Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért utálják és csúfolják...

Miért utálják és csúfolják sokan Szabó Pétert?

Figyelt kérdés

Nekem sem példakép, nem majmolom, de bajom sincs vele/munkásságával. Ellenben sok helyen találkoztam olyan írással vagy mémekkel amelyek őt járatják és nézik le.

Miért? Néhány írását olvastam, legtöbb egész rendben volt, néhány el is gondolkodtatott és voltaképp teljesen pozitív, buzdító üzeneteket közvetít. Azok az oldalak, melyek pl ivásra buzdítják a fiatalokat, rendben vannak? Arról senkit nem láttam ítélkezni.

Olyasmit is olvastam, hogy értelmetlen amit csinál és a semmiért kap pénzt. Nyilván vannak nagyon elszánt, talpraesett emberek akik magukból fakadóan motiváltak és szükségtelen számukra külső forrás... de rengeteg olyan is van, aki keresi önmagát, elveszett és nem tudja merre. Számukra egy kisebb irányadás is segítség lehet. Persze ők kell döntsenek és lépjenek, de kaphatnak néhány jó ötletet mit tehetnek az elindulás fele. (Konkrétan ezt olvastam ami nekem is tetszett : [link] )


Szerintem ott lehet a magyarázata az utálkozásnak, hogy úgy gondoljak túl könnyen keresi a kenyerét. Mint mikor a lusták irigykednek egy sikeres emberre, csak mert ők tettek is valamit a jobbért.


Nem promotálni szeretném, csak tényleg kíváncsi vagyok, hogy miért vannak sokan annyira ellene? 22n


2020. jan. 9. 08:31
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Nekem személy szerint Brian Tracy írásai és hanganyagai segítettek elindulni és adtak pár alapötletet. Azóta néhány tanácsot megfogadva szépen haladok a szakmámban. Pétertől csak néhány dolgot olvastam, de úgy olvastam Tracyvel együtt is fel szokott lépni. Ha hasonló hozzá(?) akkor tényleg kíváncsi vagyok mi a gond vele
2020. jan. 9. 08:41
 2/12 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=uyMS6brTvb8


Ez részben fedi az én véleményemet is róla.

2020. jan. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem egy hegymászó, nem autóversenyző, mesterlövész, nobel-díjas mérnök, 30 éve kitartóan dolgozó kutató aki eddig kudarcot kudarcra halmozott, de még mindig a hivatásának él.

Tehát az én szememben semmit nem ért el. Akkor hogyan akar motiválni? Arra motivál, hogy sok pénzt akarjunk keresni a semmivel? Az ilyen nem is tudja hogy mit csinál.

Olyan gondolatokat közvetít, amelyek már az ő színre lépése előtt közhelyesek voltak és lehet, hogy még ő maga is elhiszi, hogy letett valamit az asztalra. Óriásira növesztette az egóját és egy illúzióban él, aki pedig nincs tisztában a valósággal az ne tanítson semmit, mert ha csak páran komolyan veszik, az kártékony lesz az egészre nézve.

2020. jan. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Olvasgatok róla itt az oldalon és azt írjak, hogy külföldi előadók szövegét fordítja le és azt adja elő. Ez esetben tényleg nem sok munkája van benne...
2020. jan. 9. 09:27
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha utálják azt pont hogy szereti. Nárcisztikus féreg a pasi. Sőt azt is szereti ha ilyen negatív véleményt alkotnak róla mert szerinte csak irigyei vannak.
2020. jan. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Na igen, a mindent taroló joly joker "az emberek irigyek rá".


Van a Youtubeon egy kórosan elhízott, munkanélküli, enyhén szellemi sérült trash vlogger. Aki arról tesz fel videókat, hogy berúg, össze hányja magát, stb...


Ő is meg van győződve róla hogy az emberek, akik negatív kritikákat fogalmaznak meg róla azok irigyek rá. Na Szabó Péter is ugyan ez a szindróma.


Egyébként nekem az is egyre erősebb sejtésem hogy Szabó Péter története a "börtönbe volt", "hajléktalan volt" is csak egy ilyen marketing mese amit ő talált ki magáról.

2020. jan. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
"A pénz boldogtalanná tesz! Add inkább nekem, én elég erős vagyok hogy megküzdjek vele!"
2020. jan. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a legtöbben leszarják őt.
2020. jan. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom az összes ilyen motivációs előadóról, hogy az egyik legkártékonyabb csalók. Vannak ezek a szerethetőbb csalók, akik dúsgazdag sznobok hiúságérzetére pályáznak és így értékesítenek számukra a beszerzési ár tízszereséért, de vannak ezek a trénerek, akik a kétségbeesett emberek utolsó mentsvárára alapoznak, amit úgy neveznek, hogy remény. Olyan embereket találnak meg, akik előtt sosem volt egy megfelelő példakép, vagy valaki aki hisz bennük, akiben megbíznak és akitől érdemes tanácsot kérni. Ezek az emberek kikerültek teljesen védtelenül ebbe a full kiszámíthatatlan világba, és jön a motivációs tréner, aki azt mondja nekik, hogy ő tudja hogyan lesznek sikeresek és boldogok, pedig hát mindenkire alkalmazható általános recept nem létezik, és bárki aki azt állítja van ilyen, az nyilvánvalóan hazudik. Sajnos ezt nehéz felismerni akkor, amikor kilátástalannak látod a helyzeted és bizonytalannak a jövőt, és persze nem csak a motivációs trénerek utaznak erre. A másik probléma, hogy a hazugságon belül, még hamis értékrendet is közvetítenek. Azt mondják a sikeres élet egyenlő boldog élet, a sikeres ember értékes ember, vagy ahogy Norbi hangoztatta, a vékonyabb ember elfogadhatóbb és szerethetőbb ember, vagyis egy felszínes és eredményközpontú világot hazudnak, amiben csak olyan áron lehet érvényesülni, hogy te magad is az leszel benne. Valójában viszont ők azok, akik egy ilyen világban tudnának a legjobban érvényesülni, és erre ferdítik rá a kiszolgáltatott emberek világképét, kihasználva azt, hogy ezek az emberek valójában elfogadásra vágynak, és a helyüket keresik a világban. Mindeközben leginkább olyan tanácsokat osztogatnak, amiknek önmagában semmi haszna nincs, éppen azért mert minden emberre egyformán alkalmazható megoldások nem léteznek. Ezekhez aztán termékeket rendelnek (könyvet, kaját, előadást), amivel pénzt termelnek maguknak, szóval nekik valóban hasznos ha leírják. Itt van amit belinkeltél, hogy neked tetszik (még az is előre nevet rajta aki leírta):

"Az alábbi hat tipp bevezetésével óriási lendületet vehetsz a céljaid irányába.  :)

#1 Minden reggel mozgással kezdd a napot

#2 Minden nap olvass legalább 30 percet

#3 Vezess hála- és sikernaplót

#4 Mindig azt mondd, amit gondolsz, és mindig azt tedd, amit mondasz (személyes integritás)

#5 Vedd magad körbe támogató emberekkel

#6 Határozd el, hogy mindent beleadsz a munkádba/hivatásodba (ez a szándék ereje), és tegyél is érte

A #2-es ponthoz most azzal tudok hozzájárulni, hogy minden könyvünket 50% kedvezménnyel vásárolhatod meg a webáruházunkban vasárnap éjfélig vagy a készlet erejéig (valamint a partner kiadók könyveit is kedvezményesen éred el).Ha még esetleg nem tudod, én is írtam öt saját könyvet és hatot társszerzőként (köztük a mesteremmel, Brian Tracy-vel is).Válogass itt 50% kedvezménnyel:  [link]


Szerintem minden ember mozgással kezdi a napot, mert kikecmereg az ágyból és felöltözik, azért jó, hogy nem írt semmi konkrétat, mert azt képzelsz bele amit akarsz, a hajnali félmaratontól a fogmosásig. Olvass 30 percet, mintha mindegy lenne mit olvasol, de szerencsére rögtön beajánlja neked a saját könyveit. :D Pont az nem mindegy milyen tartalmat viszel be, nem az számít, hogy milyen gyakorisággal és mennyi ideig teszed ezt. Hála és sikernapló... pedig a nehézségekkel ugyan úgy számot kell vetni. A negyedik pont is Coelho-szintű, mintha azt mondanád ha akkor is mosolyogsz mikor szomorú vagy, akkor előbb-utóbb észre sem veszed ha szomorú vagy...   Legyenek körülötted mindenre bólogató emberek... Az hasznos ha elmebeteg diktátornak készülsz. Határozd el, hogy elhatározod magad! :D 

Érted, hogy nem azzal van baj, hogy ezek így ide le vannak írva, és nyilván lehetne pozitívan értelmezni ezeket és jól hasznosítani, ha van némi önismereted és valamennyire körvonalazható céljaid, de akiknek ez megvan, azoknak nincs szüksége ilyen instant életvezetési tanácsokra sem. Ehelyett Szabó Péter azt mondja, a te célod ugyan az, ami az ő célja, amitől ő boldog attól te is boldog lehetsz. Ez pedig nagy kamu. Gondolom ezért nem szeretik sokan az ilyen embereket. Nem pont őt, hanem az összes ilyet. Nem feltétlen utálják ezért, csak felismerik messziről mint a rámenős porszívóügynököket, akiknek ha ajtót nyitsz, máris a nappalid közepén szórják a homokot a szőnyegedre, hogy érezd mennyire szükséged van rá.

2020. jan. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként amit Szabó Péter és hasonszőrű "kollégái" művelnek az maga a szektás gondolkodásra való nevelés.


Soha ne kérdőjelezd meg az ő módszereit, soha ne fogadj el kritikát, bármit bármikor bárhogy csinálsz, az jó. Teljesen leválasztják a szerencsétlen áldozataikat a valóságról, és azokról az emberektől akik meg tudnák menteni őket ebből a tébolyból. Hiszen úgy szól a tan, hogy semmi ellenvéleményt ne fogadj el. Nem számít hogy jogos vagy nem. Egy társadalmilag szörnyen káros tevékenység amit ő űz, és még jól meg is él belőle.

2020. jan. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!