Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Elég a karizma? Vagy a szépség?

Elég a karizma? Vagy a szépség?

Figyelt kérdés

Elég az ha valaki karizmatikus?

Ha valakinek van karizmája?

Szerintem ez férfiaknál van inkább,


de nőnél is lehet, bár


a nőknél inkább a szèpség, kisugárzás a döntő..mindként nemnél játszik minden.. De!


Azt vettem észre az önjelölt tanítók mintha ezt használnák ki. Ezt egyrészt megértem, másrészt nem tudom helyes-e..


Mindenesetre sokszor elképesztő táboruk van (követők)

amit úgy értek el hogy csak az adottságuknak köszönhetnek, és nem a mondadójuk hitelessége dönt.. Szívesen várok ellenpéldákat!



2019. dec. 24. 00:15
 1/5 anonim ***** válasza:
46%
A közösségi oldalak hátulütője ami miatt az amúgyis szerencsés adottságú emberek kiskirály(nő)ként élhetik le a fiatalkorukat és azok akik kevésbbé voltak szerencsések a genetika terén kevésbbé szép emberkén mégnyomorultabbként élheti le a fiatalságát mint ahogy azt korábban tehette volna. Szánalmas egy világ ez emberek. Köszönjük Mark Zuckerberg.
2019. dec. 24. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Blade Bone ***** válasza:
32%
Szerintem ez igényfüggô. Csak mert pl egy barkácsvideót nem azért fogsz megnézni, mert szép, vagy éppen karizmatikus az előadó benne.
2019. dec. 24. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
32%

A szépség önmagában karizmatikus. Aki szép, azt a többség ösztönösen jobbnak látja. Egyrészt, így szocializálódtunk (gyönyörű hercegkisasszony + szőke herceg, fehér lovon), másrészt ösztönösen is ezt akarjuk látni.

A karizmának viszont van egy másik oldala is, amikor az illető jól beszél, jól csavarja a szavakat és jól kommunikál a testével is.

Ha a kettő megvan, az illetőnek nyert ügye van, de akár eggyel is szép eredményeket lehet elérni.

2019. dec. 24. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
MLM szakmában ezt oktatják egyébként, hogy a karizma adottság és ki kell használni, ezenkívül a pszichológiában jól ismert jelenség , hogy a "szép" embereket megbízhatóbbnak, hitelesebbnek, szavahihetőbbnek gondoljuk.
2019. dec. 24. 05:52
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezek szerintem csak addig fontosak, amíg mélyebben meg nem ismered az illetőt, onnantól már a valós személyisége a döntő.

Azt viszont elismerem, hogy a karizmatikus és/vagy szép emberek könnyebben keltik fel a hallgatóság figyelmét, de hogy hosszabb távon meg tudják-e tartani, az már más kérdés. Sokban függ ez a hallgatóság intelligenciájától.

2019. dec. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!