Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csinaljak, ha szornyu...

Mit csinaljak, ha szornyu faradt vagyok, de meg tanulnom kell? Tippek, praktikak?

Figyelt kérdés

Igazabol tobbszor is elofordul ez nalam. Ma peldaul suli utan egybol kulon orara mentem, majd edzesre, kb fel oraja ertem haza es most zuhanyoztam le. Nagyon faradt vagyok, de holnap temazarot irok es meg egy bonyolult bemutatot is kellene csinalnom. Van valami tippetek faradtsag ellen? Egy perc alatt el tudnek aludni most.

A kave sajnos mar nem hasznal, energiaital nincsen itthon.


2020. jan. 9. 22:09
 1/8 anonim ***** válasza:

Menj ki levegőzni pár percre, nekem szokott segíteni pláne ilyen hidegben. Kicsípi a szememből a csipát egyből.

Vasárnaptól szerdáig összesen 4 órát aludtam, Vasárnap napközben dolgoztam, estétől meg tanultam mivel volt 1 cseszett nehéz vizsga és egy zh és ezzel a módszerrel éltem túl

2020. jan. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Feküdj le most aludni és reggel kelj korábban.
2020. jan. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Tanuld meg beosztani az időd. Gondolom nem tegnap találták ki, hogy holnap tz lesz. Most talán azzal jársz legjobban ha lefekszel és hajnalban kelsz.
2020. jan. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Használd fel az ősi melós bölcsességet: "Az ott b....a meg a k...a Isten mondattal minden munka befejezettnek tekinthető".
2020. jan. 10. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kicsit mindig is irigyeltem az ilyen erős küldetéstudatú embereket, akik a pihenés terhére sok dolgot sűrítenek bele egy napba.

Azért csak kell és fontos a pihenés, főleg nagyon fiatalon. A helyedben azt csinálnám, hogy aludnék egyet és korán kelnék és akkor csinálnám meg, ami az előző napból maradt. Ha valaki nem kipihent, akkor drasztikusan csökken a teljesítménye.

2020. jan. 10. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
@5 Aki soha nem hajlandó a pihenés terhére teljesíteni, az soha nem jut el addig, mint azok, akik igen. Soha nem szereztem volna diplomákat, ha nem vagyok hajlandó beáldozni éjszakákat vizsgákra tanulásra meg beadandó írásra.
2020. jan. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Előző, azért ez így eléggé túlzás, gondolom te is érzed. Ráadásul általánosítás. De a megállapításod a saját életedre biztosan igaz !

A mondanivalómat sem értelmezted, mert én vagy ezt, vagy azt teszem bele a napomba, ha tudom, hogy időigényes mindkettő tevékenység és nem fér bele abba a napba, de ha lehet, akkor nem az alvás rovására (a kialvatlanság káros), viszont az egyéb pihenőidőmet én is bármikor beáldozom, ha kell.

2020. jan. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Fiatal lehetsz még és ilyen korban én nem gondolom, hogy normális lenne éjszakákat áttanulni. Egyetemen becsúszik egy-egy éjszaka amikor muszáj, de ott is van az a szint, amikor már felesleges erőltetni.

Egyébként nekem az egyetemi évek alatt az jött be, hogy amikor már tényleg csukódtak le a szemeim, akkor beállítottam az ébresztőmet és 20 percet aludtam. Engem ez mindig felfrissített, vannak erről kutatások, keresgélj. Fontos, hogy ténylegesen annyit pihenj, amíg azt érzed ugyan, hogy alszol, de nem éred el a REM fázist. Abból már nehéz felkelni és még fáradtabbnak érzed majd magad. Ettől függetlenül igen, rengeteg energiám belement a diplomáimba nekem is, de sosem éjszakáztam kifejezetten, illetve nem úgy, ahogy az átlag. Nem volt értelme.

2020. jan. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!