec. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Szerintem főleg azért, mert nem tudják mi jön utána. Az a helyzet, hogy a halállal csak a földi élet ér véget. Az ember szelleme tovább él, mivel a szellem halhatatlan. Az a nem mind1, hogy hol él tovább.

Menny van és pokol. Aki hisz Jézusban, befogadja Őt életébe, az újjászületik és nincs mitől tartania. Aki nem hisz elkárhozik. Ez a 2 lehetőség van.

Viszont a jó hír, hogy amíg él az ember, addig bármikor megtérhet, utána nincs visszaút

2020. dec. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

"mert nem tudják mi jön utána."


De te leírtad, hogy mi jön majd utána.

Mert te azután marhára tudod...

2020. dec. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!